Ahsoka kontaktuje Obi-wana a Anakina, že spolu s Bo-katan zistili, kde sa nachádza Darth Maul. Vojsko Republiky je však povolané na záchranu kancelára, ktorý bol práve zajatý generálom Grievousom. Ahsoka sa tak musí s Maulom vysporiadať bez ostatných rytierov Jedi. Pomáhať jej bude len hŕstka Mandalorianov a menšia skupina klonov. Na strane bývalého sitha však stojí veľké množstvo Mandalorianov, verných svojmu vodcovi. Je jasné, že keď sa tieto skupiny statočných a hrdých bojovníkov zrazia, bitka bude nemilosrdná. (ČSFD)

Johny203

Úvod je rovnako blbý ako v epizóde osem a celá tá situacia s Ashokou ktorej návrat tu všetci prežívajú ako keby bola preč roky, pritom Klonové vojny trvali len 3 roky a predchádzajúce udalosti seriálu naznačujú že bola preč maximálne pár týždňov, celú epizódu len zhadzuje a to nehovoriac o správani klonov na koniec epizódy ktoré skôr pripomína droidov. ()

Daniel2003

Bez diskuse jedna z nejlepších epizod Klonových válek. Dialogy vymazlené a pomáhá tomu hlavně to, že se epizoda odehrává přesně hodinu před Pomstou Sithů, takže narážky a reference jsou všude a je to geniálně pospojované. Animace je vypiplaná do detailů a záběr na Obi-Wana, který rozsekne raketu na začátku a pak stojí se světelným mečem v kouři budiž důkazem. Hudba rovněž vynikající a finále s Maulem je jednoduše špička. Takhle se to dělá! ()

Martrix

To hodnocení mluví za vše...a popravdě jsem 100% ještě u ničeho neviděl. Konečně jsou zpět Clone Wars, jak je mám rád. Neuvěřitelný odskok od předchozích epizod...jakoby mezi nimi uběhlo pět let a Filoni se probral s komatu. Líbí se mi, že tvůrci udělali Ahsoku starší a nebezpečnější. Animace obecně, měla parádní dynamiku a spoustu detailů...tři takové díly pohromadě a klidně vysolím kačky za vstupné do kina. ()

AllShallFall

Absolutně bez debat toto je jeden z nejnapínavějších dílů celých klonových válek. A zároveň tak celého příběhu Star Wars. Návrat Asoky na bojiště, mandalorianská válka a setkání s Maulem.... už teď mi nedá spát, jaké bude rozuzlení. Kdo by to byl řekl, že i když znáte episody a i osud všech postav Star Wars z jiných seriálů, že budete stále zařezaní do křesla a sedět s knedlíkem v krku, protože jste byli do příběhu tak vtažení a chcete prostě vidět, jak to dopadne. 100% ()

• V úvodní titulkové montáži se na okamžik objeví mistryně Jedi Depa Billaba a její padawan Caleb Dume. Tvůrci tak znovu propojili tento seriál se seriálem Star Wars Povstalci (od r. 2014), kde již dospělý Caleb vystupuje pod jménem Kanan Jarrus a má tam jednu z hlavních rolí. V menší roli se, také ještě jako padawan, objevil i ve volném pokračování Klonových válek, v seriálu Star Wars: The Bad Batch (od r. 2021), stejně jako jeho mistryně. Hlas mu propůjčil Freddie Prinze Jr. (MiniMinion)