$9.99

Animovaný film podle povídek izraelského autora Etgara Kereta ukazuje všední problémy napříč generačním spektrem. Otec samoživitel, nezaměstnaný mladík, čerstvý singles, osamělý stařík, modelka a nebo bezdomovec, ti všichni prožívají svá soukromá dramata v obytném domě na předměstí Sydney. Pomůže jim z problémů brožurka, kterou si koupí osmadvacetiletý Dave za 9.99 dolarů? (mr.filo)

bouncer

Tenhle film tady najít, to je za trest :-) Co se mi líbilo byla animace, klasická plastelína. Příběh je povídkový, s větším počtem postav a motivů - ať už o smyslu života, lásce bez hran nebo jen způsobu jak dostat z lidí cigáro a drobný na kafe. Pěkné, bohužel ne dostatečně silné a přesvědčivé. Každopádně milý počin, který si 3* zaslouží. ()

playboxguest

Pěkně zpracované drama, na které byla radost se dívat. Když už mě bavila méně nějaká ta scénka, animace to dorovnala a naopak. Všechno doplňuje parádní soundtrack. Melodie v pozadí filmu mě vyloženě nabíjely energií. Několikrát jsem se nachytala, jak se u filmu přiblble usmívám. Jo a taky jsem kdysi mívala jedno prasátko, které mi bylo líto rozbít :-) 70% ()

TomasKotlant

Krásná hra loutek, které jsou v jistém smyslu velmi reálné, ale přitom si zachovávají specifickou atmosféru ruční práce. Akorát mě trošku štve, že se divák nedozví, jaká je Camille :) Ač je většina postav lidských, animace má zde své jasné opodstatnění. Ať už výtvarné nebo jako prostředek pro vyjádření některých věcí. Atmosféricky smutné, ale v jádru inteligentní a poučné. *** Ve zkratce: Co není zadarmo, je za $9.99. ()

mr.filo

Směs povídek z anonymní Sydneyské městské čtvrtě. "Víte, v mém oboru se často setkáme s různou manipulací, ale co tady předvádíte je kompletně nefér. Pokud se chcete zastřelit, tak to je tragédie, ale ... se mnou to nemá co dělat." Soukromé tragédie v plastelíně. "Vy jste anděl?" 'Ne, holub." Zmatení samotáři "Mluvíš, jako kdybys byl zloděj, ale exekutorství je respektovaná práce." A nezaměstnaní singles.... (Pokud máte z mého textu chaos, tak takto na mě působil film.) ()

12055

Kolik jste ochotni zaplatit za odpověď na tíživou otázku, která trápí lidstvo celé věky? Napoví vám povedený australsko-izraelský animák o lidech, prožívajících své každodenní životní příběhy v touze zjistit jejich smysl. Tatia Rosenthal za něj získala cenu za režii a několik dalších nominací včetně nejlepšího animovaného filmu. ()