Arthur a súboj dvoch svetov

• Česko Arthur a souboj dvou světů (viac)

Pomocou ľsti sa Maltazardovi v nadľudskej veľkosti podarilo dostať medzi ľudí. Má jasný cieľ – zostaviť armádu obrích netvorov a prevziať nadvládu nad celým svetom. Jeho plány môže zmariť iba Arthur (Freddie Highmore), ktorý sa však musí najskôr dostať do svojej spálne a vrátiť sa do svojej pôvodnej veľkosti. Uväznený v drobučkom telíčku Minimoja sa môže, samozrejme, spoľahnúť na pomoc Selenie a Betamechea a na počudovanie aj Maltazardovho syna Darkosa, ktorý tvrdí, že chce prejsť na jeho stranu. Artur so svojimi kamarátmi sa v našom svete pohybuje peši, na bicykli, v aute a dokonca aj na motorke Harley-Davidson. V záverečnom boji proti Maltazardov budú potrebovať všetku pomoc, akú zoženú. Bitka sa začína... (TV JOJ)

T2

Rozpočet €65miliónovTržby Celosvetovo $33,510,000▐ určite popravilo chuť po suchšej druhej časti, v tomto prípade to je opäť slušná zábavná jazda s dobrou trikovou stránkou, je na čo pozerať, aj keď miestami pohľad na Maltazarda musí byť pre decká pekný horror, nehovoriac už o jeho plastike tváre, brrr /60%/ ()

Fr

MALTAZARD OPUSTIL SVĚT MINIMOJŮ MÍSTO ARTHURA A VMÍSIL SE MEZI LIDI. JE NYNÍ VĚTŠÍ A SILNĚJŠÍ NEŽ KDYKOLIV PŘED TÍM. PODAŘÍ SE HO ZASTAVIT ????..... /// Milimetroví tvorečci ve světě lidí lítají a jezdí po horský dráze, používají autíčka, vláček, motorku, letadlo a připomínají příběh jiných hraček. (Možná i ten 3D efekt by stál za viděnou.) Jinak klasika: humor pro děti do 10 ti let a CGI efekty, které uspokojí i ty (nás) větší (stejně jako solidní ,,narážka“ na Star Wars). Hoďku a půl klidně dětem obětujte. Poselství, že si máme důvěřovat a pomáhat narozdíl od obřích komárů nikoho nezabije. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chci vidět animovanýho bráchu Kurgana. 2.) Mám rád pohádky, kde se umírá bezbolestně. 3.) Zjistím, že i pohádkové postavy musí jednou zapomenout na své sny o velikosti. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ * (řekl bych dětskýma očima...) ()

playboxguest

Tak rozhodně to dopadlo lépe než dvojka, která na mě působila dojmem epizody nějakého seriálu a skončila dřív, než začala. Třetí Arthur se navíc odehrává převážně v reálném světě a abych pravdu řekla, ten mě vždycky bavil o něco víc, než ten Minimojovský. Takže jsem si po nedvojkové dvojce přece jen o něco zlepšila chuť, ale to nemění nic na tom, že nejlepší z Arthurovské trilogie zůstává stále samotný začátek. ()

Slarque

Sestupná tendence trilogie (snad to opravdu nebude mít víc dílů!) pokračuje. Na jednu stranu se dospělí chovají čím dál infantilněji, na druhou musí všechno vyvrcholit výbuchy, tanky a praktickým zničením celého městečka. Tohle snad do rodinných filmů nepatří. A není to ani nijak dobře natočené. ()

klerik

Rovnako dobré, ak nie lepšie ako jednotka (na dvojku treba čím skôr zabudnúť, je to len zbytočný prequel k trojke). Všetko je opäť chlapčensky nezbedné, akcie dravé, vtipy vtipné, navyše sa tu slušne paroduje, Francúzsky Spielberg ukazuje, že remeslo má ešte stále v malíčku. Najvyšší čas na niečo seriózne... ()

iamek

Třetí Arthur je prostě boží ! Jednoznačně nejlepší díl triologie, který se stane hodně oblíbený u mladšího publika. Závěrečná bitva o město byla skvělá a dokonce i efekty jsou na solidní úrovni což u Bessona není standart. Obrovské překvapení po nudné dvojce. ()

Stanislaus

Závěr "minimojské trilogie" je kvalitou srovnatelný s prvním dílem a na rozdíl od dvojky má alespoň nějaký příběh, což je značný posun a plusový bod zároveň. Některé nápady byly dobře vymyšlené, nicméně často se tvůrci chtěli zavděčit hlavně malému publiku, a proto to sem tam působilo infantilně. Avšak závěrečné akční scény tento nedostatek celkem vyrovnaly, a působily v rámci možností uvěřitelně. Ucházející (byť jednoduché) zakončení ságy o Arthurovi a Minimojích, jež neohromí, ale ani neurazí. ()

ARI50

Užasna podívaná dobře zpracované a výborné scény a kvalitní efekty cely tenhle rodinný snímek úžasný. Jenom chválím. ()

Beastmaster4

Třetí pokračování splnilo mé očekávání. Po druhém nevýrazném, tedy spíše špatném dílu se trojka vrací ke kvalitám prvního dílu. Pěkná animace a hlavně spousta míst k zasmání. Jako rodinný animák rozhodně nezklame, děti si užijí napětí a spolu s rodiči se i zasmějí. ()

Terva

CITÁT - Hastala vista, baby.......... Souboj ve vlaku je nádherný. A co teprve dráha Hot Weels - to je jízda. A bude i romantííka, hurá. CITÁT - No, tak na to opravdu nemáme čas.......... Dostojevski, na toho kašli, je moc těžkej. Pěkné, nenudil jsem se a dokoukat to. ()

Alementina

Jeste nez s eobjevil odkaz na StarWars, jedina z mala vtipnych momentu, tak swgra rika, ze ji to pripomina StarWars, strasne zmateny a vubec nema poneti, co se deje. ()

kaylin

Od posledního dílu jsem moc nečekal. Dvojka mě natolik zklamala, že jsem do toho šel skutečně se skepsí. Jestli už si Besson počkal na to, zda mu "Arthur a Minimojové" dost vydělají, to nebyl schopen se aspoň trochu věnovat scénáři, který by nebyl tak stupidní? Když se Maltazard dostane do světa lidí, už to přestává mít své kouzlo, vytratila se ta nádhera animace a prostě mi to k Arthurovi nesedí. Je pořád roztomilejší jako ten pačesatý prcek. Navíc, Freddie Highmore nám přece jen o něco vyrostl a je to na něm poznat. Už není dětská hvězda, chlapec nám už prošel pubertou. Na třetím díle je pozitivní jedna zásadní věc, a to skutečnost, že se příběh konečně uzavřel a já můžu s klidem říct, že jsem viděl všechny díly. Jednička mi zůstane v paměti, ty ostatní vůbec. Je škoda, když vidí člověk takovou zajímavou sérii umřít hned s druhým dílem. Jestli jste se s Arthurem ještě nesetkali, podívejte se na jedničku a zapomeňte, že jsou nějaká pokračování. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/06/past-na-zraloka-21-jump-street.html ()

salalala

Sice jsem první dva díly neviděl, ale na začátku je rekápko, takže no problem. Arthur je hodně infantilní a veškeré fórky jsou cílený na děti, takže dospělí se nepobaví, protože zkrátka ten vtip očekávají. Děj je vyváženej tak, aby neurážel dospělé a chápaly ho i děti, což je super. V průměrných vodách drží film zdařilý akční scény (hlavně ty odehrávající se v dětském pokoji, tam mi přišlo, že Besson využil potenciál na maximum), který sice na konci v tý "epický" bitvě už jsou horší, pořád ale přehledný a koukatelný. Horší je to s hercema - oba Arthurovi rodiče jsou nesnesitelný a tak děsně ňoumovitý, že to vůbec neni možný. Jedinej opravdu dobrej herec tam je právě Freddie Highmore, jenže ten je tam zas hodně málo, takže škoda no :(. Je to takový nic proti ničemu. Dospělýho to neurazí a moc nenudí, děti se asi pobaví. 50% ()

M.i.k.e

byť nejlepší,tak ani třetí díl Bessonovi dětské triolgie nijak extrémně nevybočuje z již zajetých kolejí a určený je stále prioritně dětem.Naštěstí je to celé poměrně dobře udělané a zábavné,takže problémy nebudou mít ani odrostlejší diváci.Osobně mě nejvíc potěšila narážka na Star Wars - aspoň už víme,kde vzal Lucas inspiraci :-) Velká škoda,že všechny tři díly od sebe dělí takový časový úsek.Dvojku jsem viděl někdy loni touhle dobou a moc si z ní nepamatuju (o jedniččce nemluvě).Docela mě zaráží i brutální datum české kinopremiéry...70% ()

Nach

Sice o chloupek lepší, než naprosto zbytečný druhý film, ale ani tak se nejedná o bůhví jaký zázrak. Logiku to minulo rychlostí blesku, postavy o sobě řeknou tolik nového jako poslanec při majetkovém přiznání a údajná epická bitva dvou světů vypadá jako hospodská rvačka při níž bezdůvodně začalo - jen tak mimochodem – hořet všech dvacet vesnických stavení. 55% P.S. A hlavní záporák už není zlý, ale pouze blbý!!! ()

danca044

Občas jsem se zasmála, ale příběh už je ohraný a v podstatě jde pořád o to samé. Arthurova láska k Selenii mi přijde trochu divná. Vždy je ještě tak malý, děti se přece nezamilovávají tak hluboce. Příběh prostě nebyl dle mého gusta. Jediné postavy, které mám ráda jsou Betameče a Darkos. ()

Herráček

Oceňuji konečně nějaký dějový posun... Dvojku beru pouze jako prolog jedničky a epilog trojky, jelikož jako samostatný film je prostě dokonale nefunkční... Ale na Luca Bessona bylo toto až přespříliš infantilní... Ano, herecké výkony sice byly fajn, některé nápady filmu neotřelé, ale síla celé série tkví v příběhu a kombinaci animovaného světa s reálným... A tady ta kombinace byla dost dobrá... ()

danielosbourne

Byl jsem příjemně napráskán dobrým jídlem a chtěl jsem něco nenáročného na příběch, abych si u toho odpočnul a to tenhle film splnil. Sice to je slabší, ale očekávání to splnilo. Zajímavé nápady a Maltazar je opravdu vystajlovanej záporák. ()