Alica prichádza na políciu, aby udala svoju matku. Obviní ju, že šéfuje skupine nájomných vrahov, mučí a tyranizuje ľudí. Okrem mladej inšpektorky Anity jej ale nikto neverí. Útočisko a vykúpenie sa vydá hľadať u svojho, údajne mŕtveho, otca. Pri úteku z policajnej stanice je prenasledovaná matkinými nájomnými vrahmi. Sniper Hugo jej ale pomôže uniknúť a stáva sa jej strážcom. Pátranie po otcovi ju zavedie do Portugalska, kde padajú do smrteľnej pasce. Podarí sa Hugovi ochrániť 12 - ročné dievčatko pre démonickou matkou? Nájde Alice svojho milovaného otca? (oficiálny text distribútora)

genetique

No, pred filmom som sa zdráhal prirovnávania, ale jednoducho aspoň poviem, že keby som nevidel Bessonov opus, idem s hodnotením asi vyššie. Toto je len taký jeho mladší brat, ktorý ide po vzore svojho staršieho, no z mnohých príčin sa mu to nedarí. Nejdem to tu ale rozpisovať, viac-menej je to tu už všetko povedané, ale bavil som sa pomerne fajne, to asi tým, že som od toho nič nečakal. 60%. ()

gumli

Film je taký odvar od trocha lepších filmov,ako Leon a Brutálna Nikita.Aj keď v tom filme hraje moja obľúbená herečka Asia Argento,nič to nemení na tom,že je to slabý film.Technický a remeselne možno je tento film urobený dobré,ale to nestačí.To dievča hralo asi najlepšie.A je tam aj veľa zbytočných scén a priveľa náhod.Možno kniha,podľa ktorej bol urobený film je lepšia.Napísal ju Norman Spinrad.Ale uznávam,že pre fanúšikov tohto žánru to môže byť dobrý film.A na záver,ten portugalský policajt bol hlupák,neuveriteľný hlupák. ()

MickeyStuma

Silně atmosferický thriller, kterých v takovémto vyznění moc není. Styl vyprávění je pomalé, ale výrazně temné. Je vidět i art. Příběh je poněkud neobvyklý a myslím že v něm je kapka originality. Francouzští tvůrci mají svůj osobitý styl a tímhle docela překvapili. Napětí a brutalita je zde prezentována surrealisticky a přímočaře, takže v tom kypí i hrůza. Výborná kamera se souhrou povedeného soundtracku a dobře napsaného scénáře vytváří ze snímku dokonalý evropský filmový thrillerový zážitek. ()

bila.tecka

Velmi schizofrenní zážitek. Zručně nasnímaný, sestříhaný a zrežírovaný thriller, který trpí úděsným scénářem. Dvanáctiletá Alice měla být katalyzátorem příběhu, kdy její putování za svým otcem vyvolá poněkud zvýšené emoce všech zúčastněných. Alice tedy není jistá Mathilda, která aktivně bojuje s osudem, ale naprosto zbytečná postava zapomenutá hned po rozjezdu. S prvoligovým Leonem má Červená siréna několik dalších styčných bodů, vykrádáním zavání scéna přestřelky v hotelu. Film dokáže zaujmout atmosférou a nápaditou kamerou, obsah ho ale posílá do kategorie B. ()

eraserhead666

Ale musím říct, že hodně civilní Asia Argento, velmi pomalé vyprávěcí tempo (i během akčních přestřelek) a Alicina ujetá matka se mi docela líbily a zamlouvaly. Film jako takový je z obecného pohledu trošku podivný a často jsem si říkal, co tím chce básník vlastně říci a proč to říká tak dlouhou stopáž. Osekat minimálně o 40 minut, dal bych snad i o hvězdičku více. ()

• Natáčení filmu probíhalo v Portugalsku (Carrasqueira, Covilha, Porto Alto, Lisabon a Troia), Francii (Paříž) a Nizozemsku. (GASTON73)