Konverzačná komédia založená na podobnosti strýka a synovca. Televízna inscenácia komédie F.Schillera. Ide o typickú konverzačnú komédiu, plnú nečakaných zvratov a vtipných situácií, ktorej zápletka je založená na podobnosti synovca - kapitána Francoisa a jeho strýka Dor- signyho. Francois je zamilovaný do dcéry svojho strýka - mladej Sofie, a keďže tuší, že plukovník nebude súhlasiť s jeho návrhom na sobáš, po- kúsi sa o malú lesť. (oficiálny text distribútora)

Snorlax

Bývaly doby, kdy ve slovenských inscenacích hrála herecká elita a pak přišla osmdesátá léta a vznikaly i takovéto ryze průměrné věci. ()

roswelll

Svižná konverzační komedie, která je položena na slovenském vtipu, vášni a napětí. Ve jménu lásky jsme svědky zapleteného příběhu, kde si nakonec každý najde tu svou-svého. ()

Autogram

Zápletka so zámenou osôb je asi taká stará ako divadlo samo, a tu to starší nemecký dramatik pritlačil do extrému, keď sa nespoznávajú najbližší príbuzní. To ale až tak nevadí, keď je to dobre zahrané aj zrežírované. V dvojrole Marián Slovák v jednej postave imituje Funèsa a keby tam bol skutočný Funès, bolo by to o jednu hviezdu viac. ()