Dororo je adaptací stejnojmenné manga série, kterou slavný průkopník Osamu Tezuka stvořil na konci šedesátých let minulého století. Děj je zasazen do období Sengoku, kdy se na japonských ostrovech ve velkém prolévala krev alespoň dvakrát denně. Nejsilnějších 48 démonů cítí, že se blíží zrod mocného člověka, jenž by mohl jejich existenci ohrozit. Válečník jménem Kagemitsu Daigo je však ochoten s démony uzavřít obchod. Nabídne jim osmačtyřicet částí těla svého nenarozeného syna výměnou za neporazitelnost v boji a možnost stát se lordem protektorem celého Japonska. Zmrzačené dítě se skutečně narodí, ale je okamžitě posláno v košíku pryč po řece. Novorozeně naštěstí objeví Jukai, zručný lékař, který mu pomocí rafinovaných protéz umožní normálně existovat. Chlapec oplývající nadpřirozenými schopnostmi je pojmenován Hyakkimaru. Když dosáhne dospělosti, vydává se společně se zlodějkou Dororo na epickou cestu, na jejímž konci snad čeká čtyřicet osm mrtvol a vrácené údy. (Fary)

Flipnic

Ten film je podle videohry na Playstation 2!! Naštěstí jsem to dopředu věděl, takže jsem nebyl nijak zvlášť ničím překvapen. Každopádně je to prostě hodně nevyvážený film, hodně fantasy, což si člověk musí uvědomit a tím pak skousne všechny ty "příšeráky" a "jevy" co se tady dějí ... Bohužel mi byla opravdu nesympatická hlavní hrdinka a při tak dlouhé stopáži jsem se ke konci už dost nudil. Je faktem, že se určitě podívám na další 2 díly, pokud vzniknou. Třeba se budou vyvarovat chyb z jedničky. Ta nevyrovnanost je šílená, hlavně co se týče obrazového a trikového ztvárnění... To asi poznal každý, jaký triky nám tvůrci občas předkládají a i když se tomu člověk spíš zasměje, pak zas uvidí nějakou suprovou scénu a říká si, "to ten film nemůže vypadat celý takto!". Roztahaná samurajská fantasy sága s podivnostmi a bizardnostmi, které hned tak neuvidíte. ()

Zíza

Začátek byl slibný, zajímavý, říkala jsem si, že jsem se fakt trefila při výběru filmu. Ale pak mě - nevím proč - zklamaly ty tanečnice v tom "historickém baru", ale i s tímto pocitem jsem se dívala s nadšením dál, protože tam byl Tsumabuki, kvůli kterému jsem si to pustila, nasadila jsem spokojený výraz a pokračovala dál. Ale některé mangy by měly zůstat mangami (nebo popřípadě maximálně by mohly být předělány do anime), protože na stříbrném plátně vypadají hrozně - momentálně mluvím o těch příšerách, ach jo, mluvím i tom uspěchaném a přitom nedokončeném příběhu, který říká, že jestli chceš vědět, jak to dopadlo, a jestli si to chceš užít víc, otevři mangu, mluvím o těch pomalu plajících ostří, kterými nikoho nepořežete, leda vypíchnete oko. Ale zase tak hrozný film to nebyl, jen jsem prostě čekala něco víc, něco "hmm, hmm" (rozumíte, použití tohoto citoslovce..?). Pro mě se na hodnocení promítá zklamání. ()

tombac

Neznám japonské legendy, ale tvůrci Dororo se určitě inspirovali na videoherním trhu. Tohle je totiž filmová předělávka dva roky staré řezačky pro PS2 Blood Will Tell jak vyšitá. Jen si odmysleme Haykkimurovu palebnou sílu a agilního zlodějíčka Dorora nahraďme ukecanou jmenovkyní v podání Kou Shibasaki. Náplň filmu zůstává stejná: spousta bojů, příšeráků a docela i zábavy. Jen to chce toleranci k nepříliš dobrým trikům a někdy i maskám (skákající ještěr je otřes). Avšak poutavý (notně bizarní, přiznejme) příběh a sympatičtí hrdinové vám to jistě vynahradí. ()

Hakha

Dobrý film, u kterého se budete dobře bavit, když odpustíte výrazně digitální příšerky. Dostal jsem co jsem požadoval, dobré a sympatické obsazení a dobře vypadající bojové scény. Příběh je jednoduchý, ale nečekal jsem něco převratného, největší výtku mám k celkové stopáži, jež se dala o takových 20 min zkrátit, jelikož se zde nachází docela hodně hluchých míst a to trošku zamrzí. Mé hodnocení 3 hvězdičky, tak zajímavou hudbu při bojových sekvencích jsem ještě neslyšel :-) ()

zelvopyr

Nějak se mi začíná něco jako steampunková estetika na japonský způsob, nabitá lacinými triky z počítačových her, hodně protivit. Casshern, Goemon, Dororo, a vlastně i Sucker Punch. Nablýskané pozlátko s prázdnem uvnitř. ()

kitano

Japonske fantasy, ktore odsypa, ale na druhu stranu nicim neprekvapi. V tomto snimku je vsetko ukazkovo japonske. Japonsky hrdina napol demon-napol clovek odsudeny spolocnstou pre svoju "inakost", ktory hlada sam seba (berte doslovne:), obklopeny typicky japonskou zbierkou cudackych postaviciek, plno priser ktore mozete stretnut len v japonskych filmoch (alebo v hrach ako Final fantasy) a samozrejme nemozu chybat aj suboje s katanami. Vsetko je pri tom spracovane na urovni, ako som uz vsak povedal, nijak vinimocne. Tak ci onak, takychto snimkov podobnych kvalit vela nieje, preto budme vdacny. (7/10) ()

Sysel_CZ

Předně si myslím, že se filmu musíte přizpůsobit, protože je to místy opravdu... zvláštní :) Ale jinak je to určitě zajímavé dílko. Po první půlhodině, kdy jsem si zvykl na styl, jsem se začal bavit a to se počítá. Mezi hlavní klady patří rozhodně právě ona neobvyklost a pak také samozřejmě krása Kou Shibasaki. Pět hvězdiček z toho nebude, ale vcelku fajn věc. ()

ARI50

Nic co by mě mělo ohromit nebo zaujmout, dlouhá stopáž více částí mě nudila. Příběh mě nebral a celkově se mi nelíbilo celkové provedení, prostě tahle země a jejich styl filmu je oříšek. ()

Litsarch

I přes viditelně nižší rozpočet, který se projevuje hlavně na animaci příšerek (i když to mimi bylo skvělé i tak), se pro mě jedná o velmi dobrý a hlavně dosti zajímavý film... Hlavně po stránce příběhové, jelikož jsem čekal naprosto jiný děj (ano, bylo to jako už tisíckrát jinde o pomstě, nicméně zde to mělo, jak to říci, jiný "náboj")... Nelze opomenout i zajímavý výběr hudebního podkladu (hlavně uprostřed filmu) a též herecké výkony obou hlavních představitelů... Zpracování soubojů též bylo na dobré úrovni a trochu těch vtipných poznámek či scének jaksi malinko "odlehčilo" celý děj a pomohlo mu... Líbilo, jelikož jsem čekal vcelku něco jiného... ()

corpsy

Niekto môže namietať, že Hollywood vie sprasiť Mangu ( viď GHOST IN THE SHELL ), ale ako tak pozerám ( a som rád, že som to vydržal dopozerať ), tak to vedia aj v samotnej krajine vzniku. Zúfalo nudná fantasy, ktorá má remeselnú stránku základnej školy a otravné herecké výkony. A to nehovorím o takmer dva aj pol hodinovej minutáži. Nechápem, na čo. ()

dawe04

Nápady nabitá fantasy s roztodivnými zrůdkami (wrestlující ještěr vede) a potoky krve. Škoda, že originální příběh se zářivými hvězdami japonského filmu nedostal větší rozpočet. ()

dezorz

Dororo v sebe spaja tri elementy. Umelecky zdatneho indie rezisera v prvom velkorozpoctovom jobe, kultovy komiks, akysi pinokia+astro boy vo fantasy obale a velkorozpotovu trikovu japonsku fantasy. So zarobenymi 30 mil. dolarov ide stale o jeden z najuspesnejsich jap. filmov tohto roka (o par milionov ho prekonal len dalsi, x-ty diel pokenoma a filmova verzia kultoveho serialu monkey magic) co sa tyka spracovania ci obsahu, je to horsie. Akihiko Shiota je sice umelecky zdatny, ale vizualne (aspon doteraz) nulovy, na rozdiel od cinskych indie majstrov 6 generacie ako Yimou Zhang a Kaige Chen, ktori cit pre nadstandardne graficke spracovanie preukazali aj v lacnych a neskor aj drahych fantasy filmoch, Akihiko Shiota je na tom asi tak ako Ryuhei Kitamura v Azumi ci Takashi Miike v The Great Yokai War. Neda mi, ale zda sa, ze hierarchicka poslusnost je v japonskom blockbusteri nad autortskou originalitou, neviem si inac vysvetlit, preco by inac autorski originalni a v mnohom velmi svojski reziseri natacali tak obsahovo aj formale primitivne filmy. ()

cubajz

zajímavá japonská pohádka o chlapci, jehož tělo vlastní otec zaprodal démonům a on se teď své jednotlivé části snaží lovem démonů získat zpět - tím, že zabije pekelníka který má část jeho těla, mu tato část znovu naroste. Občas celkem morbidní, ale po celou dobu démonicky zábavná podívaná! Možná bych jen malinko vytkl triky, které často působí až moc levně - za to ale vyzdvyhnu nádhernou stylizaci a pohádkově krásné exteriéry. ()

Radiq

Vynikající, opakuju vynikající příběh je poněkud trošičku zkažen zpracováním a když říkám trošíčku, tak tím myslím 95% všech digitálních efektů (které tam někdy jsou úplně zbytečně). Má to skvělou dobovou a stylizační atmošku (místa, kostýmy, vojska, města atd.), ale ty digitální triky to vysloveně kazily. Kdyby se ty triky udělaly pořádně nebo kdyby se použil jinej druh triků, bylo by to lepší (ale taky dražší, což je asi důvod, proč k tomu přistoupili). U některých soubojů mi taky vadily nereálné lety a skoky vzduchem. Čekám, kdy konečně někdo zmoudří a natočí trochu reálnou legendu či fantasy (reálná fantasy? ehm ehm). No a totálně trapně působily souboje přibližně uprostřed filmu, kdy mydlili ty různé démony (jeden digitální, druhej jak z Power Rangers a do toho hudba jak od Gypsy Kings) - nevím jestli to mělo působit odlehčeněji, ale vyloženě mi to zkazilo náladu. No... ale má to slušně našlápnutý na pokračování. ()

t_gon

Fantasy akčních rubaček je z Japonska poskromnu, takže natěšení po shlédnutí ukázek na Dororo bylo veliké. Bohužel jsem se i po zdejších názorech dočkal studené sprchy. Příběh mladého samuraje, jež putuje zemí v touze pobít všech 48 démonů a tím dostat nazpět části svého těla, by se hodil spíše na delší zpracování v nějaké anime sérii. Takhle je samotný film spíše slepenec dobrých či špatných částí a nedaří se mu udržet stejnou kvalitní laťku po celou délku. V jednu chvíli hraje dojemný flashback vysvětlující pozadí celého příběhu či pěkně odveden brutální úvodní souboj v baru a hned na to se přepne „komediální intermezzo“ kde se hlavní hrdina spolčený se zlodějkou Dororo řeže s démony, kteří by pěkně zapadli do škatulky „monstra ze Strážců vesmíru“!!! A to je jedna velká do očí bijící chyba. O antysympatiích k hlavni hrdince ani nemluvě, kdy každý její „pískot či jekot“ mě téměř nutil použít funkci přetáčení. Není to úplně špatné, ale na druhou stranu je zde málo co vychvalovat, takže se snad tvůrci poučí a v připravovaném Dororu 2 a 3 se vydají spíše cestičkou podobnou skvělé Azumi... ()

Ceres

Um...docela slibný začátek, ale potom to šlo vše do kytek, malý náznak zlepšení nastal při proslovu odložení pomsty a promluva s démony v podobě "pekelných psů" (což bylo jak vystřiženo z animé, takže good), ale jinak celý film bída a utrpení, k tomu si přičtěte velice iritující "výkon" Kō Shibasaki. Takhle špatný film už sem nějakou dobu neviděl. Za Japonsko jedna hvězda. ()

Plasticine

i přes ty opravdu příšerné efekty, které snad nemohl nikdo myslet vážně, jsem se parádně bavila. příběh pěkně odsýpal, bylo to napínavé a scénář vůbec nebyl hloupý, jak se na první pohled může zdát. ()

Terezinka198

Bylo by to jistě zajímavé, hlavní duo bylo povedené... ale ti "démoni" byli opravdu odporní. Vidět tohle jako první před seriálem (2019), asi bych už se dál nezajímala. Tvůrci si zde vypůjčili hlavní myšlenku jen z poloviny. Ale co už. Bylo to zklamání, ale vzhledem k hodnocení jsem do toho šla s tím, že to nebude úplně nejlepší, ale zase to nebylo úplně nejhorší. Jsou tu i horší filmová zpracování podle mang. ()