Ztráta diamantové slzy podle scénáře dramatika Tennessee Williamse je příběhem lásky, zrady a bouřlivých emocí. Romantické drama spisovatele Tennessee Williamse přivádí na scénu mladou rebelku Fisher Willowovou (Bryce Dallas Howard), která je ráda středem pozornosti a s chutí šokuje konzervativní společnost 20. let 20. století. Po návratu ze studií v zahraničí se impulzivní dcera plantážníka vášnivě zamiluje do chudého Jimmyho (Chris Evans), který pochází ze zcela odlišného sociálního prostředí, než Fisher. Dívka prezentuje Jimmyho na veřejnosti jako dobře postaveného a perspektivního nápadníka. Ztráta půjčené vzácné náušnice však odstartuje sérii obvinění, nedůvěry a zrady. „Ztráta diamantové slzy je filmem, který si mohou diváci naplno vychutnat. Je bohatý po všech stránkách, což je v dnešní době vzácné. Považuji ho za neleštěný klenot.“ (oficiálny text distribútora)

Heroine

Nemohla jsem si pomoct, ale skoro každá scéna mi připadala strašně trapná. Mohly za to hlavně dialogy, a místy příšerné chování postav. Nebyl tam prostě vůbec nikdo, kdo by se choval tak nějak přirozeně, a ne jako pod vedením hysterického, homosexuálního dramatika. Nepřišlo mi to jako příběh o lásce, ani o zradě. Spíš jako jeden večírek plný nesympatických, hysterických a protivných lidí. Dallas Howardová ani Evans to přitom nijak nekazí svým vzhledem, dokonce se do té doby docela hodí. Ale kvůli větám typu "a co se týká mne, milovat mne asi nedokáže nikdo. Ale zvykneš si na mne, Jimmy!" se pro mne stal celý film naprosto neseriózním. ()

Hal_Moore

Příjemné drama o romanci mezi dvěma lidmi z rozdílných tříd. Pochopitelně, že ona je povýšenecká a neosobní, on je zase ztělesněním správňáctví a dobroty. Tentokrát ohraný příběh nevadil, naopak mě unášel k závěrečným titulkům s překvapivou lehkostí. Chris Evans si film sprostě ukradl (v plánu to evidentně měla Bryce Dallas Howard) a jsem jediný, kterému připadá, že Ellen Burstyn si v poslední době vybírá pořád stejné role, kde se musí tvářit jako ropucha v posledním tažení? Atmosféře hodně přidá ladění do dvacátých let minulého století, kromě pár ohavných vizuálních efektů se výprava podařila a já se na chvíli ocitl v meziválečném období USA. ()

Orlau32

Příběh dívky z vyšší společenské třídy, která se po studiích vrací domů, baví se, vymetá večírky, ale hlavně provokuje společnost svým chováním. Dramatik Tennessee Williams nenapsal tímto scénářem nic mimořádného, ale na dobu 30.let minulého století to muselo být provokativní. Co však stojí za zmínku je úžasná jižanská muzika na jednom večírku a celý černošský orchestr hraje "božský" New Orleans. Jenže tam tohohle mohlo být více, protože kromě klavírní pasáže (kterou hrala Fisher) byl film takový tichý, bez větších emocí, a to se mi na Jižanskou náturu Ameriky moc nezdá. Herečka Bryce Dallas Howard, je nádherná ženská a role ji sedla. ()

Fiftis

Čakal som od toho viac, hlavne kvôli obsadeniu. (Chris Evans a Bryce Dallas Howard v hlavných úlohách). Treba uznať jedno - tá atmosféra doby je skvelo vyobrazená. Rozhodne 20.te roky 20.storočia na juhu Ameriky boli zaujímavým obdobím. Na vysokej úrovni sú herecké výkony, dobová hudba, kostýmy ako aj vozový park. Horší už je dej, scenár a hlavne minutáž. Chýbala tiež väčšia romantika a hlavne akákoľvek akcia. Bryce Dallas Howard sa však do role veľmi hodila. Skoro počas celého snímku nás sprevádzala čierna jazzová muzika. Túto málo známu snímku síce môžem odporučiť každému fanúšikovi filmov z tejto doby, avšak je to len typická priemerná snímka, ktorá neponúka nič nové ani originálne. ()

D.Sleeper

Příjemné, všedně nevšední drama s prvky romance zasazené do prostřední "smetánky" amerického jihu na počátku 20. let minulého století. Co je zajímavé? Jak různým a přesto lidsky pochopitelným způsobem přistupují k osobním citům, společenské etiketě, odpovědnosti k blízkým i svému okolí dva lidé z různých sociálních tříd, Jimmy a Fisher... ()

• Natáčelo se od 13. srpna do 1. října 2007 ve státě USA – Louisiana. (BMW12)
  • Celosvětová premiéra proběhla 12. září 2008 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)