Zlý vědec Dr. Nuvo Vindi ve své tajné podzemní laboratoři na Naboo znovu vytváří obávaný virus modrého stínu. Když zajme senátorku Amidalu a Jar Jar Binkse, Anakin a Obi-Wan zahájí záchrannou operaci. (KGBelik)

johnsnow

No jasné dajte do dielu jar Jara a všetci to ujebú pod čiernu zem. Podľa mňa tu vôbec nevyrušoval a jediné čo ma iritovalo a za čo strhám * je ten prízvuk toho doktora, jak nejaký nemecký doktor s koncentráku keby bol. ()

Lenka.Vilka

Skvělý díl, jehož hodnocení pět hvězd mě asi dostane na první místo mezi absolutní tupouny a místní blbce, ale mě Jar Jar prostě nevadí. Je to správně sympatickej trouba. Přesně jako já :D ()

• Naboo Scout Carrier, který Padmé a Jar Jar používají k cestě do bažiny, je založen na nepoužitém návrhu Douga Chianga pro vozidlo Obchodní federace pro Star Wars I: Skrytá hrozba (1999). Designér Klonových válek Russell G. Chong mu dal plynulejší, organičtější linie, aby mu dodal vzhled „Naboo“, který založil na pozorovacím letadle PBY Catalina z druhé světové války. (KGBelik)
  • Když Neeyutnee požaduje, aby Padmé informovala Senát o možné invazi, Amidala okamžitě odpoví, že budou potřebovat více důkazů. Zřetelně si pamatuje události ze Star Wars: Epizoda I - Skrytá hroba (1999), kdy se obrovská invaze na planetu podařila jen proto, aby byl na Naboo vyslán návrh nezávislé vyšetřovací komise, která by zjistila pravdu. (KGBelik)