Romantické drama popisující cestu dvou dánských partnerů, Christoffera a Maji, do Prahy. Ta pro ně není jen starobylým městem, ale také místem, kde je zakořeněno myšlení bývalého východního bloku. Setkání v Praze je příběh o svatbě na hranici rozchodu a staré lásce, která se stále proměňuje, zakořeňuje, je zapomenuta a na konec znovu objevena. (oficiálny text distribútora)

Smok

V roku 2006 je tento dánsky pohľad na európsku metropolu viac ako na pováženie. Alebo to mal byť pokus o recesiu? Ako by sa asi cítili dáni, keby niekto natočil film, kde by tvrdil, že H.Ch. Andersen bol nór a Malá Morská Panna má otváracie hodiny len v utorok? Taktiež finálna (***pozor SPOILER***) scéna rozvratu základnej stavebnej jednotky dánskej spoločnosti - dánskej rodiny, ktorá sa odohrávala za mohutnej asistencie rómskeho publika pôsobí priam detinsky. Celkovo sa jedná len o komornú rodinnú drámu, ktorá po čase aj tak už len nudí. Švédska trojka v tomto prípade Olemu stačí. ()

Kroupa

Čekal jsem, že to bude lepší. Tedy naše vlast a Praha jsou tu zobrazeny vcelku věrně - dovedu si představit všechny ty situace, obzvlášť obsloužení pivem po objednání kávy byla trefa do černého. Ale kromě Prahy a Mikkelsena tenhle film nemá mnoho co nabídnout. Obě ženy jsou velice zajímavé, a i když Plodkovou budu určitě sledovat, Stengade byla zajímavější a lepší. Ovšem děj je dost chabý a zvlášť ke konci rozbředlý. Konec samotný jsem teda vůbec nepobral, připadal mi naprosto bezobsažný. ()

lucascus

V samotném scénáři síla není(absolutně neoriginální), pražské exteriéry jsou natočeny s úctou a grácií, česká povaha už ostrouhala poněkud více, ale budiž, pohled západního diváka už asi nikdy nebude jiný. Hnacím motorem celého filmu je však perfektní herectví Madse Mikkelsena (on hraje i pohledem!) a paradoxně ještě více můžeme vidět jak je skvělý vedle nevýrazné (a dle mého mínění špatné) herečky Stine Stengade. Bál jsem se, aby nám neudělali ostudu čeští herci, ale naštěstí se tak nestalo. Bořivoj Navrátil byl perfektní (i po boku Madse) a spolu se stejně výtečnou Janou Plodkovou dostali ve filmu nezvykle velký prostor (narozdíl od ostatních zahraničních filmů, kde hrají české hvězdy pouze jednovětné štěky, někdy ani to ne). Tři je málo, čtyři moc - ale vzhledem k velmi nízkému procentuálnímu hodnocení dávám dnes za čtyři. ()

bllm

Už dlouho se mi nestalo, že bych u nějakého filmu vyprskla smíchy a chvíli nemohla přestat. A to se ani nejedná o komedii, jde jen o naprosto zoufalý herecký výkon Bořivoje Navrátila ve scéně, kdy se Christofferovi přiznává jak to s jeho otcem bylo. Chudák Mads Mikkelsen, musel být nadlidský výkon tohle natočit s kamennou tváří, a navíc strávit celý film v jedný košily. Pořád mě to nutí přemýšlet, jestli ta podivnost českého prostředí a podivných hereckých výkonů, nebyl záměr a nějaký další rozměr filmu, trochu mi to připadá, jako snaha o vyvolání jakési kavkovské atmosféry. Ještě by mě zajímalo, jak film vypadá v původním znění, s českým dabingem to působí hodně zvláštně, když všechny postavy mluví česky, ale nerozumí si. --------Viděno podruhé v původním znění s titulky - čímž film ztratil něco na trapnosti a absurditě - měním ze dvou na tři, ()

Enšpígl

Ten příběh je originální jako jídelníček prasete. Pro nás obyvatele Prahy má film jísté plus díky exteriérům ve kterých se film natáčel i když tady když budu hnidopich, můžu se tady chvástat několika úlety, jako že v uličkách Starého města není ani živáčka. To leda tak v hodně divokým snu, ale ok hážu na tyhle kraviny bobek. Co mně mrzí, že scénář vyjma dvou, tří emotivnách scén neumožňuje, aby se Mads mohl rozehrát k nadprůměru, protože na tohle mu fakt stačí totální herecký standart. Zavidím Bořivojovi Navrátilovi a Janě Plodkové, že měli možnost mít s Madsem svoje scény, takovou hereckou zkušenost bych si jako herec nechal taky líbit. ()

• Byť se film odehrává v Praze (a valná část se tam i natáčela) tak pro nemocniční prostředí si štáb vybral nemocnici v Kladně a hádka Christoffera s Majou byla natočena na nechvalně známém mosteckém sídlišti Chánov. (rawboy)
  • Restaurace, kterou Christoffer (Mads Mikkelsen) navštíví po odchodu z patologie a ve které si dá pivo, je Chemik v Kralupech nad Vltavou. (yurasch)