Tři středoškoláci najdou na internetu inzerát, prostřednictvím kterého jakási postarší dáma hledá partnery ke skupinovému sexu. Kluci jsou z toho hned celí pryč a rozhodnou se, že to zkusí. Vydají se k autorce inzerátu, ale vůbec nepočítají s tím, že je u cíle bude čekat něco jiného, než na co se původně těšili, a že se celá jejich cesta během krátké chvilky změní ve strašlivou noční můru. (AMC Czech)

2-Xtreme

Smith je pán a dosť veľký. Pofuckovať celú distribúciu a ísť na vlastnú päsť chce odvahu a gule. Kevin to všetko má. Ale k filmu samotnému. Toto nie je to pravé orechové.. fanúšikovia to vedeli hneď, rejžo to vie tiež, tak prečo vlastne Red State vznikol? Zrejme sa potreboval vyventilovať a naložiť to každému od cirkvi, politikov až po otázky sexu. Je pravda, že Smithove filmy máme radi pre jeho nekompromisný humor, no práve tým humorom a tým ako ho podá nám chce niečo povedať a poukázať na veci, ktoré sa mu nepáčia (alebo si z toho urobiť riadnu prču). Red State je stále o tom istom. Opäť sa niekomu niečo nepáči a má potrebu si obtrieť hubu o všetko a všetkých. Prečo, ale vymeniť geniálny humor a dialógy, z ktorých ľudia padajú zo stoličky za akciu? To vie asi len jeden človek. V každom prípade to celé funguje asi tak na pol plynu a i keď je technická stránka filmu zvládnutá celé to vyzerá nejako podivne :) Krása minimalizmu zostala nevyužitá a dialógy ani dianie vo filme neprinieslo nič z čoho by divák zostal obarený.. až moc priamočiare bez akejkoľvek odbočky. V podstate mi ten film nestojí ani za tých pár riadkov, ale mal som akúsi potrebu ;-) asi takú ako Smith. ()

playboxguest

Kevča Smith poprvé vynechal humor (teda né že by si ho tam úchyláci mého typu nenašli) a nasadil syrovou strunu v příběhu o pošahaných panbíčkářích, kteří mají v hlavě nasráno víc, než jejich oběti v gatích. A vzhledem k tomu, že do toho zasáhne i zajímavá linka s neúspěšným polišem, rodinka se chová skoro jak vývar z filmečků Roba Zombieho a má to celé jen osmdesát minut, nenudí. 70% ()

Zeck

Tento film je stejně impotentní jako komentář Makera (dejte mu bodík). Red State měl velkou šanci zaujmout, protože představil ultrafanatické náboženské idioty, kteří by se velmi hodili k nějákému mohutnému masakru na konci filmu. Problém je ten, že scénárista a následně i režisér tak nějak všechno dojebali. Původní dějová linie se měla točit kolem tří nadržených puberťáků, jejich mučení a následný útěk, ale najednou se vše zvrhne v naprosto idiotskou záležitost, kdy se na scéně objeví vládní agenti aby všechny rozstříleli. Sterilní desetiminutové proslovy střídají sterilní desetiminutové přestřelky a následují desetiminutové pasáže, které nemají sebemenší smysl. Hledat v tomto guláši nějákou myšlenku a pointu je stejně naivní jako potápět se mezi hovna v Toi Toice s nadějí, že najdete diamant. Nefunguje zde psychologická stránka filmu, nefunguje zde hororová stránka filmu, nefunguje zde akční stránka filmu, což je trochu v prdeli, když se to tvůrci snažili skloubit a narvat do jednoho balení. 40% ()

MontyBrogan

Ten týpek, ktorý zvykol húliť weed pred svojím obľúbeným grocery shopom, chcel riešiť milostný trojuholník švédskou trojkou a urobil z Alanis Morissette Boha, tentokrát konštatuje, že nech je hocijako zvrátená fantázia niekoľkých agresívnych sektárov, keď ich strelíte do papule, proste umrú. Enjoy! Ok a ešte je tam nejaká tá morálna agitka, že človek by nemal byť človeku katom, či už ide o hriech alebo rozkaz. ()

verbal

Vychytaná, roztomilá sektička netolerantní k hájení teploušů a grupáči s ohyzdnými čtyřicítkami je vystavena lynči bezskrupulozního establishmentu, který s Kevčovou poetikou a laskavým humorem naprosto nevybíravě potírá základní náboženské svobody. No kde jsme!!?? To už si tu za chvíli nebude moci ani oddaný černoprdelník zašpásovat s baculatým ministrantem nebo pravověrný arabáš mrsknout manželce do xichtu dlažební kostku, protože mu spálila kebab, nebo co??!! Jestli to takhle půjde dál, tak vám povídám, že Bůh se nasere a uplácá si jinou planetku na hraní a v pekle bude takový nával, že si jeden počká celou věčnost, než se s děvkama dostane k pokerovému stolu! ()

• Film byl natočen za 25 dnů. (virus10)
  • Kevin Smith měl film v plánu už dříve. Nabídl ho bratrům Weinsteinovým spolu se scénářem filmu Zack a Miri točí porno. Ti ho ale odmítli, protože by prý ponurý scénář nezaujal diváky. (virus10)
  • Vzhledem k nízkému rozpočtu byly menší role ve filmu obsazeny kamarády a rodinnými příslušníky štábu. Nejmladší dceru náboženských fanatiků tak například hrála dcera kameramana Davida Kleina. (montana_cz)

Jste připraveni na mroží horor?

Jste připraveni na mroží horor?

18.07.2014

Kevin Smith, režisér osobitých komedií Clerks a Clerks 2: Muži za pultem, před pár lety razantně překopal svoji kariéru. Mimo chystaných Clerks 3 hodlá točit především zvrácené horory, přičemž v Red… (viac)

Další smithovka bez Jaye a Boba

Další smithovka bez Jaye a Boba

08.07.2010

A taky bez vulgárního humoru a popkulturních odkazů. Po krimikomedii Poldové zkusí Kevin Smith další nový žánr – horor. Přesněji řečeno – politický horor. Projekt Red State není žádnou novinkou,… (viac)

Brad Pitt v další adaptaci Homéra?

Brad Pitt v další adaptaci Homéra?

18.10.2008

Tentokrát si ale místo Achilla zahraje Odyssea. Ale pozor – logická úvaha, že by se mohlo jednat o pokračování antického velkofilmu Trója, je zcela mylná. Projekt studia Warner Bros. The Oddyssey,… (viac)