Před lety členové civilní stráže donutili psance starého Západu dodržovat zákon. Stejný zápas se odehrál proti rybářským pirátům u břehů Aljašky. Jim Kimmerlee (Henry Fonda) a Tyler Dawson (George Raft) jsou nerozlučnými přáteli již od malička. Oba se živí rybolovem a bydlí v penzionu Nicky Duvalové (Dorothy Lamour), se kterou má Tyler vztah. Přátelství mezi oběma muži se začne otřásat v základech, když se lehkomyslný Tyler spojí s ruskými rybářskými piráty, a oba najednou stojí na opačných stranách konfliktu. (ilclassico)

Flego

Silný príbeh dvoch priateľov, kde dostávajú slušný priestor aj ich ženské náprotivky. Kvalitné dialógy a vystavaný dej ponúka divákovi kvalitnú zábavu. Tretia recenzia. ()

corpsy

Takmer benhurovský motív ( ale dosť menej výrazný ) zaobalený do takmer prvých ( snímok bol aj nebol prvým - išlo o špeciálnu cenu, teoreticky možno až druhým ak berieme Oscara za technické efekty filmu WINGS z roku 1927 ) oscarových trikov. Hlavne práve z tohto historického hľadiska som do sledovania tohto filmu pustil. ()