Traveler

• USA Traveler
USA, 2007, 6 h (Minutáž: 45 min)

Tvorcovia:

David DiGilio

Matt Bomer, Logan Marshall-Green, Aaron Stanford, Anthony Ruivivar, Pascale Hutton, Viola Davis, Steven Culp, William Sadler, Sonja Bennett, Billy Mayo (viac)

Tři vycházející studenti, bydlící po celou dobu studia ve společné domácnosti. Jay Burchell, Tyler Fog a Will Traveler si naplánovali společný výlet napříč Spojenými státy a jako zajímavé oživení startu navštíví muzeum, které projedou na kolečkových bruslích. Will má za úkol celou jízdu natočit na videokameru. Poté co zbylí dva muzeum na bruslích opustí, budova exploduje. Jay a Tyler se stávají hlavními podezřelými díky videozáznamům, na kterých oba spěchají ven, pronásledováni ostrahou. (Hal_Moore)

Fallen_One

Největší hovadinou je useknout seriál v tom nejlepším, navíc když dějové linky nejsou vůbec, ale vůbec uzavřeny. Ať už tohle dělalo jakékoliv filmové studio, tak tohle zpackalo. Seriál šlapající na paty Prison Breaku s dvojnásobným dějovým tempem určitě má na to, aby zaujal a byl dodělán. Škoda. Opravdu škoda. Protože je jednoduše výborný. ()

JohnCZ

Zpočátku hodně televizně působící, ale po několika dílech hodně dobře rozjetý konspirační akčně laděný seriál, který po celých 8 epizod nesleví nijak výrazně z tempa a jediné, co mu chybí, je nějaká výraznější autorská stopa. Po režijní stránce působí trochu tuctově a chvíli mi trvalo, než jsem se seriálem sladil a oblíbil si hlavní postavy. No, dělal jsem to zbytečně, protože je to po 8 dílech utnuté prakticky bez jakýchkoli odpovědí. Škoda, protože se to začalo dost rozjíždět a tvůrci ukázali, že esa v rukávu rozhodně mají. ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 3.2.2010 (3.2.2010) --- Konšpirátori konšpirujú až do roztrhania tela a ako už povedali aj v Simpsonovcoch "Svobodní zednáři vládnou !". :-) A PRISON BREAK to naozaj kopíruje statočne. Najmä čo sa debilných a nepravdepodobných zvratov a náhod týka. (18.2.2010) ()

jojoping

Škoda toho, že tento seriál nebol dotiahnutý do konca. Je vidieť, že bol autormi skrátený a ukončený ešte skôr ako som si stihol obľúbiť hlavných hrdinov, nepravodlivo obvinených z teroristického činu. Podobnosť s Prison break 2 je evidentná. Keby bola dodržaná riadna dľžka mohlo byť hodnotenie vyššie. ()

-dRaGoN-

Traveler mě zaujal už při prvním poodhalení dějové linie a po více než roce odkladů a zkracování ABC uvedla první a velmi pravděpodobně i poslední sérii v 8 epizodách. Samotný námět je na seriálu asi to nejzajímavější, obzvlášť v dnešní době kdy jde o stále aktuální téma. Pilotní epizoda byla opravdu povedená, hudební podkres výborně doplňuje hlavní rysy seriálu, kterými jsou poměrně rychlý spád, podařený střih a ve většině případů i výkony hlavních představitelů. Celkem tak 8 epizod uběhne docela rychle a člověk se tak nestačí ani pořádně zamyslet co kde skřípe. Jak už tu někdo poznamenal, nelze nevzpomenout na druhou sérii Prison Breaku, podobnost je bohužel víc než zřejmá, hlavní devizí tu jsou útěky a cestování, samotné rozvinutí a poodhalovaní skutečných událostí za bombovým útokem zůstává pozadu. Nedočkáme se ani celkového ukončení a nějakého většího rozuzlení, to asi pro případ kdyby se přeci jen stalo něco nečekaného a dočkali bychom se pokračování. Určitě bych si dokázal představit 5-7 dalších epizod jak seriál celkově ukončit. Závěr je takový, že se u Travelera nudit určitě nebudete (pokud ovšem nejste jeden z těch co odpadli u Prison Breaku před 5. epizodou 2. série :) Na druhou stranu vás ani ničím novým nebo zvláštním neobohatí, a to je škoda, scénář si dovedu představit lepší. 75% PS: Tyler je pěkný prase, cumlat v puse 100let starý klíč, fuj! ;d ()