Vodník Čepeček

Animovaný / Rodinný
Československo, 1983, 7x8 min

Kreslený večerníčkový seriál o jednom hodném, spravedlivém a dobrosrdečném vodníkovi jménem Čepeček, který se vždy řádně postaral jak o svůj rybník tak i o jeho obyvatele. Vodník Čepeček s každým vycházel přátelsky, jen s lakomým mlynářem Škrábkem, zlatníkem Granátkem a nenechavým hrabětem a rozmarnou hraběnkou bohužel ne. Však je za jejich zlobu a škodolibost po vodnicku odměnil!
Epizody:
  1. Svatba
2. Věnec pro hraběnku
3. Vodníkovy perly
4. Vodníkovy housličky
5. Střevíčky
6. Lék pro mlynářku
7. Hejkalova pomoc (Magic Box)

Šandík

Slušné večerníčkové převyprávění knihy Václava Čtvrtka. Opět zde nalezneme na jednu stranu poctivá a ušlechtilá strašidla či chudé lidi a na straně druhé nudící se hloupou a cizáckou šlechtu. Příběh navíc není tak výrazný ani vtipný jako u Rumcajze či Robátka. Celkový dojem: 70% ()

NinadeL

7/7 Příjemný starosvětský večerníček podle Václava Čtvrtka, kreslený Milošem Nollem. První knižní verzi ilustroval ještě Radek Pilař, ale pro další vydání jen Marcela Walterová nakreslila obrázky ve stylu večerníčku. Vodníka Čepečka namluvili Hana Maciuchová a Václav Postránecký. ()

duklak2

Tohoto vodníka si vybavuji velmi matně. Vím ale určitě, že jsem ho viděl a trochu mi naháněl strach. Vzbudil ve mně pocit, že v rybníku opravdu žijí zelené bytosti:) Nedoporučuji zhlédnutí velmi malým dětem! ()