Režisér a scenárista Gerald McMorrow debutuje ambiciózním psychologickým sci-fi dramatem, odehrávajícím se v současném Londýně a dystopickém Meanwhile City, kde zrušení odluky státu a církve uvolnilo cestu společnosti, ovládané náboženstvím. Ateistický mstitel Jonathan Preest (Ryan Phillippe) chystá odplatu mocnému vládci Meanwhile City, cynismus a deprese konceptuální umělkyně Emilie (Eva Green) se díky obtížnému vztahu s matkou prohlubují – mezitím se citlivý Milo (Sam Riley) pokouší vyrovnat s nedávným citovým úrazem a hluboce věřící Peter (Bernard Hill) přijíždí do Londýna najít svého zmizelého syna, traumatizovaného veterána války v Perském zálivu. McMorrow nechává vyprávění oscilovat mezi reálným a imaginárním světem a zkoumá složité vztahy mezi fantazií, vírou a láskou. (oficiálny text distribútora)

toofo

Rozprávač sa snaží navodiť akúsi snovú kvázi alegorickú atmosféru ktorá ostro kontrastuje s chatrnými dialógmi medzi nezaujímavými hercami, pomstiteľ v maske chce byť vykreslený ako čosi nehmotné, ideové, vševidiace a mýtické no konflikty rieši a nudný dej posúva dopredu smiešnymi béčkovými výpraskami... ()

killjezor

Zajímavý pohled člověka, který utekl před realitou jinam. Ve své podstatě to není nic světoborného, ale podání je nevšední a dává divákovi možnost rozvíjet vlastní scénáře. Konec vás ale vrhne přímo k pochopení, které stejně poslední třetinu víc než tušíte. Nicméně se na to velice dobře kouká a některé momenty jsou nádherné. ()

bartias

Zajímavý koncept spojuje vyprávění z dvou odlišných světů, ať už se ale jedná o fantastický nebo reálný, ani jeden nedokáže vtáhnout do děje. Příběhy několika hrdinů se proto míhají před očima, aby se v závěrečné scéně setkaly a spojily. Některé mírně překvapivě, jiné nepřesvědčivě, ale žádné nijak zvlášť působivě. Výjevy ze snového fantasy světa mají zřejmě fumgovat jako na první pohled lákavý protiklad k šedé realitě, jenže už od začátku jsou v menšině a postupně jich ubývá. ()

Kamkon

Můžeme zde vidět prvky různých (za)motanin typu (teď následuje UPOZORNĚNÍ, že tohle není přirovnávání mnohdy zboštělých děl, které se mi některé taky líbí, ale ne všechny, ale pouze náznak podobnost) Ztráta paměti, Hranice života, Čistá duše či Šestý smysl nebo i Memento atd. atd. je jich hodně, doplňte si sami-je hooodně moc zajímavý, že podobná možnárádobydíla povyšujete a CHÁPETE v pohodě, přitom základ je to samý smíchaný těsto.... Zde je to jen zasazené do ulic Londýna a většině podle ohlasů vadí nebo chybí, že tam není něco víc rozvedeného a propracovaného nebo prostě to není ono. Jistě, propracovanější psychologie nebo 2 linky, z nichž jedna může být zbytečná, ale celkové závěrečné spojení je pro mě krásný konec, který však nesedne každému. Super je, že jsem se v tom neztratila, což se mi u podobných děl často stává a jednotlivé niace jsou umě poskládané a také hudba hodně dělá, pomáhá a doplňuje. Spíš tam mohl být ještě jeden nebo 2 vtipy na způsob Manikérek, to bylo hodně dobrý. Je těžké popisovat děj, protože tím se prozradí hodně, o co je pak divák ochuzen. Eva Green jako nešťastná mladá holka skvělá ve své rozervanosti a hledání správného směru, Ryan Phillippe krásně bojující a pronášející monology, Sam Riley spíš do počtu a vzehledem je to typický nezajímavý Brit (fanynky promiňte) a Bernard Hill jako zoufalý otec. Příjemný film na odreagování, přemýšlení a možná nalezení nového. ()

suicide

Při sledování tohoto filmu jsem byl asi výjiměčně tupý, protože ta důležitá zápletka mi nedošla jenom nedlouho před tím, než nám ji vyzradili samotní filmaři - a to přestože od začátku filmu házeli tolik indicií. Na druhou stranu můžu být spokojený tím, že jsem se vlastně nechal překvapit, protože až do okamžiku rozuzlení jsem si říkal průměrný filmík, ale pak když se mi všechno spojilo, tak jsem mohl jen otevřít pusu a dozízat na konec. ()

• Hlavní role ve filmu měli mít původně Ewan McGregor, Paul Bettany a John Hurt. Ovšem potom měl McGregor nehodu na kole, při které si zlomil nohu a byl nucen z natáčení odejít. Z původního obsazení nakonec zůstala jenom Eva Green. (HappySmile)
  • Jméno postavy Johna Preesta (Ryan Phillippe), který bohuje proti zástupcům církve clericům a poté hodlá církvi pomoci, se nápadně podobá anglickému slovu „priest“, neboli „kněz“. Ironické pojmenování přitom Garreth McMorrow do filmu zavedl schválně. (vimanzen)