Plán na zničenie lodi Malevolence sa skomplikuje, keď sa Grievousovi podarí získať rukojemníkov: Padmé a droida C-3PO. Obi-Wan a Anakin sa nenápadne dostanú na loď a idú oslobodiť zajatcov. (ČSFD)

Eliott

Hned dvě výborné epizody za sebou. Líbí se mi především, že už to nepůsobí jako pro děti a tvůrci se již zbytečně nerozpakují nikoho zabít a tak začali hojně vraždit klony. Dále tu máme povedené odkazy na jiné slavné filmy a skvělé hlášky. ()

• Poté, co se Anakin rozhodne jít zachránit Padmé, Plo Koon říká, že „touží po dobrodružství a vzrušení“. To lze považovat za odkaz na film Star Wars V: Impérium vrací úder (1980), kde Yoda říká Lukovi: „Dobrodružství. Vzrušení. Jedi po těchto věcech netouží.“ (KGBelik)
  • Zpráva „Jedi fortune cookie“, která otevírá epizodu, zní: „Plán je tak dobrý, jak dobrý je ten, kdo ho dotáhne do konce.“ (KGBelik)
  • V původním scénáři byl Anakinův původní plán vstupu na Malevolence hloupým hyperprostorovým mikroskokem, který měl rozmístit Twilight několik centimetrů od trupu lodi. Padmé a C-3PO také původně spěchali na místo bitvy, aby pomohli s evakuací lékařského střediska Kaliida Shoals, ale i to bylo po revizích scénáře změněno. (KGBelik)