Jakmile záchranáři David Vaughn a Victor Hernandez obdrží volání o pomoc od mladé dívky Libby, okamžitě vyrážejí na cestu. Když se ale pokoušejí na odlehlé benzinové pumpě pomoci dívčině matce, objeví se společnost, kterou zde rozhodně nečekali. Lidé, co je násilím odvlečou pryč, se později představí jako členové podivné sekty Quanta, vědci, filosofové a matematici, kteří věří, že právě odhalili blížící se konec a zkázu světa. Prý už zanedlouho přijde meteoritická smršť, jež vyhladí vše živé na planetě. A pouze oni, vedeni tajuplným Učitelem, dokáží lidstvu napomoci povstat zpět z popela. Oběma užitečným mužům nabízejí možnost vstoupit do jejich řádu. Ale zatímco Vic přijímá, nedůvěřivý David je vůči svým věznitelům, mučitelům a jejich symbolům ostražitý. Brzy se ukáže, kdo měl pravdu v nervy drásajícím, okultním hororovém thrilleru režiséra Daniela Myricka, jednoho z tvůrců kultovní Záhady Blair Witch. (oficiálny text distribútora)

NICOX

No dobrovolně přiznávám, že sem se na to koukala jen kvůli tomu, že žeru Johnnyho Messnera. Docela slušná atmosféra a (nechutně sektařská) dobrá hudba. Ale vzhledem k námětu si myslim, že z toho šel udělat mnohem zajímavější film. Překvapila mě slušná dymanická kamera, ovšem v naprosto nelogických okamžicích, a když by to chtělo kapku vygradovat, tak nic. 65 % ()

Campbell

Komentář možná obsahuje spoilery. Ale sám vím hovno co ve filmu šlo. Ale co mě na tomhle filmu nejvíce nasralo je konec. Jak já nesnáším když se nakonec ukáže že zlý měly pravdu. Jinak je to naprosto nudná báchorka o unešených lidí kteří věří/nevěří že bude konec světa. Je to šílené klišé a strašně jsem se nudil. Hlavně mě nudily scény kdy se řešilo jestli věří těm pošahancům nebo ne. Samozřejmě jeden z nich nevěří a jeden z nich je hned po pár minutách totální fanatik. Pro mě je to sračka. Myrick zklamal maximálně. Aspon si to ale po pár let vylepšil. ()

darkrobyk

Když vám někdo nabídne věčný život, pak vás chce dozajista odkráglovat. Film o sektě sice připomíná televizní zpracování, ale má slušnou atmosféru, velmi dobrou hudbu a nakonec i solidní kameru, která se občas pěkně vymaní z TV vizuálu. Postavy jsou sympatické, byť se někdy chovají jinak, než by člověk čekal. Příběhově samozřejmě nic originálního, a tak jen společně s ostatními čekáte, až to přijde. Některé scény (útěky, vymývání mozku) mají patřičné napětí. Normálně bych dal lepší průměr, ale jednu hvězdu přihazuji za konec, který jsem si přál, ale nečekal jsem, že by ho tvůrci zrealizovali - za to dík. ()

honajz2

Kdyby nepokazili ten konec, dám tomu 5*, protože celý ten film je sakra napínavý. Mě osobně tohle téma sekt zajímá a horory, které jsou v tomhle duchu založené hlavně na atmosféře, což Věřící je. Má i dost zajímavé postavy a hlavně dvojice je sympatická. A to jsem tomu ze začátku moc nevěřil, jelikož hlavně kamera byla strašná. Ale od toho únosu to šlo všechno dost nahoru a od té chvíle jsem od toho nemohl odtrhnout oči a čekal, jak to celé nakonec vyvrcholí, protože až do konce není jasné, jak vše dopadne, kdo přežije a kdo ne. Za zmínku stojí i perfektní soundtrack. Jen škoda toho konce, ten mě úplně vytočil. Silné 4* ()

EdaS

Zklamání - na to, že jde o film jednoho z dvojice režisérů Záhady Blair Witch a zpracování fascinujícího tématu sebevražedného kultu, dostáváme průměrnou televizní inscenaci, která nemá co zajímavého nabídnout. Celý film se připravujeme na ubohou pointu, zřejmou už od začátku. P.S. Doporučuji výbornou knížku Program pro přeživší Chucka Palahniuka (Klub rváčů) na podobné téma. ()