Oasis:... There and Then

(koncert)
všetky plagáty

Záznam živých vystúpení kapely Oasis v rokoch 1995-96 k turné '(What's the Story) Morning Glory?'. DVD obsahuje tiež videá 'Roll With It' a 'Acquiesce'.

Tracklist:  1. The Swamp Song
13. The Masterplan
14. Don't Look Back in Anger
15. Live Forever
16. I Am the Walrus
17. Cum on Feel the Noize (juditik)

MM_Ramone

Moje prvé vážnejšie stretnutie s kapelou Oasis. Vedel som o nich, no o britpop som sa nikdy nejak zvlášť nezaujímal, takže ich tvorba išla akosi mimo mňa. Až toto DVD, zachycujúce ich živé vystúpenia z Manchesteru a Londýna, mi priblížilo hudbu tejto anglickej skupiny. Záznamy sú z rokov 1995 a 1996, čiže z obdobia ich najväčšej popularity. Je to energické, inštrumentálne výborne zvládnuté a dokonca aj ten spevák, Liam Gallagher, s jeho zvučným hlasom a provokačným ksichtom, mi celkom zapasoval. Najmä keď po pódiu pobehuje v štýlovej mikine značky Umbro. Liamov brat, gitarista Noel Gallagher, dokáže tiež fajn zaspievať a tak často pristupuje aj k mikrofónu. Čo nie je na škodu. Boli to talentovaní muzikanti, ktorí v deväťdesiatých rokoch minulého storočia udávali trend v oblasti progresívnej poprockovej hudby. DVD „There and Then“ je ukážkou ich vtedajšej sily, formy a slávy. Dokázali vypredať celé futbalové štadióny a baviť tisíce svojich priaznivcov. Ani ja som sa pri sledovaní tohoto koncertného dokumentu nenudil. Ku koncu ma úplne dostali skvelou cover verziou skladby „I Am the Walrus“ od Beatles a na samý záver zahrali „Cum On Feel The Noize“ od Slade, čím u mňa ešte viacej zabodovali. Chalani z Oasis ma zaujali, pobavili a rozšírili moje hudobné obzory. **** ()

anais

Pokud máte Oasis rádi, je tohle asi nejlepší oficiální koncertní záznam, který si můžete pustit. Jedná se o mix písniček z koncertů v Maine Road a Knebworthu. Obě vystoupení proběhla v době největší slávy skupiny, a současně v době, kdy byl Liam ještě schopný zazpívat ledasco. Pokud si tedy chcete připomenout dobu, kdy britpop udával směr, There and then je ideální volba. ()

Pítrs85

Koncert Oasis z šestadevadesátýho na stadionu Manchesteru City Maine Road, imho mnohem lepšího, než ta bouda, v jaký hrajou City dneska... fuck, chci psát o Oasis, ne o fotbale :-) Pokud jste do dnešních dní nezkoukli ani jeden koncík týhle legendární anglický grupy, asi není lepšího live performance než právě tohohle, Liam ještě v době, kdy mu sloužil hlas, Noel s nejkrásnější gytárou ever, navíc sami Oasis ve starý dobrý sestavě s Boneheadem a co. Tomu koncertu prostě nic nechybí, výborná atmosféra (96. rok, takže žádný posraný mobily!), skvěle odehraná "Live Forever" a samozřejmě vzájemný respekt bří Gallagherovic ("He is prick. He is twat"). Kurde, nevím, kde bych chtěl být včera, nevím, kde bych chtěl být zítra, ale vím přesně, kde bych chtěl být toho roku 1996. UK, Anglie, Manchester, Main Road, první řada. ()

Noviik

Zarazila mě debilita některých zde hodnotících a komentujících. Ano, Noel i Liam jsou tak blbci, ale proč sakra sledujete Oasis, když je předem pošlete do kytek?! Prostě demence... Tak k DVD - záznam poměrně povedený, Liam ještě zpívá celkem dobře a Morning Glory zní prostě skvěle. Celkově mi trochu chyběl náboj, který zabíjela kamera, která se opravdu vyvedla jen u Wonderwall (ještě aby ne...). Nejsem fanoušek, ale i tak hodnotím pozitivně. ()

mr.kliky odpad!

Jak tomu někdo může dát 5* nepochopím........Co od toho jako ten člověk čekal????...Jaký je sakra rozdíl mezi Tokio Hotel a Oasis? ()

chmíří

Nevím, ale myslím že dát koncertu odpad je naprostý nesmysl!!! U filmu se můžu splést a později litovat a dát odpad, ale tohle je koncert Oasis s jejich nejlepšími songy, takže pokud si to pustím myslím, že bych měl tuto kapelu znát a rozhodně nedat odpad!!! Pokud si to někdo nespletl a něchtěl Tokio Hotel( doplň sračku dle výběru..) live, pak bych to chápal!!Oasis Live Forever!!! ()

Lenarek

9.11. 2008 - Od plného hodnocení mě odtahuje nejspíše kvalita, v jaké jsem tenhle koncert viděla. Budu se ho pokoušet sehnat úspěšněji. Ale jinak - výborně zahráno, výborně zazpíváno a nezapomenutelné scénky. 17.11. 2008 - Úžasné! Opravdu to chtělo lepší prostředí, lepší kvalitu a hlavně uklizený stůl. ()

RockChick

Hehe, je pěkné vidět, jak se počínání Gallagherovic nemíjí účinkem, a nektěří chudáčci jsou tady z nich tak vystresování, že jim dávají Odpady! jen tak z dlouhé chvíle. Bravoo! :D ()

Paity

V 90. letech byly Oasis obrovským fenoménem. Neuvěřitelné, jak se zakopali. Jejich písně měli přitom hloubku, zdravou aroganci, myšlenku.... ()

Šindy

Jeden z nejlepších koncertů Oasis, ne-li nejlepší a to zejména část z domácího koncertu na Maine Road v Manchesteru. Naprosto parádní atmosféra, Oasis v původní sestavě s největšími hity. Tenhle koncert má prostě koule. Pokud jste fanoušci Oasis, nebo je máte alespoň rádi, tak tenhle koncert byste měli rozhodně zhlédnout. ()

missko

členové Oasis konkrétně bratři Liam a Noel gallagherovi a baskytarista Paul Mcguigan přezdívaný guigsy jsou obrovskými fanoušci Man City a kde jinde by v v rodném Manchesteru měli odehrát jeden s jejich slavných koncertů než právě na stadionu Man City Maine Road.Tenhle úžasný koncert plných jejich největších hitů jsem si nemohl vynachválit skvělé vystupování obou bratrů Gallagherú bylo naprosto fantastické. Hodně lidí jejich arogantní chovaní a egoistické vystupování nemá rádo ale mě je to úplně u prdele když jejich geniální písně psané asi jedním s nejlepších textařů na světe Noelem a písně zpívané jeho bratrem Liamem tu přečká nás všechny. ()

noelgallagher

Živý záznam mé nejoblíbenější kapely. Jedná se o nejlepší live záznam koncertu, který se ke mně dostal (a to jich mám spoustu) Podle mě ten, kdo hodnotí odpadem kapelu jako je Oasis je pouhý prudič. Doporučuji, pro fanoušky Oasis je to opravdu povinnost. Když jsem viděl poprvé intro v podání The Swamp Song tak jsem se málem p*sral....... Úžasné. ()

GreenEyedBoy

Najlepší oficiálny záznam živého vystúpenia mojej obľúbenej kapely Oasis. Záznamy z koncertov pochádzajú z londýnskeho Earls Courtu z '95 a z futbalového štadiónu Maine Road v Manchestri z '96. Oba koncerty boli súčasťou koncertného turné k albumu (What's The Story) Morning Glory, ktorý kapelu vystrelil medzi vtedajšiu hudobnú špičku a z chlapcov z Manchestru, ktorí pár rokov predtým žili na podpore, razom boli celosvetové hviezdy. Tieto koncerty patria medzi to najlepšie čo kedy kapela spáchala, k pesničkám a setlistu nemám jedinej výhrady. Špeciálnu pozornosť by som chcel upriamiť na skladby Champagne Supernova, Cast No Shadow, a napokon na môjho favorita Morning Glory, ktorú Noel hrá sám s akustickou gitarou a je to neskutočný zážitok :) ()