Příběh konverzační komedie Dva na schodišti je prostý: Hlavní hrdinka, Alice, vyhazuje z bytu svého bývalého muže. Při tom si zabouchne dveře. Zatímco její muž odchází hledat pomoc, z bouře a deště venku přichází obyvatel sousedního bytu, Robert. Ti dva se nikdy neviděli, až teď. A je to třesk dvou rozdílných osobností. Stárnoucí úzkostlivá žena a stárnoucí bezstarostný hejsek. Přestože je Alice v nesnázích, odmítne Robertovu okatou pohostinnost. A tak ti dva stráví noc na chodbě. Když se zdá, že by mohlo dojít i ke sblížení, objeví se Alicin bývalý muž, vrátí se Robertova bývalá žena, dokonce se z blesků a vody vynoří i Alicin syn se svou přítelkyní a je z toho opravdu velký poprask. Všechna tato vztahová martýria sblíží Alici s Robertem natolik, že když zůstanou sami, kýžený zámečník přichází vlastně nevhod. Naštěstí se dveře dají zabouchnout kdykoliv znovu. (oficiálny text distribútora)

Tosim

Nebudu naříkat, jako někteří, že kamera nelítá horem dolem, když je to zfilmování divadelní hry, tak jen dodám, že snímek graduje až v poslední třetině. Kdyby tomu tak bylo celou stopáž, je to o něčem jiném. Škoda. 70%. ()

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Efekty 4/10/// +herecké výkony -jako film to moc nefunguje/// Divadlo zpracováno do televizní podoby. Být při tom (v divadle), určitě bych si to užíval více. Na televizní obrazovce sice mohu stále ocenit herecké výstupy postav a i fakt, že je to občas zábavné. Ovšem není to ono a člověk by tak nějak čekal víc. Na prknech je tady tomuto dílku lépe./// Celkem 52%/// ()

Slarque

Docela dobrá televizní inscenace. Slušné herecké obsazení, občasné režijní ozvláštnění (westernové „souboje“) a nakonec ani nevadí, že se to celé odehraje na nevelkém prostoru před dvěma byty. ()

Ištván87

Poměrně roztomilá televizní inscenace, ve které mě velice mile překvapil Maroš Kramár, který hrál roli roztomile trhlého čtyřicátníka, což je po jeho roli v primáckém Letišti velmi příjemná změna. ()

ivishka odpad!

Kromě tehdy ještě hodně mladého Kryštofa Hádka byl "film" nesnesitelný. Hluboké pohledy a přehnané reakce "herců" jakoby vystřižené z akčního filmu s označením typu C, a spíše než kvalitou oplývá kvantitou. Horší, než cokoliv na světě byly přehnané reakce Ilony Svobodové - její ječení, rozhazování rukama a hlavně když spadla ze schodů, tak se v tom spacáku za pikosekundu stihla i obléct do šatů ...Znám mnohem lepší filmy z jednoho prostředí, kde se jen pár herců neustále dohaduje, ale rozhodně je to zajímavější a poutavější než tento nesmysl. ()

dr.fish

Ubohá televizní inscenace, dialogy jsou bezduchá telenovela. Nedůvěryhodné charaktery postav, děs běs. Zoufalá snaha o vtipnost.---20% Podotýkám, že jsem to ale vydržel jen polovinu stopáže. ()

Jeržik

Vtipný scénář, hláškující Maroš Kramár a uchvatný Jaromír Dulava. Ilona Svobodová v podvazcích zas tak úžasná není ale snaha se taky cení. Jako adaptace divadelní hry do levného "five men and three girls show" televizního filmu je to ale Bezva. Bezva? Beezva;) ()

Greg25

70% Nebylo to špatné, bylo to televizní zpracování původně divadelního představení. Vynikající herci tomu dodávají jakýsi šmrnc. Něco málo tomu sice chybělo, ale na televizní inscenaci poměrně solidní snímek, ačkoliv k dokonalosti tomu chybí hodně. ()

IvcaSammet

Pokud to opravdu budu brát jako divadelní hru, nebylo to úplně nejhorší ... Toto filmové zpracování se ale opravdu moc nepovedlo ... Hodně mě vadily některé kamerové záběry, které diváka v divadle samozřejmě od sledování neruší ... Jinak taky musím souhlasit, že některé ty reakce byly opravdu nehorázně přehnané. Ilona Svobodová byla dobrá, svou roli zahrála skvěle, ale ta role byla příšerná ... Tak otravnou postavu jsem už dlouho neviděla ... Maroš Kramár ve své roli opravdu pobavil a Kryštof Hádek potěšil. Zápletka zajímavá, ale scénář slabší ... Kdyby byl film o trošku kratší a víc divadelně zpracovaný, možná by mohl dostat i tři, možná tři a půl hvězdičky ... ()

Hombre8

Nekonečná, uřvaná divadelní žvanírna o ničem. Určitě atraktivní. Ale spíš jen pro herce, pokud to neustálé chlastání bylo doopravdy. ()