Padmé pricestovala na diplomatickú návštevu na planétu Rodia. Tu však zistí, že Onaconda Farr, jej dávna priateľka a bývalá senátora tejto planéty, uzavrela dohodu so Separatistami. Padmé je zajatá a uväznená. Jej jedinou nádejou na oslobodenie sú teraz C-3PO a Jar Jar Binks. (ČSFD)

Dr_Virus12

I přes ty scény s Jar Jar Binksem, je toto velmi zajímavá epizoda, která ukazuje to, jak Separatisté dokáží přibírat do své aliance nové světy. Díky tomu si můžete uvědomit, proč ne všichni jsou s Republikou, a že prostě ne všechny světy mají na výběr. Někteří, již jsou součástí separatistů prostě byli válkou donuceni. ()

Eliott odpad!

Epizoda postavená na nejdebilnější postavě v historii star wars? Není divu, že je zde tak nízké hodnocení. Uznávám, jednou jsem se zasmál a tak dávám jednu hvězdu, ale měl jsem problém dokoukat bez přetáční a i tak jsem si pohrával s telefonem. 20% ()

johnsnow

Klasika jak sa objaví Jar-jar na scéne ľudia tomu automaticky najebú odpad. Akože hej je to otravná postava a príbeh tiež nie je najlepší ale dalo sa to pozerať a také slabšie 3* to dostane bez problémov. ()

• „Jedi fortune cookie“, který otevírá epizodu, zní: „Hrdiny dělá doba.“ (KGBelik)
  • Padmé pozdraví Onacondu Farra v huttštině slovy: „H'chu Apenkee“ (Zdravím) a on jí odpoví: „Chowbaso“ (Vítejte). (KGBelik)
  • Když Jar Jar čelí Gunrayovi a žádá propuštění Padmé, jeho ucho krátce projde skrze kápi jeho pláště. (DJDVD)