Mrtvé duše

• Česko Neklidné duše (viac)

Říká se, že než se stěhovat, je lepší raději rovnou vyhořet. A v případě mladého manželského páru, který se společně s dcerkou odhodlal ke změně bydlení a namířil si to přímo do staré, podivné a na první pohled nepříliš přátelské vily, platí toto tvrzení dvojnásob. Vybrali si totiž dům, ve kterém, jak záhy zjistí, rozhodně nebudou bydlet sami. Krátce po přistěhování se začínají stávat svědky nepochopitelných, nadpřirozených úkazů, které zřetelně vypovídají, že na tomto místě se stalo něco opravdu zlého. A není to ani moc dávno. Nejhorší obavy nových majitelů se brzy naplní. V tomto zvláštním, rušivém kusu architektury se před třemi lety zabíjelo. A kdosi si nepřeje, aby krvavá jatka upadla v zapomnění. Jenže rozluštění tajemné hádanky, co všechno se tu vlastně děje, může stát každého hledače pravdy život. A možná i víc. Vzrušující dánský hororový thriller natočil v roce 2005 režisér Martin Schmidt. (oficiálny text distribútora)

dormouse

Rodina s dcerkou se nastěhuje do nového domu, ale od začátku je jasné, že s ním není něco v pořádku. Malá Bianca si hraje s neviditelným kamarádem Oliverem, oheň v krbu se sám zapaluje, v mžiku shnije ovoce v míse. Signe, Biančina maminka nepochybuje, že v domě straší a volá na pomoc "léčitele" . Více raději nebudu prozrazovat, prozože film je velmi napínavý a opravdu uvěřitelný, takhle jistě strašidelné domy vypadají. Ani na vteřinu bych nepochybovala, že se mrtví z jistých důvodů zdržují mezi námi a nemají zas tak malou moc. ()

Deratizer

Normálně jsem chtěl dát tři hvězdičky, ale tento horor byl prostě slabota. Člověk u toho nepocítil žádný strach, hororovou a mrazivou atmosféru to nemá a navíc je tam té duchařské akce málo. Jiné horory tohoto typu mají atmosféru, ale tady chyběla. Dívat se na to dá, ale není čeho se tam bát. Člověk se lekne zvukovýho efektu, když tam znenadání vyletí oheň v krbu, ale to je vše. A mimo nadpřirozené chvilky má film atmosféru, která hororu ubírá, diváka spíš uklidňuje od nějakýho mrazení, napětí a pocitu, že se dívá na horor. Filmy na podobné téma jsou např Nářek duší, Prokletý a spoustu dalších, ale ty jsou na mnohem vyšší hororové úrovni, než tento odvárek. ()

cariada

Evropský pokus o duchařinu a výsledek, slušných 60%. Mladá rodina s jenou dcerkou se nastěhuje do starého domu, kde jak jinak než straší. Hned na začátku při stěhování dostane jeden ze stěhováků facku (měl jich dostat víc zato jak bych vlezlý a...) A za nedlouho se začně sám zapalovat krb a kazit se hned ovoce. Rodina vyhledná pomoc zkouší zjistit jestli tanm někdo nezemřel, ale jediný kdo zemřel byl před pár lety kluk při požáru, ale bylo na druhém konci města, což je docela zarážející, proč ten duch otravoval jinde. Opět dcerka byla jediná ,která s ním komunikovala. Do toho tu jsou sousedi, s kterýma se hodně přátelí. A mladá holka co jim hlídá dcerku (poměrna pěkná chůva). Vše se stupnuje až k závěrečné pointě, která je docela solidní, nebot se to směřovalo někam jinam. Horor se dá dělat i bez krve a velkých lekaček hohle je toho důkazem. Začátek je hodně podobný jako novější Sirotčinec. ()

Rodriguez

Celý film jsem čekal co se z toho vyklube. Vypadalo to velmi slibně, ale od počinu "horor" bych tedy očekával daleko víc orgasmů strachu a nechutností. Místo toho jsem dostal hodinové drama o ničem a zbytek filmu jsem sledoval nějaké oko, které cestuje po domě a rozpaluje krbový oheň! Dánský horor je prostě pasé...a tohle se vážně nepovedlo! A nejvíc mě potom dorazila ta vyzubená kobyla co měla nastoupit jako vychovatelka. On nestačil blbě se tlemící soused alá italský hřebec. Prostě konina na entou! 15% ()

blackrain

Manželé se rozhodli, že se přestěhují z města na venkov. V jejich případě si to ale měli velmi rychle rozmyslet a zůstat ve městě. Ze začátku vypadá všechno hodně idylicky. To ale bylo jen takové ticho před přicházející bouří, která už byla na dohled. Tommy musí na služební cestu a tak musí nechat dceru i s manželkou samotné. Od té doby se začnou dít podivné věci. Krb se sám od sebe rozhoří, aniž by ho někdo zapálil. Nachystané ovoce během několika málo okamžiků úplně shnije a je plné červů. Věci se samy rozpohybují. Malá dcera si povídá s neviditelným kamarádem. To jsou pádné důvody k tomu, abych začala taky šílet. Já bych nechala barák barákem a odešla i s rodinou pryč a prodala bych ho klidně za směšnou cenu, jen abych se domu zbavila. Nepátrala bych po minulosti a po příčinách těch podivných jevů. Jenže tím by příběh skončil, nedošel by ke svému závěru a jak všichni moc dobře víme, tak závěrečná pointa je u takových filmů to nejdůležitější. ()

• Dům, okolo kterého se odehrává příběh, se natáčel ve dvou různých lokalitách. (Cheeker)