Kolbištěm briskního a především skvostně obsazeného švédského mysteriózního thrilleru je nemilosrdný svět velkých financí. A právě v něm se jako ryba ve vodě pohybuje i Thomas Skepphult, kterého zde ztělesnil vynikající dánský herec Mads Mikkelsen, známý českému divákovi především coby padouch Le Chiffre z bondovky Casino Royale. Nyní Thomase čeká velká událost, která by jej měla uvést mezi nejvyšší obchodní smetánku. Jenže pak se začne dít cosi neobvyklého a děsivého. Jako by se z Thomasovy minulosti vynořil duch, který se jej snaží zničit. A aniž by muž věděl, co se děje, lidé kolem něj padají k zemi jako mouchy a odnikud se noří tajemní vyděrači. Thomas je obviněn z vraždy svého mentora, a navíc mu kdosi vyhrožuje smrtí jeho rodiny. Je čas začít jednat, chránit své blízké a snažit se očistit své jméno. Kromě Mikkelsena se mohou diváci těšit také na syna slavného švédského otce Alexandera Skarsgårda, kterého bylo možné vidět ve skvělém válečném seriálu Generation Kill a v seriálu True Blood, a na Samuela Frölera. (oficiálny text distribútora)

herr_carter

Pecka film ! Na to, že jsem jej koupil za 5 vočí v trafice s podivem, že taky Mikkelsena prodávají za takovéto směšné peníze, jsem byl nadšen, nevím, co tu všichni melou o ptákovinách a dějových sračkách - sami jsou pak za ptáky,co tomu nerozumí a jenom kálí všude kolem sebe. Seveřani prostě umí...............moje hodnocení = 8 z 10. ()

Padme_Anakin

Velice nerada haním, takže to vezmu dnes večer z druhé strany.. Předně za zmínku stojí herci, ano, mám na mysli pány Madse Mikkelsena, krásně zahraná nejednoznačná postava, Samuela Frölera, skvělý záporák, moc se mi líbilo jeho ztvárnění psychouše, no a mladý Alexander Skarsgård, zvláštní, zajímavý, dobře koukatelný.. K tomu se domnívám, že tam, kde jsou ty opravdu velké prachy, se vždycky najde nějaká ta špína.. No a mám pocit, že bych mohla malinko vyvažovat zdejší celkem neoprávněné plivance, tj. odpady.. Film je na solidní tři hvězdy, já dávám čtyři, bavilo mě to, pánové byli báječní a v závěru to zastavené přehrávání kazety parádní.. Odkoukáno v původním znění s českými titulky.. ()

amarth

Švédský thrillerový nářez zprvu nudil, jelikož téma financí a marketingových firem není zrovna to, čím bych se chtěl po večerech prokousávat. Však záhy jsem byl mile překvapen rychlým a nekončícím spádem. Exit si ukázkově pohrává s lidskou psychikou a tahá za ty správné nervové vlásečnice. V severském zpracování tohoto žánru je film daleko chladnější, drží si odstup od diváka, je nekompromisní stejně jako hlavní aktéři (silně přesvědčivý viking Mikkelsen!). Vyzdvihuji i krásné prostředí švédských doků a tísnivost interiérů díky kvalitnímu nasvícení. ()

Ygnor

Nebylo to vůbec špatné! Mikkelsen je velmi charismatický a ty švédské interiéry... radost pohledět. Film je chladný, jako naturel seveřenů. Symbolika některých scén, ba přímo i aktéři, mi evokují některé atributy ze Silent Hill (game SH2). Nečekejte však přízraky, tohle jsou lidé. Hodnotím na 75 %. Mám dojem, že prachem dývko v polici jistě nezapadne. ()

Malarkey

Dva přední herci severských filmů. To mě nasosalo jako blázen. Na druhou stranu ale hodnocení mluvilo jasně. A to i přesto, že tu skandinávský filmy hodně nadhodnocujou. Jenže hnedka od začátku se objeví smršť samých nesmyslů, občas nějaká akce a skoro celý film jedna velká nuda. Když se pak podívám na režiséra, tak vidím, že se dvoumy filmy si drží hladinku průměrnosti a začínám přemýšlet nad tím, jestli právě on je vůbec ze Skandinávie, protože severský film jakej znám já, severskej film, kterej dokáže rozbušit srdce jako blázen, vypadá naprosto jinak, než tahle nesmyslná ptákovina. ()

• Film sa natáčal v Štokholme (Švédsko) od 19. septembra do 11. novembra 2005. (Arsenal83)