Americký dramatický snímek natočený podle skutečné události, vypráví o smutné cestě podplukovníka Strobla (Kevin Bacon), který jako dobrovolník doprovází eskortu mrtvého devatenáctiletého vojína, jenž zahynul při výkonu služby v Bagdádu, na cestě domů.  Dramatický snímek amerického režiséra Rosse Katze byl natočen podle skutečné události, která se stala v roce 2004 v Bagdádu. Vypráví o smutné pouti podplukovníka Michaela Strobla (Kevin Bacon), který se dobrovolně přihlásil k eskortě mrtvého devatenáctiletého vojáka Chance Phelpse, jenž zahynul při výkonu služby v Bagdádu. Cesta vede z Iráku až do města ve Wyomingu, kde se zesnulý voják narodil. Podplukovník Strobl přebírá rakev na letišti Dover v Delaware a s vojenskými poctami ji doprovází domů do Dubois k Chanceho rodině. (oficiálny text distribútora)

Joe321

Neskutečně emotivní. Ačkoliv takové tlačení na emoce nemám rád, navíc ve spojení s americkým patriotismem, tak tady to se mnou hodně zahýbalo. Například scéna s automobily. Neměl jsem ani nejmenší představu, jaký obrovský proces se skrývá za eskortováním padlého vojáka domů. Kevin Bacon je čím dál tím lepší. -"For Lance Corporal Chance Phelps (1984-2004) and for all fallen, military and civilian." ()

tiolek

Pokora,úcta a vlastenectví - to je to, co vás napadne po shlédnutí toho filmu. Můžeme Ameriku milovat, můžeme Ameriku nenávidět, ale jedno upřít nelze: v žádné jiné zemi nejsou občané hrdí na svou vlajku a své válečné hrdiny jako právě tam. A právě ta hrdost a zároveň i úcta na nás dýchá z každé sekundy tohoto filmu. Najednou nevnímáme, že je to film, máme pocit, že jsme uvnitř děje a máme chuť taky vznést holt mladému muži na jeho poslední cestě zpátky domů. Bravo HBO, bravo Kevin Bacon...mé oko nezůstalo suché.. ()

Sonnik

When one falls, another brings him home. Většinou je mi z Američanů, konkrétně z jejich někdy velmi nevkusnému patriotismu na zvracení. Tady jsem celkem věděl, do čeho jdu a předem jsem se připravil. Bohudík jsem ani nemusel. Některé projekty HBO jsou výborné a tohle je jeden z nic. Umírněná režie, umírněná hudba a umírněný Bacon způsobují, že některé momenty, u kterých bych jiný film vypl, působí naprosto přirozeně a uvěřitelně. Rozhodně si nehodlám myslet, že všech 300 miliónů Američanů zamáčkne slzu, když se s něčím podobným setkají ale minimálně respekt, s jakým se USA ke svým vojákům chová, je pozoruhodný a pokud Chance opravdu "prožil" takovou cestu domů v doprovodu plukovníka Strobla, tak si plný počet zaslouží. "He died like a hero, but more important is, he lived like a hero." ()

Rocket

Taktiež sa radím do skupiny ľudí, ktorým je ten prehnaný americký patriotizmus poriadne proti srsti a ani tento film ma o opaku nepresvedčil. Aj preto bude môj názor znieť trošku protichodne. Totiž tento príbeh ma hlboko chytil za srdce, to s akou úctou sa americký ľud správa k osobám, ktoré v mene národa (je jedno je je z Minessoty, Montany, Colorada či Wyomingu, všetci sú Američania) položili svoje životy, je skutočne obdivuhodné. Scéna, kde si postupne autá na znak úcty rozvecujú svetlá, mi vyrazila dych. O tom, že Kevin Bacon je PÁN HEREC, som sa presvedčil už veľmi dávno, preto ma potešila táto snímka, kde sa tomuto umelcovi dostáva naozaj veľký priestor. ()

Hees

No je pravda, že je to prehnané (patriotizmus + Ameriku moc nemusím) ale o to v tomto prípadne vôbec nejde.Ide skôr o to, že si treba ctiť ľudí čo položili život za svoju zem aj keď by bolo lepšie ak by vôbec nemuseli existovať.Pozitívne hodnotím dĺžku filmu ako adekvátnu a hudbu ako excelentnú.(Je to fakticky prehnané a v USA to takto nie je to je môj názor). ()