The Boogeyman

Predloha:

Stephen King (kniha)

Kamera:

Douglas Meltzer

Tři děti z rodiny Billingsových jsou po smrti. Otec našel dvě mrtvé a třetí zmizelo. Lester Billings se zpovídá psychiatrovi, je si jistý, že všechny tři zabil Boogeyman a věří, že teď si Boogeyman přijde i pro něj. (TheRaven)

tron

Bubák alias Kostlivec alias The Boogeyman patrí k mojim najobľúbenejším poviedkam od Stephena Kinga. Je esenciou hororovej atmosféry a zakrádajúceho sa desu. V r. 1982 ho do formy kraťasu sfilmoval Jeffrey C. Schiro, ktorý k snímke zároveň napísal scenár a zostrihal ju. Jedná sa o pomerne presnú, fajn atmosférickú adaptáciu o mužovi, ktorý sa psychiatrovi zdôveruje s úmrtiami vo svojej rodine, za ktoré je podľa jeho slov zodpovedná nočná príšera. ()

Aluska88

King je Mistr a tento krátkometrážní snímek je vcelku velmi věrohodným ztvárněním literární předlohy. Fascinující strašidelná hudba povznáší tento film do těch správných "Kingovských" výšin. ()

Jordan

jedna z prvých adaptácií stephena kinga... to je azda jediný dôvod, prečo pozerať tento nie veľmi podarený film, ktorý je zlý... a potom možno ešte správne uletený "eighties" soundtrack... ale inak je to naozaj slabé... jediné dobré sú na filme posledné sekundy pred titulkami... a inak: všetci policajti tu majú fúzy! to bola začiatkom osemdesiatych rokov nejaká móda v štátoch? ()

SOLOM.

Na Kingovu povídku tohle mít nikdy nebude, ale přestože je to natočeno až moc amatérsky – druhá polovina se tvůrcům vydařila dokonale. Ta první mě dost nudila, za to potom našlo výrazné zlepšení především co se atmosféry (místy docela mrazivé napětí). Hodně tomu dopomohl „psycho“ zvukový doprovod, zlepšená kamera – asi kameraman do sebe kopl pár panáků a i hlavní herec mi začal být potom celkem sympatický (jeho výkon). 50% ()

corpsy

Na papieri toto prehnané žvanenie určite funguje, ale Film je iné médium, ktoré rozpráva primárne obrazmi. Tieto tu stoja za veľké guvno. ()

Lulu13

The Boogeyman patrí k mojim obľúbeným Kingovym poviedkam a mrzí ma, že tento skvost sa nedočkal plnohodnotnej filmovej adaptácie. Táto krátkometrážna verzia je síce vcelku vernou kópiou, no je až príliš amatérska na to aby vo mne vyvolala strach, alebo akúkoľvek inú emóciu, ktorú vo mne zanechala kniha. Pre mňa naozaj za veľa nestál a 1* dávam v podstate len za nápad a snahu sfilmovať geniálnu predlohu. ()

gumli

Krátky,ale silný príbeh od Stephena Kinga.Rozpočet na film neuveriteľne nízky.Zúfali otec navštívi psychiatra a tvrdí mu,že Boogeyman mu zavraždil všetky detí.A teraz tvrdí,že Boogeyman si ho chce zobrať tiež.Muž sa bojí otvoriť doma skriňu.Ale psychiater veľmi dobré vie,že čo sa stalo,až priveľmi dobré.Dobrý film aj dobrá hudba. ()

WolfR

Věrná krátkometrážní adaptace Kingovy solidní povídky, ke 4 hvězdám, které bych Boogeymanovi dal maximálně chyběl kousíček, 3 hvězdy. ()

danny_21

Strašák je jednou z těch nejlepších povídek mistra ve sbírce Noční směna a filmové zpracování bylo překvapivě podobně dobré - 70 % ()