Řekni, že mě miluješ

• USA Tell Me You Love Me (viac)
USA, 2007, 8 h 11 min (Minutáž: 46–52 min)

Nejnovější dramatický seriál HBO zkoumá intimní život tří dvojic, které prožívají krizi. Dvacetiletí Jamie a Hugo (Michelle Borthová a Luke Kirby) jsou zasnoubeni, ale mají pochyby o své věrnosti. Třicátníci Carolyn a Palek (Sonya Walgerová a Adam Scott) se marně snaží počít dítě, zatímco manželé na pokraji čtyřicítky, šťastní rodiče dvou potomků Katie a Dave (Ally Walkerová a Tim DeKay) nejsou schopni najít si čas na sex. A všechny tři páry hledají pomoc u psychoterapeutky dr. May Fosterové (Jane Alexanderová), která je jejich starostlivou průvodkyní na cestě ke zdravějšímu partnerství a navzdory určitým problémům ve vlastním manželství dokáže se svým mužem Arturem sdílet hluboce láskyplný a zároveň vášnivě sexuální vztah. Cynthia Mortová, autorka tohoto provokativního a otevřeného pohledu na nejintimnější životní okamžiky, který svou upřímností překračuje hranice běžných konvencí, zkoumá chvíle - ty nejpodstatnější i ty každodenní - které tvoří základy a způsob komunikace v každém vztahu. Můžeme tak nahlédnout do složitosti moderních vztahů a ačkoliv je tento seriál drsný, provokativní a bezprostřední, vypovídá také leccos podstatného a znepokojivého o nevyslovených snech, psychických a citových problémech i o strachu, který se zhmotní, když se sex a intimní život propojí - nebo když se naopak míjejí. (HBO Europe)

anderson

Dal by som za 4 aj keby tu SONYA WALGER a ALLY WALKER neukázali svoje prednosti. :-) Je to síce stále o tom istom, ale o tom je predsa život (a tým TÝM rozhodne nemám na mysli v prvom rade sex). Na toto sa komiksový charakter HANKA MOODYHO skrátka nechytá (sorry David). Partnerské vzťahy obnažené až na kosť. A ešte na margo diskusie ... mne tie súlože prišli také ... prirodzené. (18.2.2009) ()

Matty

Intimní pohled do amerických domácností. Uvidíte a uslyšíte, co se děje za dveřmi, které nejsou zavřené pro nic za nic. Provokující, syrové, autentické a přitom bez duševní újmy ukoukatelné – úspěšná fúze severského psychodramatu a americké vztahovovky na pokračování. 80% ()

Sarkastic

Výborná vztahovka pro 3 (+1) páry, z nichž každý řeší nějaký problém a stále ne a ne ho rozlousknout. Navíc při vyhledání odborné pomoci vyplavou na povrch další z nich. Tenhle pohled do nitra (na povrchu čistá přetvářka nalhávající okolí, že je vše v pořádku) vztahů 4 odlišných dvojic se mi velmi líbil, sice se mi někteří jedinci (zvláště Carolyn) začali postupně silně zajídat, ale řešené mi nezevšednělo a rozhodně mi přišlo uvěřitelné, jako ze života, chcete-li. Navíc se podařilo nenásilně několik postav propojit a chytře (ne) uzavřít jednotlivé příběhy. Slabší mi přišel casting (nechápu, proč si byly 2 z hrdinek typově tolik podobné), už zmíněné postavy, z nichž byly některé opravdu „na přes držku“ a pak míra sexu…rozhodně nejsem proti jeho zobrazování v klasické (tím myslím ne porno) produkci, ale tady mi jeho množství přišlo někdy až úsměvné. Proto pouze 4*, jinak překvapivě velká spokojenost u tak vcelku nenápadného seriálu. ()

Thomick

Jestli to má bejt seriál o tom, jak jde všechno vyřešit sexem, tim bych si fakt nebyl jistej; hlavně je to ale supr připomínka toho, že "I love you" můžou bejt docela dobře prázdný slova, resp. že to samotný nic moc neznamená. V kombinaci s názvem seriálu je to pak vůbec dokonalá nosná myšlenka, pro níž jsou explicitní scény jen příjemnym zpestřenim. I když jich je kopa, neohrajou se a povětšinou ani nepůsoběj samoúčelně. Uplně top jsou ale sezení u psycholožky (žádnej psychiatr, proboha!) a jakkoliv je Michelle Borth překrásná holka, s její seriálovou postavou bych ve vztahu asi moc dlouho nevydržel. :)) --- Btw. jako ženská bych rozhodně chtěl umět zadržovat čůrání tak, abych si mohl xkrát po sobě udělat těhotenskej test. Teda aspoň myslim (doufám?), že to neni normální! ()

Janek

Těch dílů mohlo být skutečně jen šest, ale to by seriálu možná ubralo na plasticitě. Neskutečně obnažená záležitost. Neodtrhl jsem oči. Herecky úžasné. 90% ()

VojinRyan

Pohľad na viacero párov a ich sexuálny život. Musím povedať, že viac uveriteľnejšie sexuálne scény som ešte nevidel. Parádne zahraté. Hlavne v podaní Michelle Borth. Vidieť, že si to užívali všetky dvojice. Škoda, že je taký krátky. Za mňa 77% - 4*. ()

marvan

Příběhy tří dvojic, jako vystřižené z nějaké přihlouplé intimní poradny časopisu pro dámy v přechodu. Spíš jen didaktická pomůcka s modelovými situacemi. ()

Narya89

Tak tento seriál mě opravdu zaujal svou originalitou a snahou o upřímné zobrazení reálného vztahového života. Už bylo dost těch romantických snímků o perfektních manželstvích, idylických zamilovaných vztazích a bezproblémovém sexuálním životě, nebo o tom posledním se většinou ani nemluví, si musíme domyslet. A přesto člověk by se rád někdy podíval na běžné problémy, aby se necítil tak sám. Rád by viděl, že žádný vztah není dokonalý a jak moc se v něm musí bojovat a hlavně o co...ale to vyžaduje dost pohled do hloubky. Proto se tento seriál zabývá detailně pouze třemi páry a jejich životem, který si myslím, že je vykreslen dost jasně a vtahujícím způsobem. Nebere si žádné servítky, mluví se zde sprostě, kamera nevystříhává většinu scén ani při sexu, zkrátka působí skutečně přirozeným reálným dojmem a na nic si nehraje. Mimoto pro mě také bylo přínosem vidět, jak funguje práce psychoterapeutky - jakým způsobem lidem konkrétně pomáhá, atd. Takže to jsou všechno důvody, proč bych tento neznámý seriál ráda vyzdvihla..pro dámy pak také stojí za povšimnutí naprosto dokonalé pozadí Iana Somerhaldera (a vlastně i jeho zbytek). ()

Lenulinka

Pravdivý seriál, který donutí se zamyslet nad mezilidskými vztahy, ale je to zbytečně zdlouhavé a nudné a přijde mi, že dobrá polovina ze stopáže je sex. Škoda. ()

TroiMae

Jako profesionál mám problém s tím, že terapeutka dělá terapii tomu, kdo z rovna přijde. Jak jde pracovat s jedním člověkem s tím, že se po čase partner/ka přidá do rozjetého vlaku a terapeutka už přitom jednoho z nich zná lépe, má s ním vybudovaný nějaký vztah a najednou má být zaměřená na vztah a oba dva stejně? Nebo jak lze pracovat s párem s tím, že jednou zrovna jeden z páru nepřijde, tak řeší individuální témata druhého s tím, že v páru bude dělat, že o ničem, co jí soukromě řekl, neví? A když se klient/ka rozejde, bude pak terapii dělat s jeho/jejím novým partnerem/partnerkou? A paralelně s expartnerem? ;) ()

cab

HBO vzdycky dokaze prijit s necim okazale originalnim jako je priklad desetidilneho serialu o vztazich tri na sobe nezavislych paru. Je uzasne, ze se producenti nelekli a snazili se co nejverohodneji rekonstruovat zivotni krucky nekterych skutecnych paru, kteri si po shlednuti dokazi nektere chvile asociovat s vlastni trajektorii. 70% ()

kolemjdouc

dosti odvážný počin ,ale mě nebavilo neustálé řešení něčeho,Intimity tam bylo až příliš.Tak doufám, že než bude konec všem se vyplní jejich tužby a přání. ()

neneka

Přesně to popsal ve svém komentáři Janek: bylo to obnažené. A jsem ráda, že to tak bylo, měla jsem díky tomu pocit skutečného života. Vřele doporučuji. ()

nightday

Pro mě osobně jeden z nejlepších seriálů. Nejen proto, že jsem na něj dělal titulky, ale hlavně proto, že si mě naprosto získal a zaryl se do srdce hodně hluboko. 3 různé páry, 3 různé osudy, spoustu radosti, úsměvu, spoustu zklamání a pláče, spoustu nahých těl a prasečinek. Tento seriál vám odhalí, co všechno vás může potkat, až se stanete opravdovým dospělým, budete mít před svatbou, potká vás nevěra, budete chtít dítě, nebo přestanete mít ve vztahu sex. Skvělé herecké obsazení, výborná režie, parádní výběr hudby. Prostě Rodriga Garciu žeru. 100% ()

PedroPo

Tenhle seriál vám může zachránit vztah. A nebo ho už jen totálně dorazí. Podle toho, kdy si ho pustíte. Kdo byl někdy na sezení u partnerského psychologa nebo si už nějakými těmi partnerskými rozpady prošel asi bude hodnotit trochu nadšeněji. Každopádně jako taková malá domácí pomoc ve výše uvedených problémech je to výborné. ()

stephano

Kdyby to mělo 6 dílů, nebylo tam tolik prázdných záběrů, každá druhá scéna nekončila explicitním sexem, a každá třetí scéna nebyla u psychiatričky, tak bych dal plný počet. Herci perfektní. Život a jeho nahoru a dolu, jak ho berou tři páry, zajímavě pojatý v seriálu. ()

jafuska

původně jsem to chtěla označit za odpad, ale asi bych byla hodně krutá, když vidím ty hvězdičky u ostatních co to komentují, ale mě se to vůbec nelibilo, stačil mě jeden díl a dost, to mě opravdu stačilo, pro mě ztráta času, manželské problémy, nuda, pro mě takovéto filmy nemají žánou cenu ani hodnotu, to si raději pustím nějakou tu romantiku, to má aspon děj, ale toto je děs ()

jonny

Za mne lepsi 3*. Rad jsem sledoval vsech 10 dilu, nicmene musim pripustit, ze me serial az tak nedostal. # Nerad bych se dostal do roli manzelu a manzelek, milencu a milenek, kteri zde byli zachyceni. Ovsem kdyz se zamyslim, tak bych jiste chtel mit podobny vztah jaky mela dr May. # Jafusko, ty mozna jednou dospejes a zjistis o cem je zivot a o cem je kvalitni kinematografie. Do te doby by jsi nemela hodnotit filmy. Rici, ze tento serial nema zadnou hodnotu, je vice nez zcestne. ()

Andinistka

Opravdové, otevřené, drsné - podáno bez jakýchkoliv servítků. O tom, že vztahy nejsou vždy jen procházkou růžovou zahradou, a pokud jsou, tak jen zpočátku. Časem se vždy objeví nějaká situace, před kterou jsou ti dva postaveni a záleží jen na nich, jak se jim ji podaří vyřešit. Nebo taky ne. ()