Dokonale vycvičený bojovník proti terorizmu a skvelý ostreľovač James Dial (Wesley Snipes) by si už rád vychutnával zaslúžený odpočinok, no keď ho na jeho farme v Montane navštívi jeho bývalý šéf Jeremy Collins (Ralph Brown), predsa len súhlasí, že preňho ešte niečo urobí- jednu „prácičku“, poslednú... Má sa dostať k nedávno dolapenému teroristovi Alimu Mahmudovi Jaharovi (Nikolai Sotirov), ktorého väznia v Londýne, a umlčať ho. James teda vycestuje do Británie a splní, čo sľúbil – netušiac, že ho práve kardinálne podviedli! Vzápätí sa totiž z lovca stane korisť a James sa má čo obracať, aby si v preňho cudzom meste našiel nejaký úkryt pred vytrvalými prenasledovateľmi z oboch strán zákona, ktorý ho chcú eliminovať. Prekvapivej pomoci sa dočká od iba dvanásťročnej Emily Dayovej (Eliza Bennett). (TV Markíza)

Enšpígl odpad!

No a teď jsem hovado zjistil, že už jsem to dokonce viděl a já to dal znovu, bože můj já jsem fakt kretén, takovou píčovinu a já jí dám 2x. Jde na odpad, protože tady se asi někdo s tím stříhem a kamerou definitivně posral, opravdu strčit tvůrce do mrazáku a pak trouby aby věděli jak jsem se cítil když jsem se díval na jejich filmový lejno. V roce 2007 jsme tomu dal 2* cha to ani omylem ()

Beky

Bohužel musim konstatovat, že Áčkové doby Snipese jsou pryč a on chrlí jedno Béčko za druhým!! Přesto má Contractor zajímavého režiséra a poměrně slušné herecké obsazení!!..jenom že samotný film nepřináší nic, co by stálo aspoň za chvilku pocitu dobrého filmu!!...ale abych příliš nekritizoval....herecké výkony slušné a dále bych vyzdvyhnul holčinu, která mu pomáhá, přišlo mi to jako zajímavý prvek do filmu, i když hodně přitažený za vlasy...ale co, jsme ve filmu!!!!..škoda, že není více akce...díky rozpočtu!!!!...čistých 50%!!! Jednou větou: Ono to zase neni tak špatný, jenom to neni dostatečně dobrý!!:) ()

bearmeedek

Není to film, který budete nosit v hlavě. Potvrzuje to fakt, že jsem film už dávno viděl, ale vůbec si ho nepamatoval a díval se "poprvé" znovu. Ani jsem tenkrát nemohl znát Lenu Headey. Takže, je to film, který má dvě rozšířená a oblíbená témata. 1. Zabiják ve státních službách splní úkol a je určen k likvidaci. 2. Holčička a zabiják. Myslím, že film v dané kategorii splňuje požadavek na "akční relax". 75%. ()

Her0.89

Jelikož jsem od Wesleyho čekal víc, tak jsem byl docela zklamaný. Už to není co to bývávalo dříve. Ale není se čemu divit, protože poslední Wesleyho role jsou podobného ražení. Už to není ta akce co od něj fanoušek čeká. Film není žádný mega trhák, ale dá se na něj podívat. Vadil mi příliš jednoduchý děj, protože mi bylo hned jasné jak film skončí ( chtělo by to nějakou vyhrocenou situaci, nebo menší zdramatizování konce). ()

Anticque

Musím smutně konstatovat, že Wesley, ač nechci, tak jde pomalu dolů, nechi řikat že zde hrál špatně, ale scénář, režie byla špatná a už titul ,,VIDEO FILM´´ značí vše. Lena Headey zde hrála vedlejší housle, byla prakticky nevýrazná. Musím jinak uznat že snad nejlepším hercem tu byla samotná mladá holčina. Děj byl předvídatelný, akce žádná, Wesley předvedl svoje umění snad jen jednou a to je málo. Dávám za 2.. ()

• Původně měl v tomto filmu hrát i Michael Biehn, ale kvůli časovému konfliktu s jiným filmem Planet Terror (2007) od projektu odstoupil. (ČSFD)