Píše sa rok 1940. Spojenecké vojská sú obkľúčené nacistickou armádou v prístave Dunkirk a jeho okolitých plážach. Tu sa Nemci chopia príležitosti, zaútočia na Anglicko a prekazia Winstonovi Churchillovi sen odísť v pokoji do dôchodu. Spolu s malou indickou armádou, šialeným Američanom, "veľkorukým" Chrisom a hŕstkou dedinčanov sa štátnik vydá na sever do Škótska hľadať pomoc v boji proti nacistom. Lebo ak by sa nepodarilo poraziť nemeckú hrozbu, hrozí koniec celému Anglicku. (Ba-nny)

Big Bear

Nehorázná brutální satirická bžunda, kterou dokážou udělat jen Britové. Samozřejmě, největší srandu si dělají ze sebe, ale nezapomenou i na Amíky, Frantíky, Poláky, Indy a Skopčáky :-) Bejt Anglánem, asi by divák pochytil ještě více vtipů, ale i tak se divák dobře pobaví ! Už jste v nějakém snímku viděli Hitlera v šatech královny Viktorie, či Buckinghamský palác ozdobený rudými vlajkami s hákovými kříži? Ne ? Tak tady to uvidíte a nejen to :-) !-------------------------------- V roce 1940 jsou britské armády obklíčeny ve Francii u Dunkerque a padnou do zajetí. Bitva o Anglii se pro RAF stane také fatální záležitostí. Hitler osobně vymyslí překvapující možnost jak zahájit invazi do Anglie a proudy vojáků a obrněné techniky pod taktovkou Heinricha Himmlera proudí srdcem země. Němečtí vojáci mají jen jeden rozkaz, každého zabít. Ministerský předseda Winston Churchill se za několika barikádami opevní na Downing Street č.10 bráněn elitní pandžábskou jednotkou sikhů :-)) Když už pásy tygrů skřípou hodně blízko nařídí všem přeživším a bojechtivým Britům skrze večerní radiorelaci BBC evakuaci na poslední možné místo Anglie. Na Hadriánův val, na hranici se šílenými krvelačnými Skoty :-))) (V mapě má Churchill nakresleno Skotsko jako ohraničeného území se symbolem lebek :-)) ) Pomohou horalé Churchillovi a jeho hrstce věrných včetně statečných farmářů a amerického dobrovolníka dobýt zpět ztracenou Anglii? Doporučuji vidět. Natočit v roce 2010 loutkový film s touto tematikou, to je nápad za všechny prachy. Další úžasnou věcí je skvělý soundtrack v čele s britskou patriotickou písní Jerusalem, která mne vždy když ji slyším chytí za srdce.... O Monty Pythonovském humoru ani nemluvím. Tvůrci si vyhráli s nejmenšími detaily zbraní a techniky, což ne vždy platí u skutečných, hraných snímků. A o parodiích nejednoho válečného a historického snímku ani nemluvě. Jo a hudbu nahrál Pražský filharmonický orchestr ! * * * * ()

Radek99

Loutková crazy bitva o Anglii, trochu na způsob Teamu America, dada satira, výtečná animace, britský černý humor (toho mohlo být i víc), ale jako celovečerní film to příliš nefunguje... ()

Fr

,,...MINISTERSTVO OBRANY OZNÁMILO, ŽE V PŘÍŠTÍCH TÝDNECH MŮŽEME OČEKÁVAT INTENZIVNÍ NĚMECKOU INVAZI NAŠÍ ZEMĚ....“ /// Píše se rok 1940, na anglickým venkově to vypadá na pohodu, vzduchem si to brouzdá Zeppelin Hindenburg a Chris, vesnickej sirotek bude už brzy ve svejch obrovskejch rukách držet budoucnost jejich civilizace (a taky Churchillovi penze). Jedním (neslušným) slovem – pičovina! Ale jaká!? Fašouni jako parádní karikatury (přesto, že se jim podaří obsadit Londýn), vobčas hláška, vobčas gag (jasně že anglánckej kameňák). Souhlasím, že když už to takhle perfektně rozehráli, mohli z toho udělat absolutní a dokonalou kokotinu pro všechny nenormální obdivovatele anglickýho humoru. Neudělali. Dám 3* , ale cuká to se mnou ke čtvrtý..., protože nápad, provedení, nadhled a vtip splňuje mý představy o ,,ujetým“ filmu. A vo tom, že je to píčovina nemusím nikoho sáhodlouze přesvědčovat (jen upřesním – myslím ten film, ne komentář....), která může v lecčem konkurovat tý filmový. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zdrhnout bábě z lopaty umím, ale jak se zdrhá ze Zeppelinu....? 2.) Jako každej Skot miluju Statečný srdce (i když to prej byl Australan). 3.) Thx za titule ,,ENTITKA“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ** NAPĚTÍ ne ()

JFL

Britský snímek pojatý jako válečný epos překlopený do burlesky a ztvárněný panenkami neodvratně asociuje "Team America", ale právě ve srovnání se známějším americkým loutkovým spektáklem se ukazuje jako zcela osobitý projekt. Jestliže "Team Amerika" je parodií na hollywoodské macho akčňáky a mainstreamová schémata, "Jackboots on Whitehall" vychází z logiky volného řetězení nonsensových sekvencí ve stylu Monty Pythonů. Hlavním dramaturgickým principem zde není parodie nýbrž karikatura, jejíž optikou je pohlíženo na britský nacionalismus, potažmo klasické atributy asiciované s Británií v západní popkultuře. ()

Fiftis

Nechápem ako sa na to mohli nahovoriť Ewan McGregor či Rosamund Pike čoby dabéri tejto bláznivej "plastelínovej" snímky. Ani zďaleka to nemá na fantastické Team America: World Police ale tu je to zase pre zmenu z lákavého prostredia 2.svetovej vojny. V snímke uvidíme dokonca opilca Winstona Churchilla či Williama Wallacea zo Statočného srdca. K záveru snímky sa dočkáme podareného príchodu na scénu sexi nacistiek, ktorý sa len tak z hlavy nedostane no a škótsky záver je tiež podarený. V snímke sa aj sem tam na niečom pousmejte, to je fakt, ale inak to nedosahuje ani slušivý priemer. Škoda. Ale práce si na tom dali určite veľa. ()

hrona

Tak toto je prosím pěkně animák se vším všudy. Výborně propracovaná animace a skvělý britský humor parodující několik slavných velkofilmů. Ale, jen tak pro každého to asi nebude, jelikož některé scény a momenty jsou opravdu dost náročné. Za mě lepší 4*. ()

Morholt

LoRD, Statečné srdce, polský dělníci a hromada dalších odkazů ne kdeco společně s typickym britskym humorem dělá z Jackboots on Whitehall asi nejoriginálnější animák za posledních 20 let. Pokud tedy nepočítám Team America. Ať žije Skotský impérium! :D 80% ()

Terva

Mám rád, když se do děje vtáhne pár faktorů. Zde je to naprosto podmanivá hudba (Guy Michelmore) , úchvatný akční začátek který nádherně přejde v kreslené úvodní titulky. To je prostě paráda. CITÁT - Mám tě, ty svině!!......... Po úvodu se dostáváme do okresu Kent v Anglii roku 1940. Jeden z prvních záběrů je na "Pivní stan" CITÁT - Další den v spanilém božím království............... V příběhu můžeme zahlédnout v akci i Německou legendární vzducholoď Hindenburg. Hlavní hrdina Chris má problém. Má velké ruce, což se spoustě vesničanů zdá nepřirozené. Kvůli těm velkým rukám ho nevezmou ani do armády. Jenže válka si je najde všechny. Dialog mezi Himmlerem, Goebbelsem a Goeringem v 15 minutě sem ani nebudu psát. Vychutnejte si ho sami. CITÁT - Strávíme léto v Londýně.......... Nádherně pojaté je zapalování invazních majáků po celé Anglii. No, prostě nostalgie. Chris dostává šanci dokázat, jaký je Anglický patriot a zákonitě se té šance chopí a to doslova, má přeci velké ruce. CITÁT - Dobrá vy sráči, ozbrojte se!!........ Určitě jedna z nejsrandovnějších scének je likvidace domu číslo 10 a okupace Londýna - (F)RITZ CAFE -. CITÁT - Bitva o Londýn skončila, bitva o Anglii začíná........... Ovšem co mě dostalo je předělání Londýnského metra k obrazu Německých okupantů - síla. Chrisova chvíle už je na dosah. Hledá zapomenuté kmeny na dalekém severu. A najde, má prostě statečné srdce, a to taky doslova. Skotská legenda, která prý údajně žije v Austrálii........ - to je Statečné srdce. Příběh o válce a lásce, plný ironie, výbuchů, střelby, dobré hudby a divoké akce. Lehce podobný Teamu Amerika, ale ne tak vyšperkovaný, ale i tak je to povedené. Líbí se mi ta symbolika, kdy Němci se chovají jako Římané, Angličani hledají útočiště ve Skotsku, obléhání žlebu je lehkou parodií na Pána prstenů a Statečné srdce už ani nebudu komentovat. Finále jsou krvavá jatka a proto nedoporučuji dětem. S Chrise se možná stane legenda a legenda zvaná Statečné srdce se promění v šíleného Maxe. CITÁT - Blbec.......... ()

SaNcHeZ_cz

Britský snímek který měl potenciál být britskou vkusnější variací na Team America. Bohužel, dopadl poměrně neslaně a nemastně. Pojetí války po svém sice může fungovat ale vtipu je zde až příliš málo. Ano, Goebbels je parádní a narážky na Mala Gibsona míří přímo do černého, nicméně to nezachrání jinak jen průměrný film. ()

Gaaron

Politicky značně nekorektní karikaturistická přehlídka plastových figurek, která proti tomu, co naznačoval trailer, netěží ani tak z přemíry vtipných situací jako spíš z nesmírné sympatičnosti všech zúčastněných. A Mel se konečně dočká! PS: Spallova hlasová variace na Churchilla si zaslouží místo v síni slávy. ()

okkac

Nazis, Englishmen and bloody Scots. Svérázná satira na všechno anglické a v "toporném" podání loutek, ale zábavné a technicky, i přes tu zamyšlenou topornost, podařené. 8/10 ()

Javad

Vyzerá to úžasne! Modely lietadiel a tankov, bábky, výbuchy a akcia - vizuálna stránka na jednotku. JACKBOOTS ON WHITEHALL si robí prdel zo všetkého, z vojny, Nemcov, Angličanov, a aj barbarských Škótov :) Zábavná anglická satira. ()

sskrblik

Jackboots on Whitehall bych k Team America tolik nepřirovnával. Není to tolik napěchované drsným a vulgárním humorem jako dílo tvůrců South Parku, spíše můžete očekávat typicky britský suchý humor. Jako téma slouží alternativní historie druhé světové války ve značně zjednodušený a oddychový verzi. Rozhodně si autoři nelámali moc hlavu nad invazí jednotek eSeS do Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, když se dá vlastně do Londýna prokopat. Zaujala mě orchestrální hudba, jenž dodává řečnickým momentům určitou vážnost, ačkoliv v této satiře potřeba vůbec není. Jackboots zobrazuje nejrůznější předsudky, které se na Angličany a Skoty ve světě tradují, a tím jen dokazují, že si umí dělat legraci sami ze sebe. Toho si vážím asi nejvíce. Určitě vás může zaujmout stylizace, satira a jistý nadhled. Varování pro citlivky: film obsahuje loutkové násilí! ()

VasaX

Jo je to vtipný, má to padnoucí soundtrack a spoustu fórů a hlavně to vypadá skvěle (na animák s figurkami). Satirické, komediální, akční a překvapivě velkolepé. Tak u tohohle jsem se vážně pobavil. ()

Chegi

Jedna z nejlepších animovaných komedií v uplynulé dekádě. Paroduje vše, co mu přijde do cesty: samotnou válkou počínaje a Pánem Prstenů konče. K tomu skvělé hlasové vystoupení Timothy Spalla, jako Churchilla a máte o zážitek postaráno. We should retreat to...Scot Land :D ()

heihatchi

Čekal jsem, že to bude větší legrace. Anglickej humor mám rád, zde jsem ho ale tolik nepostřehl a nezasmál jsem se nahlas ani jednou. Vtipně zde akorát byli vyobrazeni němci (hlavně Goebbels) a skoti, kde se mi líbilo utahováni si ze Statečného srdce :). ()

RakeW

Ten film má móře předností. Vizuální stránka je úžasná a dokonalá a báječná a fantastická a ještě mnohem víc (snad jen ohňové efekty jsou trochu mimo, asi to byl záměr, ale nevyšel), hudba má šmrnc, kvalitní dabéři se se svými roztodivnými přízvuky snaží seč můžou, aby těm ztuhlým ksichtům nápaditých loutek vdechly něco života... A pak různé maličkosti pramenící hlavně z výše zmíněného (Goebbelsův kukuč například). Jenže ani to všechno nestačí k tomu, aby člověk při sledování neměl pocit, že veškerá tvůrčí snaha přišla tak nějak vniveč. Těch vtipů je tam prostě málo a často jsou vtipné opravdu jen trochu (což je většina satirických narážek určených pro publikum znalé britských poměrů) anebo rovnou nejsou vtipné vůbec, situační humor se nese v duchu "dva náckovští teplajzníci, na které spadne lustr sestřelený odraženou kulkou z diamantového Lugeru Adolfa Hitlera oblečeného v ženských šatech." Hahaha. Ani ty nejlepší kousky typu "lethal weapon" nejsou zrovna kulervoucí, což by zase tak nevadilo, kdybych jich tam bylo hodně, jenže není. Kromě toho celý příběh trochu postrádá drajv. Přestože se film sám prezentuje jako šílená jízda, je v něm spousta scén do počtu (= jen další exhibice audiovizuálního umu). V posledních minutách se to trochu zlepší, ale i definitivní konec, který divákovi opět dává najevo, jak moc tvůrci tlačí na pilu, vyjde zase do prázdna. Naopak předzávěrečný masakr je naprosto geniální a naplno ukazuje potenciál celé téhle taškařice. "Kiss the rock! Kiss kiss!" ()

WillyMarks

Krásný, bohatý o nic ochuzený animáček, kterému opravdu nic nechybí. Britský humor nezná meze, stejně tak jako parodování některých velkofilmů. Spolier : "we need your lethal weapons!" emmm "Do you want Lethal weapon one , two, three or four?" :D ...Prostě loutkový epos z druhé války trochu jinak. Mimochodem nacisti jsou moc hezké postavičky, opravdu netradiční. Místy je trošku těžké pochopit ten pravý smysl humoru, ale jakmile se člověk chytne, tak zírá s úsměvem na tváři...proč taky ne? Britové jsou schopni zesměšňovat sami sebe opravdu hezky, ale samozřejmně nezapomeňme na Poláky, Indy, Amíky, Frantíky a pochopitelně Němce. Mimochodem, víte jak vypadá Hitler v šatech anglické královny? Dále je důležité si všimnout, jak je vše zpracováno do detailů - zbraně, vozidla, prostě všecko, skvělá práce! a ještě si dovolím dodat Spoiler : řežba Skotů s nacisty je prostě šílená :D shiiiiiiiiiiit skvělý -- 78% ()