Night Head Genesis

• Japonsko ナイト ヘッド ジェネシス (viac)
Animovaný / Dráma / Mysteriózny / Psychologický
Japonsko, 2006, 9 h 36 min (Minutáž: 24 min)

Johannka

Líbilo. moc moc. To, že hoši potkávají samé zlé lidi bylo trochu podivné, ale když tenhle detail pominu, líbilo moc. ...ještě bch si dovolila namítnout proti poznámce Subjektiva...člověk SAMOZŘEJMĚ NEPOUŽÍVÁ mozek celý. Máme čichové, hmatové a podobné smyslové části mozku, paměť a další, ale tyhle všechny zabírají skutečně jen pouhých 10%. Stoprocentní výkonnost by pro běžného člověka byla smrtelná. Bohužel. ()

Vesman

Nebýt prvních dvou třetin seriálu mohly to být slušné 4*, takhle jen průměr za 3*. Seriálu škodí hlavně rozdrobenost příběhů, právě v prvních dvouch třetinách. Doufal jsem spíše v jeden velký a ucelený příběh, kde budou dva bratři bojovat s organizací co je věznila. Místo toho jsem dostal lacinou detektivku, kde hrdinové řeší záhady, na které narazí po cestě, místo toho aby se starali spíš sami o sebe a řešili své problémy. Jak se tu ostatní zmiňují, atmosféra je skutečně ponurá a navozuje to správné prostředí. Vizuální stránka seriálu sice nepatří k nejlepším ale ani neurazí. ()

Subjektiv

Na ANN nemá Night Head Genesis příliš dobré hodnocení, při jeho sledování jsem však byl příjemně překvapen a rozhodně bych ho nezatracoval. To však neznamená, že NHG je prosto chyb. Děj - "Říká se, že 70% kapacity lidského mozku je nevyužito. Pokud lidé mohou mít nějakou zvláštní moc, nejspíše se skrývá v této spící části mozku. Tato nevyužitá část je někdy označována jako NIGHT HEAD." U bratrů Naoto a Naoya Kiriharových se již v mládí projevily zvláštní parapsychologické schopnosti, Naoto je telekinetik a Naoya čte myšlenky těch, kterých se dotýká. Jejich moc je tak značná, že děsí i jejich vlastní rodiče. Ti ze zoufalství svěřují své děti do výzkumného ústavu, který vede doktor Mikuriya. Z ústavu není úniku, neboť jej chrání neviditelná neprostupná bariéra. Teprve v dospělosti mohou bratři odejít. Ve vnějším světě je však čekají události tak významné a nebezpečné, že si to ani v nejodvážnějžích snech nemohli představit. Vždyť nejen oni mají zvláštní schopnosti. Seriál sestává z několika propojených příběhů, které jdou před několik dílů, není tedy ani čistě epizodický, ani není zcela souvislý. Naštěstí ten nejdelší příběh je i nejzajímavější. Atmosféra - Seriál má zvláštní tísnivou, bezútěšnou a tajemnou atmosféru, která je podtržena kresbou v odstínech blízkých šedé, případně nepříliš výrazných barvách či temnějších odstínech a také hudbou, kterou bych popsal jako posmutněle rozjímavou. Seriál se nese ve vážném duchu, není tu žádný humor. Jednání postav - Ne vždy jsou jasné motivace postav, nicméně není to nijak katastrofální. Občas se dočkáme nepřirozeného hysterčení, zvláštěpak u Naoyi, což mi trochu vadilo. Naopak se mi líbilo, že protagonisté nejsou žádní hrdinové za každou cenu, kteří se nabubřele poflakují po světě a vytahují se svojí mocí. Tahle nezdravá heroičnost v NHG chybí, ale nechybí mně. Hlavně zpočátku se mi zdá dost divné, že bratři potkávají samé záporáky a také to, že v životě pomali nepotkali nikoho, s kým by si dokázali rozumně promluvit. I když na druhou stranu, kdo by se s nimi bavil, když se neustále tváří jako kdyby jim uletěly včely. Podivné dějové zvraty - Svět seriálu má svá podivná parapravidla, která nejsou pro běžného diváka na první pohled zcela průhledná. Dochází k zvláštním dějovým zvratům, které jsem se někdy trochu zdráhal přijmout a přitom aspoň některé byly IMHO pro seriál zbytečné. Malá vědecká poznámka - Sice to sem úplně nepatří, ale neodpustím si říct, že člověk samozřejmě používá mozek celý. Schválně si zkuste půlku vyříznout. Nemám parapsychologii rád, ale jako fikce mě bavit může, a to je i případ NHG. Shrnutí - NHG má své napínací momenty i solidní atmosféru - rozhodně plus. Paravědátorování je na můj vkus moc - trochu mínus. Postavy nejednají vždy věrohodně a jsou přehnaně hysterické - taky mínus. NHG není úplně marné - ale původní čisté 4 měním na horší 4. ()

Rudovous

Velmi zajimavy a temny anime serial. Ne zrovna moc vhodny pro mlade divaky. V nekterych momentech skutecne moc pekna animace. Netreba zvlast se rozepisovat, protoze vse podstatne jiz Subjektiv pekne popsal-jak jinak. ()