Americká komedie vypráví o pátrání po potopeném pokladu ze ztroskotané lodi. Hledá ho nejen zadlužený Finn, s nímž se rozvádí jeho žena Tess, ale i parta gangsterů.  Americká komedie Andrewa Tennanta, která spojuje dobrodružný žánr s romancí, vypráví o hledání potopeného pokladu z lodi Aurélie, která v 18. století ztroskotala v Karibiku. Věčný outsider Finn a jeho žena Tess, která má pocit, že honbou za zlatem ztratila osm let, se právě rozvádějí. Ona se chce vrátit do Chicaga a dostudovat, on je přesvědčen, že konečně našel to správné místo, kde se Aurélie potopila. Jenže není jediný, kdo prahne po objevu, který by vyřešil všechny jeho finanční problémy. Je tu i rapper a gangster Velký Králík a jeho nohsledi... V hlavních rolích Matthew McConaughey, Kate Hudsonová, Donald Sutherland ad. (oficiálny text distribútora)

castor

Tak trošku prázdné tlachání v prosluněných lokacích, které poskytují prostor pro nejrůznější peripetie v hledání dávno potopené španělské lodi s pokladem a řešení nijakých problémů.. Taková Honba za diamantem od Roberta Zemeckise byla originálním sexy dobrodružstvím, tady se bohužel omezujeme jen na pěkné obrázky pohádkových pláží a cosi je shnilého.. Okoukaná kombinace romantiky a dobrodrůža nefunguje stejně jako v nedávné Sahaře, jede na obehraných motivech, tudíž láska (ústřední duo je v rozvodovém řízení) vše překoná a důvtip a tah na bránu přejedou i ty zlé, kteří chtějí trochu toho zlata pro sebe. Zlatokopecké vyprávění má vyjma svižné akce (která trestuhodně chybí) táhnout i chemie mezi Matthew McConaugheym (okleštěným pověstí toho z dívčích mokrých snů, co neumí hrát, jen se nakrucovat, často svlékat a široce tlemit) a Kate Hudson (okleštěnou naopak solidním herectvím, ale totálně špatným výběrem rolí). Tady se dá mluvit o slušném tahu, jenže když scénáristé odvedou mizernou práci, tak je jedno, kolik sex-appealu z plátna proteče do přítmí hlediště. ** a kousek.. ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Prostředí 9/10/// +Matthew McConaughey opět táhne, s Kate Hudson vytváří dobrou dvojici, potěší Alexis Dziena, hloupější barbínu jsem neviděl .-) dobrá akce a humor, nechybí tu nic z dobrodružného žánru -občas mohlo být ještě vtipnější, přeci jen to hraje víc na vážnější notu/// Letní dobrodružství s honbou za pokladem jak má být. Je tu snad vše co by jste v dobrodružném žánru hledali. Na jediné co tady nenarazíte je nuda, která ale k tomuhle žánru stejně nepatří. Budete se výborně bavit, film vám zvedne náladu a udrží si i vaši pozornost ať už pěknými záběry nebo trefnými dialogy./// Celkem 80%/// ()

tom88

Nečakal som žiadnu slávu, ale túto nezaujímavú nudu som si mohol aj odpustiť. Nemám príliš v láske filmy s tématikou hľadania pokladov a navyše, keď z toho vznikne takáto zlátanina, ktorá disponuje akurát dobrou kamerou a perfektným vizuálom či príťažlivým obsadením. Škoda 70tich miliónov. Za tie peniaze mohlo vzniknúť podstatne lepšie dobrodružstvo. Oddychovka to je, ale nie každému stráviteľná. Lepšie 2*. 45% ()

klerik

Mám rád SAHARU. Kate Hudson a Matthew McConaughey boli skveí v AKO PRÍSŤ O MUŽA ZA 10 DNÍ . Mačacie zlato je sympatické, hravé, šialené... ale má tak chatrný scenár, že nad dve hviezdičky sa vyškriabať nemôže. Cez veľmi teplé leto znesiteľné, ale ja odporúčam radšej zábavku DO HLBINY alebo triler TRAJA... ()

viperblade

Zřejmě jsem měl jen lepší náladu, zřejmě jsem se potřeboval vzpamatovat z té nevtipné komedie Morganovi, kterou jsem včera viděl, ale tohle mi celkem káplo do noty. Teda, napíšu to takhle - Bláznovo zlato není nějaká extra komedie, kde byste se váleli smíchy po zemi, to ne. Také se ukazuje, že Tennant zůstane, zřejmě navždy, režisérem jen jedné opravdu nadprůměrné komedie. Ale jak říkám, pokud to srovnám s včerejšími Morganovými, kde jsem se zasmál jednou za půlhodinu, tak tohle je mnohem příjemnější a mnohem snesitelnější. Hlavně proto, že na Kate Hudson se pěkně dívá (a co teprve na Alexis!) A ani Matthew "na co potřebuju tričko, když mám tak pěkné břicho" McConaughey mi nevadil. Kdyby se film vyhnul některým opravdu WTF momentům (chycení klobouku) a přidal více odhalené Kate nebo Alexis (klidně obě najednou, to bych fakt snesl :-)) šel bych i výš, než na mých 60 %. ()

• Postava "Moe Fitche" byla inspirována hledačem pokladů Melem Fisherem. (Pethushka)
  • Scéna, kdy Tess udeří Bena po odchodu ze soudní budovy, byla natočena před Vice-Chancellor's Building na Queensland University of Technology. (Pethushka)
  • Přestože film vydělal celosvětově slušnou sumu dolarů, do mnoha států se dostal bez kinodistribuce. (Rodriguez)