Bratrství

• USA Brotherhood
USA, (2006–2008), 26 h (Minutáž: 47–59 min)

Tvorcovia:

Blake Masters

Hudba:

Jeff Rona

Jason Isaacs, Annabeth Gish, Kevin Chapman, Fionnula Flanagan, Brian Scannell, Ethan Embry, Al Sapienza, Julie McNiven, Helen Carey, Michael Gaston (viac)

Dva bratři pracují na opačných stranách zákona v irsko-americké čtvrti známé jako „The Hill“, kde jeden chrání město za každou cenu a druhý chce řídit podsvětí. (SkyShowtime)

Fanucci

Po prvních několika dílech bych dal 4 hvězdy a srovnání se Sopranos bych se vysmál. Hlasitě!;-) Ale na konci první série musím smeknout. Skvěle vygradovaný příběh, prolínání gangsterského světa a jeho praktik s politikou je fascinující a řekl bych propracovanější než v Sopranos. Tvůrci přidali tam, kde Sopranos nebyli tak detailní a silní. Ale bohužel někde také ubrali...Např. některé zápletky a chování Michaela mi přijdou příliš extrémní, přehnané a tudíž nevěrohodné, ale přes to se dokážu přenést. Co mi moc chybí je více humoru, kterého bylo v Sopranos přesně tolik, kolik ho na takové dílo být mělo, aby se ze seriálu nestala komediální fraška. Dávám seriálu Brotherhood 5 hvězd a přestože zůstávájí Sopranos na pomyslném prvním místě gangster seriálů, Brotherhood jim začíná dýchat na záda. Hodnocení podle sérií: 1 série 5*, 2 série 4*, 3 série 5* ()

vla_kor

Ve srovnání s tímhle seriálem jsou Soprano's slabý odvar. Doporučuju všem co mají rádi gangsterky, filmy o korupci v politice a především skvělého Jasona Isaacse. ()

Sennhie

Chce se mi toho napsat spousta, že nevím kde přesně začít. Chce se mi seriál vychválit do nebes, jen se bojím, že bych mu jen ublížil. Tady jsou slova marná. Tohle je dokonalost sama o sobě. ()

Vig

Je to výborný seriál, který se doufám objeví i v našich televizích. Není to žádná sladká slátanina jako bývají série z české produkce, spíše drsná realita, o které se moc nemluví. Výborný Isaacs tomu dává šťávu svými pohradavými grimasy. Ostatně jeho seriálový bratr a jejich matka zvládají své role taky výtečně. ()