Thomas Archer má v životě všechno, co by si mohl přát - krásnou ženu, dobrou práci a milovaného syna. Poté, co do jeho domu vnikl nezvaný host, který zabil jeho syna, znásilnil a krutě týral manželku, se jeho poklidný život ocitá v troskách. Jeho žena je z toho psychicky na dně, stále v něm vidí svého syna a to ho přivádí k šílenství. Má strach, že o ni přijde a zůstane sám. Policie si s případem neví rady, a proto Archerovi jeho terapeut doporučuje tajnou agenturu, která se specializuje na hledání nebezpečných zločinců. Rozhodne se pátrat na vlastní pěst. Ve chvíli, kdy je konečně na stopě synova vraha, však musí čelit rozhodnutí, které má pro něj zničující důsledky. (TV Nova)

pekas

Tenhle film mě zklamal na celé čáře. Začátek se příšerně táhne, a hlavně vše co se stane je dopředu čitelné. Když dojde na akci, je to opět slabota, padouši zůstávají stát ve dveřích, aby se hlavní hrdina, který udajně neumí zacházet se zbraní do nich mohl trefit. Til Schweiger, na kterého jsem se docela těšil hraje, co mu role dovolí - je hustej. Jak psal někdo přede mnou, posledních pár vteřin je asi nejlepších z celého filmu. ()

Omnibus

"Škoda pomsty, která padne vedle... i to se stává, hnedle. Pomsta ti nikoho nevrátí, jen duši naruby obrátí..." Divně pojaté, ale s atmosférou (opuštěná továrna byla fajn) a se zajímavými zvraty děje. Pár "spravedlivých" policajtů plus seriózní a moc hodný právník s teorií, že je nakonec šumák, komu se pomstíš, hlavně když je to taky zlosyn (a nebo nebyl?!). No a co ty prachy? Půl mega dolarů ve sportovní tašce zapnuté na zip, ty v tom nějak divně lítaly, stejně jako já v tom, co hlubokého mi ten příběh vlastně chtěl říct. Nicméně napínavé a akční to bylo fajn, udrželo mou pozornost celou dobu. Co chtít od obyčejné pomsty víc.... ()

Tominni

Film o ztrátě a touze po pomstě. Když Archerovi zabijí syna, chce udržet svoji ženu a jediné, po čem touží, je pomsta. Co by jste dělal, kdyby jste byl sám s jeho vrahem? Tak se nakonec hlavní hrdina dostane do složité situace, kterou vyřeší po svém. Motiv pomsty je OK, ale jinak se film moc nepovedl, nebaví ani nenapíná. ()

Cortesz

Na tento film jsem narazil úplnou náhodou, ale řekl jsem si proč ne mělo to celkem zajímavej název a Til Schweiger se mi líbil v Klepání na nebeskou bránu kde se celkem ukázal v dobrém světle, ikdyž je to němec a o těch je známo,že jako herci nestojej za nic. Začátek byl celkem zajímavej, přišlo mi to mix SAW a HOSTEL dohromady, ale pak se to začlo ubírat směrem akčních filmů typu B a níž se seriálovejma hvězdičkama stylu Lamas, Norris apod. chamrať. Konec už na tom byl o maličko lépe a závěrečná scéna hodně vysvětlila a trošku překvapila. Škoda toho nevyužitého potenciálu. Stačilo by trošku lepší herce, režii, scénář a vylepšit prostřední pasáž a možná by to dopadlo podstatně lépe. Proto dávám tolik kolik jsem dal. Škoda. ()

predators

Vcelku normální "střílečka". Situaci trochu zachraňuje příběh, ale i ten je lehce předpovídatelný a taky přesně tak skončí. Navíc, hlavní hrdina nepůsobí moc věrohodně a naštěstí se rozhodne svoji bezvýchodnou situaci vyřešit jinak...Pak přijde na řadu střílení, povídání, střílení a povídání...Všechno, co bychom již dříve neviděli a v lepším podání. Ale úplná nuda to zase není...:-)40% ()

• Krátce poté, co The Man (Til Schweiger) zabije jednoho z maskovaných mužů, si bere jeho zbraň a posléze vyměňuje její zásobník, ačkoliv ten si od mrtvého nevzal a u sebe, jak je z filmu patrno, po celou dobu žádný neměl. (Conspi)
  • Když se Thomas Archer (Ron Eldar) ve filmu zmiňuje o tom, že nikdy dřív z žádné palné zbraně nestřílel, je jeho následné použití pistole a kulovnice se zkušeností ostříleného pistolníka vskutku napováženou. (Conspi)