Manuel Laureano Rodríguez Sánchez, známý pod jménem Manolete byl významným španělským matadorem. Jeho styl je odborníky považován jak za elegantní, tak za razantní. Svým provedením býčích zápasů ovlivnil všechny své budoucí následovníky. Životopisný snímek TOREADOR nás zavede do poloviny 40. let minulého století. Manolete se vydává navštívit matku. Zde si vybavuje útržky svého života, vzpomínky na velká vítězství i na chvíle s milovanou herečkou Lupe Sino. Dosáhl na nejvyšší možné mety a nyní je čas ukončit kariéru. (oficiálny text distribútora)

Arsenal83

Ako romanca veľmi dobrá podívaná, škoda toho pátosu na konci. To, že má ísť o skutočný príbeh, nemá na film nijaký dopad. Ide v podstate o tradičnú ľúbostnú story zasadenú do latinského sveta a bolo veľkým šťastím zaangažovanie Penelope Cruz, na ktorú sa pozerá v každom ohľade veľmi dobre. Film sa mi celkom páčil, hoci som zarytým odporcom býčich zápasov. ()

Malarkey

Santiago Segura už není bouřlivák a docela jsem čuměl na tu jeho proměnu v solidního chlápka. Penélope Cruz je nádherná a nedivím se, že Adrien Brody jako toreador z ní šílel. Adrien Brody je asi ten nejnudnější toreador, kterýho jsem kdy viděl. Tvrdila to o něm i Penélope Cruz na začátku filmu, ale pak filmu stejně nijak závratně nepomohla. Hrozně nudná, nezajímavá sračka. ()

Beagle

Nevím, jak moc je Manolete věrný pravému osudu tohohle proslulého toreadora. Také netuším, jak zapůsobil na lidi, pro něž býčí zápasy doopravdy byly a jsou životem (nemluvě o volbě režiséra obsadit do hlavní role američana Brodyho). Mě ale tenhle snímek dojal. Krásnými obrazy, smutným osudem, vynikající volbou přestavitelů hlavních rolí. Určitě stojí za zhlédnutí, ať už vám tahle Smrt odpoledne blízká je, anebo ne. P.S:Nevím, proč Manolete prošel bez většího povšimnutí rovnou na DVD a na obrazovku HBO (alespoň u nás), Brody by si za svůj výkon zasloužil minimálně pozornost. ()

Falko

Celkom zaujimavy pribeh, len skoda, ze bol chvilkami tak rozvlacne natoceny a este väcsia skoda, ze sa tam casovo dost casto skakalo o par mesiacov dopredu a dozadu. Podla mna kludne mohol nechat reziser plynuly dej od chvile, ako sa Adrien Brody zoznamil s Penelope Cruz. Ale inac ma to bavilo, hudba bola priemerna, takze u mna tak na jedno pozretie. Este ze to trvalo 85 minut. ________ Adrien Brody - (Manuel Rodríguez Sánchez "Manolete") +++ Penélope Cruz - (Lupe Sino) +++ Nacho Aldeguer - (Luis Miguel Dominguín) +++ ()

Enšpígl

Já všeobecně nemám rád filmy, kde se prolíná současnost a minulost, v drtivé většině případů to narušuje vyprávění příběhu jako takovýho a to se přesně stalo tady. Příjemná byla barevnost filmu a některé záběry kamery, to zase jo. Naprostý šok bylo vidět Santiaga jinak než jako Bouřliváka vždyť já ho poznal asi až někdy kolem 15 minuty filmu a jestli za celej film řekně 4 slova, tak je to moc. Chce se mě říct, že Adrien zahrál svou postavu výtečně a reálně, jenže zahrát osudově zamilovanýho do Penelopičky, lehčí hereckou roli chlap už dostat nemůže a příjemnější taky ne. Postavte přede mě Penelopičku ve spodním prádle a já vám střihnu osudově zamilovanýho tak reálně, že Oldřích Nový vstane z hrobu a zatleská mě. ()

• Natáčení probíhalo ve španělských městech Madrid, Alicante, Sevilla, Salamanca a Cadiz. (Terva)
  • Manotelete, předobraz hlavní postavy, zemřel 29. srpna 1947 na následky napadení 500kilogramovým býkem zvaným Islero. V posledních letech se však objevují i teorie, že Manolete nezemřel přímo na následky zranění býkem, nýbrž vinou chybné krevní transfuze, která mu byla hned po incidentu bezprostředně dána. V den jeho smrti mu bylo pouhých 30 let. (Luky-7)
  • Býčí zápasy jsou točeny bez býků, nákladnější metodou za použití triků, přesto aktivisté pro ochranu zvířat chtěli tento film zakázat. (Terva)