Christopher McCandless mal dvadsaťdva rokov, keď doštudoval vysokú školu, ale namiesto toho, aby sa zaradil do civilizačného prúdu, rozhodol sa pre útek do tej najdrsnejšej divočiny a stal sa tak symbolom jednej generácie Američanov. Jeho život inšpiroval spisovateľa Jona Krakauera k napísaniu knihy podľa nájdených McCandlessových denníkových záznamov. Úlohu režiséra a scenáristu si na sfilmovaní tejto literárnej predlohy vyskúšal slávny herec Sean Penn a titulnú pieseň zložil Eddie Vedder zo skupiny Pearl Jam. (RTVS)

Stannley_B

Co je to opravdová svoboda? Odpojit se od systému? Zbavit se peněz, všech institucí a zkusit to jinak. Snaha poznat, kdo doopravdy jsme. Touha po oproštění se od materiálního zajištění a prostě tam jen nějakou dobu být. Pravdivý příběh zachycující znechucení mladého člověka nad současnou materiální společností, toužícího po skutečné volnosti. Bez diktátu, s možností rozhodnout se ve všem naprosto podle sebe, putuje dvaadvacetiletý mladík Christopher McCandless v podání výborného Emila Hirsche napříč státy aby stanul na prahu Aljašské divočiny netknuté civilizací. Snímek Seana Penna brilantně zachycuje nezkrotnost lidského ducha a drsnou přírodu amerického severozápadu, doprovázený neskutečně vyladěním soundtrackem Eddieho Veddera. Film, který ve vás zanechá hlubokou stopu a spoustu nezodpovězených otázek. Jedna, která ve mě hlodala ještě dlouho po doběhnutí posledních titulků, byla: Vyspal se s ní, nebo ne? ()

Drahocam

Od začátku mi byla hlavní postava nesympatická. Přišlo mi, že to byl kluk, který díky citovému týrání svých rodičů a svému IQ ( byl tak chytrý, až byl blbý), se zbláznil. A ve svém zbláznění se vydal na cestu, o které si myslel, že ho spasí. Ale zkrátka dojel na to, že si myslel, že on zvládne vše. Ovšem dávám tři hvězdy za tu přírodu, za herecké podání nejen hlavní role, ale i několik vedlejších. I za hudbu, která příjemně doplnila některé mínusy filmu. Takže kdyby mi někdo ten příběh vyprávěl, řeknu že to byl prostě cvok, který si o tu smrt koledoval... Myslím, že o cestě v přírodě či za přírodou jsou natočeny i lepší filmy. ()

Monika95

Příběh mi přišel jako směšná blbost. Dospělej chlap potřebuje utéct od všeho špatného, borec co nic nazažil a nic neví o životě, ale zklamalo ho naprosto to, když se dozvěděl jak to bylo s jeho rodiči, atd. No naprostá tragédie, tak si jedu vyléčit duši do divočiny a nechám se zabít! Dávám tři hvězdy jen za krásnou přírodu a některé myšlenky, které by byly ale smysluplnější, kdyby nebyly postaveny na hovadině......A navíc mi byl maximálně nesympatický představitel hl.role. ()

Krastom

Útěk do divočiny mě naprosto dostal. V mnoha názorech a postojích si připadám, jako hlavní hrdina Christopher. Proč se ale tolik vymezovat a utíkat pryč od rodiny a přátel? On to měl ale trochu jinak. Chtěl se od své rodiny dostat pryč a bez ohledu na to, že právě vystudoval vysokou školu spálil všechny mosty a utekl. Trochu mě naštval konec, ale film je natočený podle skutečné události a zřejmě se tento příběh doopravdy odehrál. Dávám všech pět hvězd za svobodomyslné myšlenky obsažené ve snímku a budu se těšit, až se na Útěk do divočiny znovu podívám. ()

SLUMERICAN

ONE OF MY FAVORITES! Film, ktorý ma stále naštartuje na cestovanie! Christopher McCandless bol iný ako ostatní. Nechcel pekný dom, auto, mať veľa peňazí. Ale prečo? Preto, lebo jeho napĺňalo cestovanie, chcel žiť po svojom. Potom ako spálil všetky svoje doklady a peniaze poslal na charitu sa pustil do dobrodružstva, ktoré ho čakalo na každom kroku. Za úžasný zážitok z filmu ďakujem → Sean Penn(réžia), Emile Hirsch(herecký výkon), Eddie Vedder(hudba). Odporúčam každému tulákovi! 100% ()

wingman24

Pokud by mi někdo řekl, že má v plánu si tento film pustit, nezdráhal bych se mu vyzradit obsah závěrečné scény. Takových filmů je málo, ale Útěk do divočiny jím bezpochyby je. Konec u tohoto filmu vůbec není důležitý. Jak se říká cesta je cíl a v tomto případě to platí dvojnásob. Na konci nás nečeká žádné rozuzlení zápletky. Ta je rozpletena v momentě, kdy Chris stříhá své doklady a pálí peníze. Mladý muž se odmítá smířit se současným stylem života, který pro něj představují především jeho rodiče. Utíká od rodinného krbu a jeho domovem se stává cesta. Nechce se navždy zavřít před světem, ale chce se pouze pokusit žít jiným stylem. Takovým, který považuje sám za správný, a pro který ostatní nemají pochopení. Pan Franz se ho ptá, jestli by místo toho neměl v životě něco dokázat. Jenže Chris toho za dva roky stihl více než někteří lidé za celý život. Tento film má potenciál změnit lidem jejich názor na životní priority a zároveň působí jako jistá inspirace. Právě pro tuto schopnost mě snímek tolik oslovil. ()

BStone

"Když odpustíš, miluješ. A když miluješ, svítí na tebe Boží světlo... " Alex odpustit nechtěl, nebo nedokázal. Na své cestě za svobodou potkával skvělé lidi, přes které dostával vzkazy, jakým směrem se dát. On jim bohužel nerozuměl.... Krásný film Seana Penna o tom, co nám můžou způsobit vlastní rodiče žijící ve své iluzi, o tom, že kvůli tomu můžeme vyměnit jednu iluzi za jinou a myslet si, že je to skutečnost. Protože za svobodou se nelze vydat, není to totiž místo, ale stav. Nádherná kamera, příroda, hudba Eddieho Veddera naprosto úchvatná, skvělí herci. 90% P.S. : Kristen Stewart za její malé cameo odpouštím navždy všechny díly ságy Twilight. ()

Frufru07

Obrazově a filmařsky relativně dobre, obsah slabý. Jack Kerouac a jeho generace už tohle dávno popsala lépe a bez současného patosu a rádoby “wisdom” - borec má evidentně velký problém (asi má dost nakoupeno už z detství) a hledá se. Chce se postavit na vlastni nohy a proto odjede do divočiny s kulovnicí?? A ve vsech situacích sype z rukavu velká moudra. ()

ritual

Velmi působivý snímek, který zasáhne mnoho lidí tam někde uvnitř, protože téměř všichni asi vnímáme, že s naší společností, tak jak ji známe, není něco v pořádku a člověk si klade otázku v čem to vlastně žijeme. Při hledání odpovědí ve vlastním nitru často dochází k závěru, že se chce od toho všeho odstřihnout a žít jinak… Takže se spousta lidí ztotožní s přesvědčením hlavní postavy, to vše je umocněno tím, že se to opravdu stalo. ()

concepcion

Veľmi hodnotný film plný myšlienok a zamyslení. Môže pôsobiť aj dosť ťažko miestami. Každý človek sa nájde v príbehu. Koniec celkom dramatický. ()

RadekV

Prostě pecka. Ani to není film. Jsou to obrazce o vztazích, o rodině, o životě. O bolestech.... Pro mladé lidi a nejen pro ně, hodně inspirující. Sedm hvězd je málo! ()

Sejkorka

Občas je dobré neznat předlohu, nepřečíst si obsah. člověk druhou půlku filmu čeká, že přijde americkej hepyš a ejhle. Ten se nedostaví, byť hrdina prozře a místo toho zahyne, nejspíš otravou, nebo hladem. Je to pěkně natočené, americká příroda jak na dlani. Zajímaví lidé, které Chris (Alex) potká, naprosto pětihvězdičková hudba Eddieho Veddera. Až bych dal 5*, je to tak 89,99 % ()

andreas_tool

Recenzi filmu začnu netradičně: V Útěku do divočiny je naprosto skvělý soundtrack, který má na svědomí Eddie Vedder! Zejména song Society je naprostý top!!! A zbytek filmu tomuto skvělému songu fámózně asistuje! Tohle se Seanu Pennovi prostě povedlo! Skvělé exteriéry, skvělé herecké výkony a obsazení. No a děj?? Děj svým životem napsal Alexander Supertramp (Christhoper McCandless). Napsal ho krásně, ale ........ jen se podívejte! ()

Deivy

Vysvetlí mi niekto prečo nie len, že tento film nemá Oscara za pieseň Hard Sun alebo celkovo za hudbu, ale nemá ani len nominácie? Šialené... ()

jethrotull

Totalna nuda o americkom idiotovi,co si mysli ze je majster sveta.Tupec co sa vyberie zit do drsnej prirody a nema o zivote ani sajnu.To ako keby niekto isiel skakat z lietadla bez padaku,ale s dazdnikom.Uplna prostost.Jedna hviezda za prirodu,inak by som dal odpad. ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook