Modrý maskot

všetky plagáty

Salmana lze označit jako podivína a nemotoru. A z toho také plyne absolutní neúspěšnost snad ve všem, na co sáhne. Popravdě někoho takového byste se báli mít i jen za známého. A přesto čeká Salmana velký životní úkol. Manželka jeho bratra, který je momentálně v Iráku, půvabná Leslie, potřebuje nutně pomoct se svým potomstvem. Sama totiž nastupuje do práce, aby vůbec bylo z čeho platit účty, a její synové jsou absolutně nezvladatelní. Mimózní Salman by proto na ně mohl být ideální zbraní... jenže není. V této zkoušce totálně propadá a klesá ještě hlouběji, i když nikdo nepředpokládal, že to vůbec ještě jde. Na odchod ale už nemá peníze, a tak mu Leslie najde novou, dost nezvyklou práci maskota navlečeného do gigantického modrého kostýmu. Právě tenhle převlek ale Salmana a celý jeho život nakonec změní k nepoznání. Hlavní hvězdou půvabné americké nezávislé komedie je bezesporu ze seriálu Přátelé známá Lisa Kudrowová, směle jí však konkuruje i představitel Salmana Scott Prendergast, který je v případě tohoto snímku zároveň i jeho režisérem a scenáristou. (oficiálny text distribútora)

maddictive

Nezávislák, který by se dal natočit za pár šupů na domácí kameru (s pomocí pár přátel, z nichž jeden by musel vypadat,působit a chovat se velice zvláštně až divně). Ostatně kdoví, jestli tomu bylo jinak. Hlavní problém filmu ale spočívá v tom, že se nemůže rozhodnout, co chce vlastně divákovi sdělit. Možná nechce sdělit nic, jen pobavit a posloužit jako příjemná oddechovka, což by mohlo být, chvílemi tu však probleskují snahy o nějaké hlubší sdělení...které ale nejsou nikam dotaženy. Charaktery postav nejsou kromě schématického, černobílého vykreslení nijak přiblíženy ani vysvětleny a v průběhu filmu se nikam nevyvinou. A (nečekaně) šťastný happy end je velmi, velmi slabá (a nezasloužená a neodůvodněná) katarze. Nicméně scény s modrým panáčkem by velmi slušely nějakému hudebnímu klipu (kromě již zmiňovaného Mobyho by ho mohli Kablueya využít i třebaTata bojs:) ()

_aandyy_

Tohle je v podstatě příběh s obyčejným dějem - nepříliš oblíbený švagr, navíc podivínský a nemajetný přijede ukázat své švagrové cestu, kterou by se měla ubírat a všechno končí šťastně... Je to tak trochu klišé. A bylo by, pokud by v příběhu nebyl tento podivín navlečen do modrého neforemného obleku. Ta jeho drsná "šéfová" si ho vysadí uprostřed silnice, všude samé louky a pole a projíždějící se zaleknou a myslí si, že je to cosi mimozemského... Nesmírně mě to pobavilo, i když místy to bylo dějově slabší. Tak 3 a půl, spíš 4* ()

Warsheek

Tohle rozhodně není komedie!!! A naopak na drama je příběh moc plytký a bez útoků na emoce. Prapodivný hybryd čehosi. Hlavní "hrdina" vypadá jako mr. Bean za mlada což mi hodně vadilo. Zároveň chápu, že jestli si je pan režisér vědom svého vzhledu asi mu připadalo zbytečné hledat podobného pošuka někde jinde. Osmdesát šest nudných minut. Moc srandy nečekejte. ()

JANARYBA

Každopádně je tento americký film něčím odlišný, nevím jestli je to jen tím modrým oblečkem hlavního hrdiny, ale připadá mi, že tam bylo i dost jiných originálních nápadů, které byly celkem slibně rozvinuty, ale nedotaženy. Ten modrý dobrák od kosti, neschopné budižkničemu byl chvílemi skutečně "k sežrání", nevím jestli Lisa Kudrow je tak mizerná herečka, nebo jestli to tak mizerně mělo vypadat a taky jsem nepochopila, jestli kluci měli být jen totálně zkažení špatnou rodičovskou výchovou, nebo jestli to měli být skuteční malí vyčúraní zloduši. ()

Petulka88

Docela podivná komedie, ve které se objevují stejně tak podivné postavy. U Modrého maskota se sice smíchy nepotrháte, nicméně pár vtipných scén tu je. Ale stejně tak se tady hraje i na poněkud vážnější notu a ani v tomto případě film neselhává, spíš naopak. Dlouho jsem váhal jestli dát hvězdičky 3 nebo 4. Nakonec mě přesvědčil sympatický hlavní hrdina a opravdu roztomilý kostým maskota. Takže nakonec je to za 4... ()