Ešte desať rokov po tom, čo končil strednú školu, žije Marc Pease stále v minulosti a sníva, že so svojou kapelou Meridian 8 konečne nakrúti nahrávku, ktorá ich preslávi. Pri návšteve školy zistí, že jeho dávna študentská láska chodí s jeho bývalým učiteľom, ktorý so študentmi pripravuje naštudovanie muzikálu Čarodejník. Americká komédia sleduje hektické udalosti, ktoré celú akciu sprevádzajú, a vďaka ktorým Marc pochopí, že v živote nie sú najdôležitejšie svetlá na Broadway. (TV JOJ)

Tommassi3

"Poslouchejte mě !! Dneska mám hodně hodně špatnej den !! Takže ještě jednou mě zataháte za vlasy.. a nabourám s váma rovnou támhle do tý benzinky !!" ;) Ben Stiller se čas od času objeví ve filmu, který vlastně naprosto vystupuje z řady komediálních žánrovek, díky nimž ho máme všichni tak rádi, a při jejichž sledování snadno zjistíte, že je opravdu velmi dobrý herec, ne jen nadprůměrný komik !! Takže pokud bych měl odpovědět všem zdejším škarohlídům, kteří se podivují nad důvodem vzniku The Marc Pease Experience, pak minimálně funguje jako snímek, který dokonale dokumentuje, že jak Ben Stiller, tak i Jason Schwartzman, který mi silně připomíná Steva Carella a kterého jsem nikdy zrovna nemusel, velmi slušně obstojí nejen jako herci, ale ani se zpěvem nemají větší potíže !! Mimo to mě tento snímek podprůměrného režiséra, byť především herce, Todda Louisa dokonale navnadil, abych si po delší době znovu pustil Čaroděje ze země Oz, protože většina hudebních čísel z této hry se dost povedla, ostatně zejména právě díky soundtracku skvělého Chrisse Becka mě Zašlá sláva Marca Pease rozhodně vůbec nerozčilovala, ba naopak !! Bohužel na soundtracku žádný film stát nemůže a na pseudotrailer k Čaroději ze země Oz má tato záležitost zase příliš dlouhou stopáž !! ;) Příběh samotný je naprosto o ničem, ani v rámci muzikálního žánru by zrovna neobstál, chybí zde jakákoliv poutavější zápletka, celý film působí neskutečně chladně a prvoplánovitě, těžko Schwartzmanovu Marcu Peasovi, jehož účes mě vyslověně sral, věříte, že o Meg v podání roztomilé Anny Kendrick má vlastně vůbec zájem, i když ona sama jako nevyrovnaná hloupoučká středoškolačka, která neví, co chce, divákovi také nemá příliš co nabídnout !! Ben Stiller tak rozhodně nezklamal, jeho postava kreténského samolibého profesora mě osobně mezi všemi ostatními zaujala nejvíce, nicméně ani on mě nemůže donutit označit tenhle nezáživný snímek za jiný než podprůměrný !! Naprosto souhlasím s ostatními, co se týká faktu, že jsem Stillera ve slabším kousku určitě neviděl !! ()

tomeek odpad!

Jedna velká nuda. Nevím, co na tom mělo být vtipného. Schwartzman je hnusný idiot, jehož postava a její vokální skupina je vám silně u prdele, Ben taky vypadá jak debil, příběh je tak slabý a okoukaný, že už jste ho viděli 20x jinde a líp a pointa žádná. Bez emocí, bez vtipu, bez nápadu. Ztráta času. 80 minut dobrých akorát tak jako kulisa při reinstalu windowsu (pokud nikde nic jiného neběží). ()

Aljak

Úplne zbytočný film bez nejakého väčšieho zmyslu. Celé sa to točí okolo chlapca, ktorý zažil faux-pass počas predstavenia a tá "trauma" sa s ním vlečie aj ďalej - žije vo svojom svete, kde očakáva úctu a slávu - no v podstate je úplne mimo. Ale ako nejaký zmysel dosť postrádam, neviem teda o čo v tomto filme išlo. Dejová línia úplne mizerná, akurát to pripravované divadelné vystúpenie Čarodejníka z krajiny Oz sa mi páčilo. Ale inak, dosť oničom! Nechápem ako mohli prijať hrať v tomto filme také hviezdy ako Ben Stiller, Jason Schwartzman a Anna Kendrick. ()

Olík

Dvacetišestiletý Marc Pease žije tak trochu zvláštní život. Na živobytí si vydělává jako řidič limuzíny, randí s dívkou o několik let mladší, sní o úspěchu se svou osmičlennou vokální skupinou, tvořenou pouze čtyřmi zpěváky a stále v sobě nosí neúspěšné středoškolské muzikálové představení. Životním vzorem i sokem v jedné osobě se mu stává jeho bývalý učitel, který je zároveň režisérem jeho středoškolského mindráku. 50% Wese Andersona, 30% Johna Landise ,10% Davida Zuckera a po pěti od Johna G. Avildsena a Jake Kasdana – typické pro Jasona Schwartzmana, ale cestu Bena Stillera, bych si představoval jiným směrem. ()

kaylin

Dívali jsme se na film s přítelkyní pouze proto, že zde hraje Anna Kendrick, což ale opravdu není důvod pro to, proč by film stál za to. On hlavně nestojí. Je to taková očekávaná nuda, která není ani dostatečně zábavná, ani dostatečně dramatická, aby vás to nějakým způsobem dovedlo strhnout. Naštěstí je to krátké. ()