Je májový den a život mladé matky (Michelle Williams) v londýnském výškovém domě je dokonalý. Její malý synek má narozeniny, a když ho s otcem vypravuje na velký fotbalový zápas, snad ani nemůže být šťastnější. Zatímco jsou pryč, narazí na Jaspera Blacka, novináře, žijícího v jednom z těch nádherných domů pod jejím oknem. Když se jí v místní hospodě, kde hledala útěchu v pár panácích, začal šarmantní, sympatický Jasper dvořit, nedokázala mu odolat. Tohoto slunného jarního dne je pokušení zpět. Ale o pár minut později může jen s hrůzou sledovat, jak je jejich zakázaná láska přerušena živým televizním zpravodajstvím o explozi, která rozmetala fotbalový stadion. Její dokonalý život skončil. Když se pak pokouší vyrovnat s pocity viny a smutku, odmítá Jasperovy pokusy ji utěšit. Táhne ji to spíše k manželovu šéfovi Terrenci Butcherovi (Matthew Macfadyen), policejnímu důstojníkovi, který má vyšetřování na starosti. Jak o ni oba muži bojují, začíná vycházet najevo skutečná pravda o událostech onoho májového dne. V plamenech je erotikou nabitý, šokující thriller, plný emocí a života. (Magic Box)

Terva

Třetí generace lidí z paneláku - chátra - otrapa - najdete nás ve spoustě baráků po celém Londýně. Oblíbené jídlo - Smažené kuře, oblíbený TV program - Autosalon, náboženství - FC Arsenal. Mít manžela pyrotechnika to je peklo. Tak jak to dnes šlo, miláčku? No, pořád jsem tady, ne! Pak začne jedna velká zpověď pro Usámu. Smutný snímek o teroristickém útoku a jeho následky na hlavní hrdinku filmu. ()

honajz

Co nesnáším, je vydírání diváka smrtí dítěte nebo dětí. Ženská je nevěrná manželovi ve chvíli, kdy ten je s jejich synkem na stadecu, kde vybuchne bomba. A představte si, ta nevěrná manželka s milencem u toho drsného milování zezadu koukají na krásné velké plazmě právě na tenhle fotbal... A už to samo stačí, aby si člověk udělal představu, že nejde o žádné psychologické drama, ale blábol vycucaný z prstu a vydírající diváka, jak se dá. ()

swinevenca

Nejvíc mě zaráží profil filmu, romantické drama nabité erotikou, plné emocí a života. Za mě psychologický drama s jednou erotickou scénou plné dětského křiku. Chápu, že tvůrci chtěli asi poukázat na ne tak často zobrazovanou stránku terorismu, ale těch flashbacků a ozvěnovýho dětskýho křiku tam bylo moc, film byl kvůli tomu zbytečně roztahanej a pomalej -- v týhle souvislosti bych připomněl český thriller Vlna, kde ze tří dílů byl jeden taky vyplněnej jenom flashbackovým křikem--. Ale něco do sebe ten film přece jen má, jen je to špatně uchopený. ()

Flakotaso

Místo sledování tohoto paskvilu jsem radši mohl umývat nádobí...anebo počkejte, jdu napsat dopis Usámovi. Taky bylo krásné, jak McGregor čirou náhodou mezi 60000 lidmi na stadionu našel modlícího se muslima, na kterého čirou náhodou mířila kamera. A to je jeden příklad za všechny hlouposti v tomto filmu. Některé věci jsem pro změnu vůbec nepobral-proč sledovala toho mladého araba? A kde se najednou vzala v autě vedoucího pro boj s terorismem? Zmatenější scénář aby člověk pohledal. Účel tohoto snímku? Neznámý. ()

Katullka

Michelle Williams s Ewanem McGregorym nemohli mít peníze. Jinak si to nedokážu vysvětlit, proč se tohle stalo. Michelle musela snad kvůli tomu shodit 20 kilo a chovat se jako přihlouplá kráva a McGregory vysléct šat a znechutit nejednu ženu. Relativně krásný příběh posrán trapnou režií a neuvěřitelně strašným a laciným provedením...co to probůh bylo Usamo? ()

• Roli filmové přítelkyně Jaspera Blacka (Ewan McGregor) ztvárnila Natalie Dormer. Natáčení se účastnila po dva dny, ale její záběry byli filmovými střihači odstraněny a ve filmu se neobjevuje. (Conspi)
  • Snímek je adaptací stejnojmenné knihy Chrise Cleava, která vyšla v roce 2005 přesně v den, kdy Londýn zasáhla vlna sebevražedných pumových atentátů, během nichž zahynulo šestapadesát lidí a více než sedm stovek bylo zraněno. (Olík)