Bažina

Claire Holloway (Gabrielle Anwar) je mladá vzdělaná autorka řady úspěšných knih pro děti. Její osobní život se však pohádce nepodobá. Claire neustále pronásledují vize násilí a smrti. Ve snaze zbavit se zlých myšlenek dává Claire na radu svého doktora a vydává se na studijní dovolenou. Rozhoduje se pro venkovskou farmu Růžová bažina, jež ale až příliš připomíná dům, který se jí zjevuje v hrůzných snech. Jen chvíli po příjezdu je Claire rozrušena sérií stupňujících se nevysvětlitelných událostí. Ocitá se v děsivém světě ovládaném duchem desetileté dívky – té dívky, kterou Claire viděla již tolikrát ve svých snech. Proto na farmu přijíždí šarmantní a pohledný vydavatel místních novin Noah Pitney (Justin Louis) a specialista na paranormální jevy Hunt (Forest Whitaker nominace na Oscara, 2006), aby jí pomohli najít rozumné vysvětlení podivných událostí. Podaří se jim společně odkrýt temné tajemství vesnice a zbavit Claire jednou provždy bezesných nocí? (oficiálny text distribútora)

honajz

Je to sice takové klišoidní (spisovatelka dětských hrůzostrašných knih má noční můry, je tu duch holčičky, která prahne po spravedlnosti, vše spíše na vesnici než maloměstě atd.), ale podané alespoň obrazově a zvukově na standardní hororové úrovni. Prostě žádný zázrak, jednou na to kouknout jde, pointa není až tak laciná (mne osobně příjemně překvapila, i když se to dalo tušit), prostě solidní průměr. Nic víc, nic míň. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/bazina.html Velice solidně natočený horor o autorce dětských strašidelných knih, která jednou přijede na místo ze svých snů, kde se jí začnou v domě ze snů dít podivné věci. Svým způsobem jde o duchařinu, ale hraje zde roli i příroda a více méně nečekaný obrat v pátrání, navíc závěrečná pointa rovněž nepatří k tolik obnošeným a příjemně překvapí. ()

darkrobyk

Po slibných titulcích a úvodu následuje vcelku průměrný duchařský horror nepřinášející v rámci žánru nic nového. Dobrá kamera, dobrá hudba - táhle smyčce dokážou vytvořit atmosféru klidu i napětí - a dobrý dům. Bohužel nedostává se patřičného napětí a lekačky (s očekávaným břinkavým zvukem) způsobují opravdu jen leknutí... Pátrání hlavní postavy nakonec vede k odhalení dávných hrůz, které však diváka neomráčí. Strašení duchů si vystačí především se stěhováním nábytku a celkovým bincem v domě. Škoda, že alespoň vraždy nejsou vynalézavé. A když už má dojít k pořádnému gore v momentě, kdy se do pohybu dají pily a vidle, kamera z místa činu uteče. Občas se během filmu vybaví asijská bubácká kinematografie, která už dnes snad málokoho vyděsí. V některých záběrech připomene G.Anwarová královnu gotického horroru, B.Steeleovou, do její tajuplné krásy jí však cosi chybí.... ()

jefff

Bažina je stejná jako desítky a desítky podobně laděných duchařských hororů. Absolutně bez nových, neokoukaných nápadů, které by film něčím oddělily od ostatních. Nevím proč Barker chtěl tenhle film natočit, co ho k tomu vedlo...asi pouze sázel na jistotu. Je pravda, že díky krátké stopáži a docela sympatickému obsazení je Bažina koukatelná a nenudil jsem se. Ale, za pár týdnů už si na tenhle průměr průměrů ani navzpomenu. ()

wampire23

Takže tu máme ,,Kruh pre deti". Tak som si totiž Bažinu pracovne nazval (dokonca majú aj veľa podobného- mŕtve dievča, splašený kôň,...). Snaha o vytvorenie atmosférického ducharského hororu za použitia všetkých klišé, ktoré sa v danej oblasti vyskytli. Pre diváka, ktorý horory až tak nehltá, to bude možno slušný film,ale pre znalcov to bude jednohubka, po ktorej viackrát určite nesiahne. A po čase sa zaradí iba do poličky filmov, z ktorých si nič nepamätá. Keby sa toho chytila ázijská produkcia tak by to bol bezpochyby zážitok. Takto je to priemerných 50%. ()

Mortemiss

Každý máme své problémy, to že má někdo strašidelné sny, ze kterých mu občas rupne v bedně a ještě k tomu si jede na místo, kde ty jeho běsy vznikly, tomu se říká blbost. Nikdy by mě tam nikdo nedostal, už jen z toho důvodu, že se v okolí domu všichni ztrácí. Na druhou stranu je to film a ten musí být děsivý. Drkotající zuby, třepoucí se ruce, vytřeštěné oči, ústa dokořán, to vše jsem během tohoto filmu postrádala, ale tak snad někdy jindy :). ()

• Keď Claire (Gabrielle Anwar) vojde do vidieckeho obchodu, jej košík je prázdny, keď však chytí do ruky rožky, aby ich doň vložila, jej košík je odrazu plný. (beso74)