O dívce, která proskočila časem

(festivalový názov)
  • Japonsko Toki o kakeru šódžo (viac)

Jednoho všedního dne se dívce Makoto stane ve školní laboratoři fyziky velmi zvláštní příhoda. Po této příhodě Makoto zjišťuje, že umí cestovat zpátky v čase. Schopnost vrátit se v čase s sebou nese velké výhody a radosti, ale jak si Makoto později uvědomuje, bohužel i starosti. Ovlivnění minulosti totiž neovlivní jen její život, ale i životy ostatních lidí a zejména přátel, na kterých jí záleží. (Asgy)

neoBlast

Chvílemi se dostavovala slušná porce nudy s tímto civilním animéčkem. Ale Hosodovi musím přiznat, že když šlo o důležité dějoposuvné scény, tak jsem skoro ani nedýchal blahem jak vše správně funguje. Právě proto musí být moje hodnocení kladné, i když nedostatky hlavně v ději a hudbě jsou pro mě stále dost nezkousnutelné. 65 % ()

Slartibarkfast

Je to takový ten japonský mišmaš, kterým chtěla autorka nejspíše sdělit příliš mnoho a tak se nesoustředila ani na jedno pořádně. Zábava střídá romantická klišé, které následně střídá jímavá scéna k hlubokému zamyšlení nad člověkem samým, osudu, přátelství a lásce. Vše je zaobaleno do pěkného, avšak místy docela odfláknutého klasického anime stylu, na který jsme zvyklí třeba ze Zámku v oblacích, nebo Cesty do fantasie. Rozhodně stojí vidět a pro fanoušky anime obzvláště, ale jednou to myslím docela stačí a jsou zde i lepší kusy. 70% ()

Terva

CITÁT - Na některý lidi se lepí smůla.......... Dneska to mohl být docela pěkný den, ale to jsem ještě nevěděla, že umřu. Já nechci umřít. Čas se vrátit nedá, ale proskočit časem je možné. Makoto skáče sice časem, ale zatím jen pro svůj prospěch. To se pravděpodobně někde a někdy zvrtne. Mě osobně to někdy připadalo hodně ujeté. To jsou ti Japonci. CITÁT - Můžu vymazat cokoliv a kdykoliv......... Nejdříve je příběh zajímavý, pak působí vesele, ale čím víc se skáče časem, je to dramatičtější. Zašlo to až tak daleko, že je to smutné. CITÁT - Kdybych měl přítelkyni, zůstaneš pak úplně sama........... Já osobně bych řekl, že způsob cestování časem v tomto příběhu je až moc bolestný. Makota tím celkem musí trpět. Je stále otlučená. CITÁT - Něco s tím udělám........ Jenže čas opravdu běží a z 90 klesl na 50 a pak už jen na jeden skok. Blíží se konec. Blíží se celkem šokující konec, který je i lehce psycho. Klasicky kreslený Japonský příběh o cestování časem, o uvědomění a přátelství. Příběh z dobrou hudbou a povedeným námětem. Ke konci si můžete i zazpívat karaoke. Japonsky, Anglicky i Česky. CITÁT - Surechigau hito no naka de kimi wo oikaketa.......... ()

LordSnape

Klasická zápletka s hlavní hrdinkou, která neví co chce od života a když náhodou objeví způsob cestování časem, začne jej používat ke svým potřebám a potěšení... Film nepostrádá humor, napínavé okamžiky a sympatické postavy se kterými se divák může lehce ztotožnit, ale že by se jednalo o nějaké mistrovské dílo se říci nedá. Jako výplň volného času při nedělním odpoledni je Toki wo Kakeru Shôjo naprosto dostačující. 7/10 ()

JFL

Osobitá a ryze originální adaptace klasického románu pro dívky od Jasutaky Cucuiho se namísto převyprávění předlohy vydala cestou volného pokračování, které ovšem dokonale aktualizuje prvky původního díla pro dospívající dívky z nového tisíciletí. Ostatně sám Cucui ji v jednom rozhovoru nazval vyloženou druhou generací své knihy. ___ Více v recenzi na Rejže.cz. ()

• Film vyhrál cenu Gertie v kategorii Nejlepší animovaný celovečerní film na 39. ročníku Sitges International Film Festival of Catalonia. (Shley)
  • Snímek vyhrál v roce 2006 cenu Grand Prize v kategorii Animace na Japan Media Arts Festival. (Shley)
  • Film také vyhrál ceny Hotchi Film Awards (2006) a Mainichi Film Concours (2007). (NGP)