Glue

Argentína / Veľká Británia, 2006, 110 min

Parné léto v malém městečku uprostřed pouště. Zde se odehrává příběh dvou kamarádů a jedné dívky. Mladý Lucas prožívá nudné chvíle a hledá cokoli, čím by se zabavil. Jeho vztahy s rodinou jsou na bodě mrazu a pokud nemusí, tak ani není doma. Lucasův kamarád Nacho je pro něj spřízněná duše - oba se jen tak toulají po okolí a rozjímají nad vlastní existencí. Nefunkční rodinné vztahy, rocková kapela, spousta polibků a plechovka lepidla - to jsou jen střípky motivů z celého příběhu. Hormony na sebe nenechají dlouho čekat a mezi třema kamarády se rozvine vztah. (FIBO)

Bluntman

Petr Koliha, programový ředitel festivalu pro děti a mládež ve Zlíně, doporučoval Glue jakožto midnight movie. Jako člověk, který midnight movie viděl opravdu četnou řádku musím říct, že tenhle s nimi nemá nic společného. Znáte ty zaprděné rádoby-umělecké filmy (v US na to mají hezký výraz "artsy-fartsy"), na nichž je zajímavý tak leda způsob jejich vzniku? Glue je bohužel jedním z nich, z převážně většiny improvizovaný film o životě tří kamarádů (dva kluci a jedna holka), kteří experimentují (sex, drogy, muzika) a rozjímají nad vlastní existencí (vážně si někdo myslí, že myšlenková hnutí hovad, která se sjedou lepidlem a pak společně masturbují u porna stojí za pozornost?). Rozhodně stojí za pozornost herecké výkony, jež jsou přirozené, i když (ne)hercům dělá improvizace očividně problémy, ale stylová stránka staví Glue někde na pomezí nekoukatelného domácího videa, u nějž si někdo hrál s čudlíky, které byly nadepsány "filtry", popř. "ostrost obrazu". A pokud to byla snaha o stylové ozvláštnění konceptu teen-filmů, které zavedl Larry Clark, tím hůř. 2* za snahu a za to, že to bylo lepší než zmokat venku. ()

FIBO

Nevšední tvorba, nevšední příběh. Tento snímek určitě nepatří do kategorie Prci, prci prcičky apod. Svým způsobem tento film nijak zajímavý není až na to, že se nedrží standartního formátu pro tento žánr a to může u někoho vzbuzovat pozornost. Co se hodnocení týče - hodně slabé tři hvězdy. K filmu mám dost výhrad ale splnil jedno, čímž si tři hvězdy zaslouží a sice to - udržel mou pozornost a na konci jsem ani nelitoval toho, že jsem ho viděl. Film Glue výstižně charakterizuje věta - "A teenage story in the middle of nowhere" (Teenage story v zemi nikoho). ()