Cleveland šedesátých let minulého století. Sedmnáctiletý maďarský přistěhovalec Karchy Jonas (Brad Renfro) se rozhodne zúčastnit soutěže popularity pro středoškolské studenty, kterou organizuje DJ Billy Magic (Kevin Bacon). Když se mu podaří přesvědčit kolegyni Diney (Calista Flockhart), aby s ním šla na rande, pokud se mu podaří zvítězit, Karchy se rozhodne nenechat nic náhodě a zajistí si své vítězství tím, že sám sobě pošle stovky nominací. Billy je jeho taktikou ohromen a zaměstná hrdinu Karchyho jako svého poskoka. Karchy ale brzy zjistí, že jeho idol není tím, za koho ho považoval. (Cinemax)

Malarkey

Jednoduše skvělý film. Nejlepší totiž je, když od filmu naprosto nic nečekáte, zároveň o něm nic moc nevíte, a po shlédnutí jste spokojeni jak lemur na Larise. Nestává se to totiž každý den. O to hezčí a příjemnější tenhle pocit je. Osobně nechápu, jak je možné, že tenhle film není víc profláklej. Ústřední dvojka Kevin Bacon a Brad Renfro tu totiž předvádí tak perfektní herecké výkony, že jsem si užíval každou větu, kterou ve filmu pronesli. Speciálně teda Kevin Bacon, který u mě v tomto filmu vzrostl raketovou rychlostí a zároveň asi předvedl nejlepší herecký výkon, co jsem od něj vůbec kdy viděl. Jeho postava Billy Magica je tu totiž tak dokonale extrovertní, že jeho extravagantní angličtina mě bude budit ještě ve snech za půl roku. To Brad Renfro tu hraje standardní mládí vpřed, ale hraje to tak přesvědčivě, že Vám je až líto, jak to s ním ve výsledku dopadlo, a že těch hereckých šancí nedostal v životě víc. Po příběhové stránce celou dobu víte a tušíte, že nevidíte nic objevného, na druhou stranu jsem hltal každou další minutu, protože jsem věděl, že závěr mě uhrane lidskou upřímností a zároveň nejstylovějším lhaním po americku, které kdy ve filmu vůbec uvidíte. ()

Martin741

Tuctovy scenar, ktory na mna neurobil dojem, a to kedysi som si myslel, ze mlady Jonathan Rhys Myers vie hrat... no jak roky idu mladost je dnes uz v prdeli a otazka ci vie hrat u mna rezonuje coraz silnejsie. Kazdopadne nic moc, kulisy tuctovem dialogy nicim vynimocne, rezisersky len zrucne natocena rutina : 40 % ()

Oxytocin

Příběh středoškoláka ze čtvrťáku, který si jde hladově za svým štěstím a je ochotný pro to i lhát ("Už jsi někdy řídil auto? > Jasně, už mockrát" ... je jeho častá odpověď na vše). Musím říct, že film má zajímavou myšlenku, na které se staví, ale celkový film svým zpracováním je průměrný a chybí tomu "jiskra". Film stojí a padá na hlavních dvou postavách s excelentním K.Baconem. Líbí se mi jinak narážka na americký způsob konzumního života, kdy se lidé přetváří a často žijí na hraně vlastních možností. Jeho vzor a modla v podobě Kevina Bacona to pak rozštípne přiznáním dosavadní lží po americku ... když odpovídá na výčitky Jonase - "Pročs to udělal? Vždyť ty máš hodně peněz... a Bacon chichotající se říká: Já? Já nemám nic, hochu. Jen dvě exmanželky a čtyři děti. Cadillac na leasing a pronajatý byt. Všechno, co vidíš, zaplatili nahrávací agenti. Během posledních 5 let jsem makal ve čtyřech městech. Je to furt stejný. Nemám ani vlastní hajzl" :))) Jinak je zajímavé sledovat vycházející hvězdy a některé narážky a myšlenky do života. ()

Majkak

Něžný komorní příběh, který klidně plyne. Karchymu vůbec neimponuje cesta, kterou zvolil jeho otec – nenápadná usilovná práce. Tolik chce být výjimečný a slavný. Jeho výborné fabulační schopnosti mu nezabrání, aby ho showman Bill Magic využíval ke svým plánům. Velmi sympaticky pojat návrat k otci. Táta měl pravdu, že nic není zadarmo. ()

emma53

Být normální v období dospívání je samo o sobě nenormální.a tak k tomu asi patří i trochu toho lhaní, ovšem ne zase tolik, jako v případě Karchyho, kde se ta miska vah přehoupla přespříliš a bylo pak nesmírně obtížné celou situaci vybalancovat trochu přijatelnějším směrem. Brad Rentro si kluka, který nechce jít zrovna ve šlépějích svého otce a který se tak velmi lehce dostává pod vliv DJ Billyho, zahrál velmi citlivě a byla to taková jeho předehra k dalšímu výbornému hereckému výkonu ve filmu Nadaný žák o rok později. Kevin Bacon hrál s lehkostí jemu vlastní a přes všechny jeho hříšky mně byl ten showman sympatický. K tomu dokonalá dobová muzika a hlavně je to film, který má nějakou myšlenku a to se cení. ()