Zpěvák Jim Hardy (Bing Crosby), tanečník Ted Hanover (Fred Astaire) a tanečnice Lila Dixon (Virginia Dale) spolu několik let baví svými výstupy diváky. Když se ale Jim jednoho dne dozví, že ho jeho přítelkyně Lila opouští právě kvůli Tedovi a že nově vzniklá dvojice chce vystupovat samostatně, rozhodne se, že je na čase odejít do důchodu. Jeho útočištěm se stává opuštěná farma na venkově a bývalá pěvecká hvězda rychle dochází k závěru, že by ji mohla přeměnit ve vlastní podnik; narozdíl od ostatních klubů v USA ale hodlá mít otevřeno jen během svátků. Chytrým tahem a hlavně nadáním pro psaní originálních výstupů laděných vždy v duchu svátku se podnik Holiday Inn brzy stává jedním z nejoblíbenějších. Když se Jim navíc seznamuje s okouzlující Lindou Mason (Marjorie Reynolds), zdá se, že jeho štěstí už nic nestojí v cestě. Jenže to ještě netuší, že se Ted a Lila rozešli a že ho starý přítel už brzy znovu navštíví. (StarsFan)

Brejlil

Počátkem 40. let už tenhle žánr vypadal na odepsání. Ale Irving Berlin měl ještě v zásobě spoustu úžasných hitovek, jeden roztomilý nápad a Mark Sandrich (velezkušený skoroveterán, který především s Astairem natočil krásné filmy) ještě nevyčerpal svou studnici nápadů. Příběh není příliš podstatný, až na onen nápad s podnikem, který otevírá jen o svátcích. Některá čísla vás dostanou, stejně jako dostala mně: Astairův opilecký tanec, nebo číslo s firecrackery, oslava Washingtonových narozenin, nebo konec ve filmovém studiu, jiná jsou "alespoň" zábavná. Všichni dělají všechno, aby vytvořili dobrou náladu a daří se jim. A "I'm dreaming of a White Christmas...," to už je jen taková třešnička na dortíku. ()

Marek1991

Astaire bol veľkým hercom svojej doby, tento film má veľa tancov, no mne prídu na jedno kopyto. Dej nie je tak zaujímavý a svieži, aj keď má originálny nápad, komédiou by som to tiež nenazval. Avšak toto dielo vzniklo v roku 1942 a jeho obsahom je aj nádherná a veľmi úspešná pieseň White Christmas, myslím, že tento film si zaslúži uznanie. Nebola to nejaká veľká zábava, film mi príde priemerný, až podpriemerný, ale má v sebe pár zaujímavých momentov a tak je znesiteľný. ()

Han22

Tenhle film jsem si sehnal jen díky Oscarové písničce, ale stálo to za to. Zpěvákovi Jimovi (Crosby) uteče přítelkyně Lily s tanečníkem Tedem (Astaire). Jim si nachází novou přítelkyni Lindu a otevírá podnik Holiday Inn, který hraje jen o svátkách. Ale Ted se vrací a znovu mu zkouší přebrat dívku. Námět je to špičkový, Crosby a Astaire jsou na stejné úrovni a tak člověk neví do poslední chvíle jak to dopadne, je tu pár povedených fórů (zkratka) a všechno to dopadne nejlíp jak to jen jde. Navíc ke každému svátku patří špičkové vystoupení s výbornou písničkou v čele s legendární vánoční peckou White Christmas. Příjemný film. ()

Kivis

To si takhle otevřete DVD v obalu Na titulní straně a jako překvapení uvnitř najdete ještě jedno DVD. Jmenuje se Holiday Inn, nemáte ani páru, co je to zač, ale alespoň trošičku si domyslíte podle účasti Freda Astaira a nápisu, že film získal Oscara za dnes už kultovní píseň White Christmas. Pustíte si na Titulní straně, ale jelikož jsou ty Vánoce, o pár dní později dáte šanci i tomuto snímku - v rozněžněné povánoční náladě, obklopen cukrovím, sedmičkou moravského bílého po boku svoji okouzlující manželku a jakožto ne zrovna fanoušek filmů pro pamětníky s napětím čekáte, co se z Holiday Inn vyklube. Přibližně o 100 minut později jste ještě v o něco rozněžněnější náladě a jste moc rádi, že jste na tenhle film narazili. Romantiky hodně, ale nejde to za hranu trapného kýče, scénář svižný, tance a hudby tak akorát a především humor, který příliš nezestárl. Píseň Happy Holiday z úvodního menu je navíc hrozně odolný ear worm, který mi občas naskočí do hlavy i skoro dva týdny po zhlédnutí. ()

Lucjen

...pri totálne presladenej White Christmas pri krbe som sa roztopila...:) Trochu som sa toho samého spievania a tancovania bála - ale iba po prvé vystúpenie, od ktorého som dychtivo čakala na ďalšie. Americký patriotizmus tu silne kričí, respektíve spieva v jednotlivých gýčových piesniach o najvýznamnejších sviatkoch, ale je to jednoducho príjemné a úsmevné. Ústrední herci nemajú chybu. Je tu pár ikonických scén a mám také tušenie, že som Holiday Inn nenavštívila poslednýkrát v období Vianoc... ()

• Píseň White Christmas, kterou Crosby ve filmu zpívá, získala Oscara. Bing Crosby za svou filmovou kariéru nazpíval ještě tři další oscarové hity. (StarsFan)
  • Fred Astaire si před svou opileckou taneční scénou dal dvě skleničky bourbonu a jednu do sebe hodil vždy, když měl záběr znovu opakovat. Ve filmu byl nakonec použit až sedmý (poslední) pokus. (StarsFan)