Dolu hlavou

• Česko Po hlavě (viac)
všetky plagáty

Šestnáctiletá Gaby Roberge studuje posledním rokem na střední škole. Dívka je notoricky známá svou rebelskou povahou a špatným chováním, za nějž už byla několikrát pozvána na pohovor k řediteli školy. Ředitel se rozhodl „zpříjemnit“ jí poslední rok studia tím, že ji přinutil lépe se sžít s jejími vrstevníky. Teenagerka se postupně skamarádí se Sandrine Meilleurovou, která se právě vrátila z Evropy. Gaby se dozví, že její kamarádka touží po Frédérickovi Bédardovi, nejlepším plavci ze školního družstva. Během školního roku si Gaby uvědomí, že každý člověk je obětí vlastního osudu a že jediný způsob, jak najít skutečné přátele, je být otevřený vůči ostatním a věřit ve smysl života. I když to někdy znamená, že se člověk spálí... [www.zlinfest.cz] (oficiálny text distribútora)

Káronoš

Nic nového, ani neočekávaného, přesto líbivá a zábavná komedie, nikterak vybočující s žánrového průměru. Nevím, co mě přinutilo 120 min. sledovat tento snímek, zřejmě mě řešení problémů sympatické hrdinky přišlo zajímavé a typický koloběh událostí vyvažovala dobrá atmosféra a příjemné herecké obsazení. Když neuvidíte, o nic nepříjdete, v opačném případě je to solidní zábava. ()

freddy

Pohodová teenagerovská komedie, která splnila cíl pobavit. Nic víc, nic míň. Rozdíl oproti jiným mnou shlédnutým teenage komediím je pouze ten, že tady se jedná o film z Kanady, jinak není tato komedie nijak rozdílná od ostatních podobně zaměřených komedií. Je tu dívka Gaby, která se dobrovolně vymanila z kolektivu spolužaček. Ředitelka už toho má dost, protože Gaby jen provokuje a rebeluje, a tak jí donutí ujmout se nově přistěhované studentky a zároveň doučovat největšího hezouna na škole matematiku. A tohle nastartuje její změnu, je stále oblíbenější, prostě typický průběh teenagerovské komedie. A já mám přesně takové filmy rád. Mám vůbec blízký vztah k filmům ze školního prostředí a z prostředí mladých lidí a tyto filmy i záměrně vyhledávám. A i když mi tahle komedie nedala nic nového, nebyla nikterak originální či inovativní, přesto se mi docela líbila. Jako film pro odreagování je tohle naprosto ideální. Takže výsledkem je naprosto průměrná komedie, která však dokáže dějově utáhnout ty necelé dvě hodiny naprosto bez problému. Takže je to za tři hvězdičky. ()