Jeden z nejoblíbenějších a zároveň nejodsuzovanějších hudebních žánrů. Unikátní kanadský dokument. Heavymetalový nadšenec a „hrozič" Sam Dunn, původní profesí antropolog, hledá v netradičně pojatém dlouhometrážním dokumentu odpověď na otázku, proč je jeho oblíbený žánr předmětem ustavičného stereotypního odmítání a odsuzování. Heavy metal si během své čtyřicetileté existence získal miliony příznivců po celém světě. Při svém putování zpovídá Sam řadu význačných i rozporuplných osobností ze všech stran názorového spektra. Snaží se pochopit motivaci odpůrců heavy metalu a současně pátrá po příčinách až bezmezného obdivu jeho stoupenců. Za svůj dokument obdržel Sam Dunn v roce 2007 Cenu Kanadské filmové a televizní asociace (Gemini) za nejlepší původní scénář. (Česká televize)

Icefist

Dle mého o něco slabší než pozdější Global Metal od stejného autora. Největší devízou je opravdu velké množství slavných jmen přímo před kamerou, i když na druhou stranu je fakt, že tím leckdy utrpí, jak to jen co nejvhodněji nazvat, řekněme heavy metalová mystika. Nezpochybnitelně jsem se ale dozvěděl několik zajímavostí, o kterých jsem neměl předtím ani páru a taky se mi dost zamlouvaly interview s obyčejnými fanoušky. A ačkoliv mi to občas přišlo rozlítané až skoro i místy nepřehledné, tak naopak musím pochválit konec, který to všechno trefně uzavřel. 80 % Oblíbená část- rozhovor s Mayhem ()

Attta

Skvělý dokument o mém oblíbeném hudebním stylu. Průlet rodokmenem metalu a hardrocku + rohovory legendárních kapel a hudebníků (Dio apod.) na vynikající úrovni. Divák taky navštíví Wacken a může si s ledovým klidem zavzpomínat na to jak ho ráno bolelo za krkem když celou noc pod pódiem hrozil a mlátil svými (tehdy) ještě dlouhými vlasy. :).................... PS: Ptáte se proč je metal neoblíbený mezi veřejností?? Protože banda idiotů ve skandinávii spojuje tuhle hudbu s pálením kostelů a jiných zhovadilostí, které dělají téhle muzice špatnou pověst.a taky proto, že si všichni pod pojmem metal představí jen death, doom metal a podobné podžánry, které jsou ovšem spíše nováčky a na všeobecnou veřejnoust působí prostě drasticky a satanisticky. Mám takovou zkušenost že když jsem měl ještě na střední v anglické konverzaci prezentaci o hardrocku a metalu a jedné milé profesorce jsem pustil ukázku (Iron Maiden), tak mi řekla: "tohle je TEN metal? To je dobré, já si představovala něco tvrdšího a takové to řvaní přes hrdlo." ..........Na druhou stranu, kdyby tahle muzika byla tak popularizovaná, taky by to nebylo ono, nebo snad ano ? :)) Ještě dodatek pro neposluchače metalu a rocku. Pokud neposloucháte a nezajímá vás tahle muzika, tak vás to nejspíš nebude bavit, protože nebudete znát známé osobnosti, s kterými se zde dělají rozhovory a nebude to pro vás nijak zajímavé, ale pokud nejste vyloženě hudební barbaři a jste trochu tolerantní, tak to můžete brát jako takovou metalovou encyklopedii a něčemu se přiučit (ovšem varuju, některé věci se zde musí brát s rezervou a obzvlášt diváci, kteří metalu neholdujou). ()

zette

Treti dokument Sam Dunna o metalu, ktery jsem videl. Nutno dodat, ze pro tuto hudbu dela medvedi sluzbu. Opet vyborne zpracovany dokument s dostatkem informaci, v tomto filmu se zabyva tematem, proc se vetsina lidi na tento hudebni zanr diva skrz prsty. Hodne zajimave. I kdyz uz tento zanr neposloucham, tak v puberte me ovladnul. Kde jsou ty casy, kdy na zacatku devadesatych let jsem s kamaradem jezdil do Cieszyna pro polske "originalky" na MC kazetach a bral je po desitkach (jedna vysla na 27kc), kdy vetsinou v rozhodovani hral nejvetsi roli obrazek obalu alba:-). ()

Slarque

Sam Dunn je v první řadě metalový nadšenec, ale už jen jeho pohled vystudovaného antropologa tomuto hudebnímu výzkumu s kamerou dokáže dát řád. Slovo dostanou slavní muzikanti, ale i socioložka nebo muzikolog, od nichž se také dozvíme spoustu zajímavého. Hlavně se mu daří vyhmátnout to podstatné, díky čemuž dokument na pouhé hodině a půl působí velice komplexně. Není to jen Kanaďanův výlet do LA, Anglie, Norska a německého Wackenu, je to podobné jako s tou hudbou samotnou, i tenhle film je chytřejší, než by se na první pohled zdálo. ()

MrPierc

Zajímavá cesta za metalem a jeho historií. Průvodce to ale natáčel jako fanoušek pro fanoušky - to znamená, že glorifikoval na metalu snad vše. Nemám rád metal a neláká mě poslouchat, že metal je dobrý pozitivní styl vyděděnců, kteří se liší od mainstreamu a nikdo jim nerozumí. Prožívají bolest, zpívají o bolesti a skupiny jim předávají pozitivní energi, aby měli ráno důvod vstát. Metal je jedna velká šaškárna, kde si normální lidé hrajou na ty zlé, vypadají nebezpečně ale zpívají o bolesti, mučení, sebevraždě atd. Nikomu to neberu, ale tvrdit, že metal je pozitivní hudba, to nevstřebám. Hledají stále tvrdší texty, hudbu i excesy = konec umění. ()