Čokotto Sister

• Japonsko ちょこッとSister (viac)
Japonsko, 2006, 9 h 36 min (Minutáž: 24 min)

Subjektiv

Nebýt v seriálu Choco, šlo by o vcelku obyčejnou záležitost ze života jednoho středoškoláka. Choco tu však je a tak si divák všednosti moc neužije. Choco totiž spoustu věcí nechápe. Co je to lež, proč se stydět za nahé tělo, že muži a ženy se koupou odděleně apod. Přesto všechno není Chocosis zběsilou smrští gagů (také tu nějaké jsou, o tom žádná), ale spíše sladkým vyobrazením jedné netradiční sourozenecké lásky. ()

Marius

Anime, v ktorom sa za prvých päť minút dozviete také životné pravdy, ako že Santa Claus je žena, sobík Rudolf vytunovaná motorka a ak máte trpezlivosť ako vianočný darček môžete dostať originál japonskú školáčku v spodnej bielizni....to si nemôžem nechať ujsť. ()

Idaho

Jedináček Haruma si jako dítě vždycky přál mladší sestru, ale nikdy by ho nenapadlo, že se mu to přání splní až skoro ve dvaceti letech, kdy chodí na vysokou školu a bydlí v penzionu, navíc že mu ji přiveze Santa Klaus na chopperovi. Choco se řídí Příručkou chování mladší sestry a svojí dětskou naivitou okouzluje celé okolí, ale dostává ho i do choulostivých ecchi situací, které nakonec vždycky dopadnou dobře. Další postavy z penzionu jsou postarší pán, který do děje tolik nezasahuje, slečna Makoto a v přízemí bydlí slečna domácí, na jejíž velká prsa má Makoto neustále spadeno. Z dalších postav, jež se vyskytnou v anime později, stojí za zmínku hlavně blonďatá Yuri-chan. Toto anime vzdáleně připomíná svou roztomilostí Chobits na druhé straně zase není až na pár epizod tolik dramatické a místy zobrazuje nepokrytě preteen i dospělou nahotu, i když jen animovanou, a proto bych Chocosis rozhodně nedoporučil anime začátečníkům. TV verze je na rozdíl od DVD cenzurovaná. Jako celek mi přijde seriál trochu nedokončený, což ve mně vzbuzuje touhu po OVA, když už ne po další sezóně. Co je však na seriálu kromě Choco-chan nejroztomilejší, to je hudba. Závěrečná skladba „Neko nyan dance“ funguje jako recept na dobrou náladu, a pokud jste chovatelem opravdové kočky, budete se usmívat při jejím poslechu od ucha k uchu. 80 % ()

daGGos

Překvapivě zábavný seriál, ve kterém se toho sice během těch čtyřiadvaceti dílů příliš nenaděje, ale ta omáčka kolem je natolik příjemná a sympatická, že to člověku ani příliš nevadí. Pokud tohle u vás nevypěstuje fetiš na mladší sestřičky, tak nemáte srdce. ()