Hlavním hrdinou je amatérský filmař, který zabíjí náhodné oběti. Vraždu natočí na videopásku, zanese do videopůjčovny a vloží do obalu jiného filmu. Následně čeká, až si někdo jeho film půjčí a sleduje jej k němu domů, aby jej po zhlédnutí také zabil a získal tak nový kus stopáže. Za celý film stihne několik opravdu šťavnatých vražd včetně vraždy kameramana, který mu ze začátku pomáhal. (Kanalizato)

SICK_BREED

Pointa TLHM je poměrně zajímavá, pobavila mě nad míru a to i přes to, že jsem si film nepůjčil v půjčovně, což by jeho zábavnosti přineslo ještě další rozměr. Co se týče obsahu tohoto found-footage (tím označením si zde nejsem úplně jistý) dramahororu, námět je velice zajímavý, žel bohu, předveden v pokulhávající formě. Přesto že z toho mám ve výsledku dobrý pocit a alespoň jednu projekci bych doporučoval, nezastírám že se v poměrně krátké stopáži 80ti minut nachází až přes příliš hluchých míst, které člověka který není velkým fandou "reálných filmů" mohou nudit. ()

honajz2

Další film, co jsem chtěl vidět jako malý. Jestli ještě někdy Trier natočí nějaký portrét sériového vraha, tak ať se podívá na tohle, jelikož to je mnohem lepší, než jeho Jack staví dům. A to tady taky vrah říká do kamery hrozně hluboké myšlenky... Jenže tady aspoň mají něco do sebe, v Jackovi se dozvíme, že všechno je vlastně umění. Co se ale Posledního hororu týče, líbí se mi ten nápad. Nikde jsem nic podobného zatím nenašel. Jenže mi vadí, že se tady vlastně nic neděje, jenom vrah prostě někam s kameramanem přijde, natočí si vraždu, dá to do filmu, a to všechno několikrát. Zoufale tomu chybí nějaký zvrat, něco ne tak přímočarého, protože on se to vlastně za celých 75 minut nikam moc neposunulo. Ani to nemá nějakou atmosféru nebo napětí a co se vražd týče, většinou nic nevidíme (ale to nám tady vrah v tom filmu sám rozebírá, takže to byl režisérský záměr a v tom případě si nestěžuju). Ale i tak, ve finále se tam vlastně nic nestalo. Prostě vrah zabil pár lidí, filozofoval u toho a to je celý děj. Vlastně to nedává ani smysl - tak on zabije tolik lidí, ale nic, žádná policie po něm nejde a když už je v novinách u nějakého jeho incidentu i fotka, pořád po něm nikdo nejde. Což nepůsobí uvěřitelně, když tam ty oběti nechává mrtvé jen tak na místě. 2* ()

kkarx

Někdo si řekl, že Henry: Portrét sériového vraha nebyl dost zábavnej, tak přišel s parodicky vyšinutě vyhlížejícím vrahounem, kterej se netváří, že jde o život, ale vraždění má jako koníčka a náramně si to užívá. :-D Spousta (pseudo)filozofickejch keců a sem a tam nějaká kupodivu působivě natočená vražda. Nakonec půjde jen o to, jak vás bude bavit herec v hlavní roli a podle toho se bude odvíjet hodnocení. Jediná chyba filmu je, že má titulky a nebyl vytvořenej ve "zlaté" době videopůjčoven. To by určitě postrašilo dost lidí. ;-) ()

kaylin

„Poslední horor“ je snímkem, který se řadí do celkem omezeného, ale přesto relativně oblíbeného žánru, kdy je možné nahlédnout do mysli vraha, ač fiktivního. Ruční kamera podobným filmům sluší, ale čím víc je jich, tím víc se budou opakovat a přijdou vám stejné. A tenhle film už se pro mě opakuje, nemá v sobě nic navíc, což ho v mých očích prostě automaticky degraduje. ()

navorski

Dobrý nápad, skvělý koncept, realisticky natočené. Jenom tomu trochu chybělo napětí. Něco, co by diváka nutilo těšit se, jak to dopadne. Ovšem když začaly závěrečné titulky, a k nim nečekaně, po celém filmu bez hudby, zazněla parádní hororová hudba, opravdu jsem se obával, jestli ten hlavní hrdina nenatáčí, jak se na to koukám a nechce, abych se stal jeho dalším respondentem.... ()