Jano je vždy usměvavý a všichni ho mají rádi. Naivní Nanami se ale ošálit nedá a Jana nesnáší, protože na ni nechává veškerou práci a je drzý. Jenomže jak už to tak bývá, mezi láskou a nenávistí je tenká hranice a Nanami se do Jana zamiluje. On nakonec souhlasí, že spolu budou chodit, ale do vztahu si nese i nešťastnou minulost, která oběma přinese ještě spousty utrpení. (Zíza)

Mesicni slecna

Hlavní hrdinka Takahashi byla ta nejubrečenější, nejnaivnější a nejhloupější holka jakou jsem, kdy viděla. U každého dílu jsem doufala, že už se snad konečně vzpamatuje a začne se chovat víc dospěle. Bohužel zůstala stejná až do konce. Bokura ga ita není můj šálek kávy. Všichni se v tomto seriálu až moc pitvají v citech a i když se mi to zpočátku líbilo, nakonec se z toho stalo opakování jedné a té samé písničky. ()

Rediik

Seriálu hodně ubrala jeho přemrštěná délka. O polovinu méně dílů a hned by na tom bylo s hodnocením o něco lépe. I když nepostrádá vtipnost, romantiku, či vážné věci. Jenom některé moc pitvají, což občas celkem vadí (nebo spíše nudí). Mangu jsem nečetla, takže vlastně ani nevím, jak to s nimi nakonec dopadlo. ()

Subjektiv

Děj - Nový spolužák Nanami Takahashi je pohledný pohodář Yano Motoharu. I když v to Nanami moc nedoufala, po nějaké době spolu začnou chodit. Jejich lásku však komplikuje fakt, že poslední Yanova dívka zemřela při autonehodě a jeho zvláštní vztah k zemřelé sestře jeho bývalé dívky Yamamoto (a zároveň jejich spolužačky). Postavy - Postavy jsou docela uvěřitelné a i vcelku sympatické. Ovšem objevování jejich povahy je jedna z těch nejzábavnějších součástí seriálu, že raději nic neprozradím. Tempo vyprávění - Normálně nemám s pomalým, až meditativním, tempem vyprávění problém (viz má láska k Tarkovskému :)), ale zde jsem leckdy trpěl a mnohdy se nudil. Je to škoda, protože jinak bych Bokura ga Ita zařadil k těm nej anime středoškolským vážným romancím, co jsem viděl. A i když patřím k lidem, kteří na větu:"Už to něřeš," s oblibou odpovídají:"Ale já chci, já rád řeším," tak tady jsem si taky kolikrát říkal:"Proboha, už to neřešte." I když je fakt, že Yano i Nana (ta obzvlášť) jsou asi vážně takoví "řešetilé". Humor - I kdž jsem seriál označil jako vážný, nějaký ten humor tam je a v mnoha případech opravdu vtipný. Je ho ale asi tolik jako v normálním životě. Kresba - Není nijak složitá, soustředí se hodně na postavy, které působí docela mile a v mých očích o něco přirozeněji něž v mnoha jiných anime seriálech. Na určité zvláštnosti - konkrétně vynechávání částí obličeje (nevím, co k tomu autory vedlo - peníze?)- se dá zvyknout, ovšem divné to vážně je. Shrnutí - Dávám lepší ***, s tím, že kdo má rozvláčnější středoškolské romance rád, bude možná nadšen. Ještě mi chybí 6 dílů, ale pochybuji, že mě přinutí změnit hodnocení. Děj Bokura ga Ita je totiž poněkud předvídatelný (další vada, která ubírá na zábavnosti) a já tuším, jak to skončí. A když budu mimo, tak holt možná to hodnocení změním. P.S.: - Konec se skutečně odehrál zhruba dle mého očekávání, až na to, že jsem netušil, jak moc mě nebude bavit. Rovněž jsem nečekal, že v 21. díle se autorům málem podaří mi znechutit většinu hlavních postav. Nikoli tedy lepší ***, ale úplně průměrné ***. ()

SonGokussj

Kristova noho, jak žárlil... Nu ale trochu profesionálněji: anime pro holky. Roztahané, zarudlé, milostné, ... ze začátku vcelku ušlo, avšak jak se dostanete do víru jejich "mám ho ráda, mám ji rád, jak mu to řeknu, jak jí to řeknu", tak je to opravdu... Nejhorší byl ten konec. To i ta manga (k anime byla přiložena :-) ) dopadla na konci líp. Nechápu, proč to tak zkomolili. 50% ()

togaf

Animované BH 90210. A co měli jako znamenat ty mizející oči?! Pořád dokola ty samé řeči, jak se strašně milují a neumí to vyjádřit, jak si děsně ubližují a bla bla bla.Nana byla až neuvěritelně naivní, Yano se snažil být typ "na tváři veselý smíh, hluboký v srdci žal", Take tajně zamilovaný a oddaný jako pes, Yamamoto nezdravě posedlá. Žádný vývoj postav, jen vyprázněné řeči o lásce. ()