Afro Samurai

• USA Afro Samurai
všetky plagáty

Na temnou cestu ve futuristickém feudálním Japonsku se vydává samurai prahnoucí po pomstě za vraždu svého otce, kterou na vlastní oči kdysi v mládí viděl. Ze studia Gonzo se na nás valí přehršle soubojů , krve a končetin poletujících vzduchem. Seriál částečně čerpá z RUROUNI KENUSHIN: TSUIOKUHEN a SAMURAI CHAMPLOO. (gruvacek)

Jeoffrey

Příběh který je plochý jak prkno a zaobalený do surového obalu z krve a hromady usekaných končetin. Není to nic osobního, prostě jenom pomsta - krutá a nesmlouvavá. Prolínání hlavní dějové linky a flashbacků z minulosti je také hodně zajímavé. Animace a hudba je dost unikátní záležitost. Navíc je tam i několik momentů u kterých jsem si říkal, jestli tohle myslí vážně (RoboAfro, Jinno jako medvěd/ Darth Vader). Ve výsledku jsem z toho měl pocit pocit, jako bych se koukal na animovanou napodobeninu Tarantinova Kill Billa, ale s jedním zásadním rozdílem. Zatímco u hraného filmu na mě všechna ta krev stříkající jako vodotrysk a "cool" souboje v kterých herci překonávají lidské možnosti působí dost hloupě (což je také hlavní důvod proč se nemůžu střízlivý a "nezhulený" dívat na japonské hrané akční filmy) a prostě mě to tak nějak brání tomu abych se do filmu ponořil u anime tenhle problém evidentně nemám. Takže jsem se nechal unést touhle šíleností a nechal se strhnout atmosférou. Nakonec i příběh překvapil pár zajímavými zvraty a finální pointa a rozhovor Afra a Pistolníka mě i přiměl k zamyšlení. Kdyby nebyl Afrův "imaginární kamarád" tak nesnesitelně ukecaná figurka a kdyby byly dialogy okořeněné nějakými opravdu peprnými dialogy, pak bych tomu napálil 5*, ale takhle jen 8/10. ()

Saraph

Afro byl v podstatě jedno z mých prvních anime. Ta animace mi ze začátku trochu vadila, ale nakonec jsem i uznal, že není vůbec špatná a dokonce jsem si ji i oblíbil. Dost mě dostal příběh, kterým si to tohle anime razí, nicméně když se díváte na nějaké 12-dílné kvalitní anime, uteče to jako voda. O to víc to uteče, když je to perfektní anime, ale jen na 5 dílů. Musím ubrat jednu hvězdu za uchvátanost. Samotný příběh je vlastně ještě mnohem kratší než 5 epizod, a sice kvůli dlouhým flashbackům. ()

Bafo

Nebudu prozrazovat pribeh, staci rict, ze je vlastne spis debilni. Cely je to podobny pocitacovy hre ala early 90s' - Proste od bosse k bossovi se afro samuraj dostava az k megabossovi. Ale jo, nakonec se to cely o nakej "hlubsi" pribeh snazi, jenze ten - aspon v mem pripade - zustal nepochopen? (kdo je dobrej a kdo je zlej? takovadla pohadka by sakra mela bejt rozlisena na jasny strany, ne? a zrejme vubec neni) Doufam, ze jsem spis nalakal, nez prozradil. Afro samuraj totize neni prilis o pribehu, ale spis o vizualu, kterej je opravdu impozantni. Neni to uplne klasicky anime, hodne to pripomina Animatrix (pribeh o atletovi) nebo kreslene pasaze z Kill Billa jedna. Proste ten vizual stoji za shlednuti. Zbytek vlastne asi moc ne........ ()

juta

Ke stylu Manga mám zafixovanou japonštinu, tady to je trochu zvláštní poslouchat anglickej dabing a chvíli mi trvalo, než jsem si na to zvyknul, stejně tak bylo divný poslouchat u toho hip-hoperské songy, které mi k tomu jednoduše nepasovaly. Atmosféra je tu příjemně tajemná a dobře koukatelná. Příběh je slabší, od prvního dílu víte jak to dopadne a Afrův kolega tam je jen proto, aby řeč nestála, ale stejně mele jen samé nesmysly, takže po pár dílech začne být docela otravný. Naštěstí to má jen pět dílů, takže se z toho nestane naprostá blbost. Poslední díl se mi líbil nejvíc. ()

Carlossss

Jelikož jsem člověk, který moc anime neholduje, nevěděl jsem, s čím Afro Samurai příjde. Popravdě... moc jsem mu nevěřil. Ale nečekané se stalo skutečným a já si dosytosti užíval nadpozemsky propracovaný příběh o dvou páskách, sladké chuti pomsty a jednom mlčenlivém samurai, který po tom všem touží... ()

• Původní stejnojmennou mangu, která byla seriálu inspirací, napsal a nakreslil Okazaki Takashi. (Claude Speed)
  • Výroba jednej epizódy stála približne 1 milión dolárov. (Mihail123)