Drobčekovia

• Česko Mrňousci (viac)
Francúzsko, (2006–2012), 13 h 19 min (Minutáž: 2–6 min)

Ač je to možná k nevíře, i oni mají své sny, svá drobná trápení, své soky v lásce a hlavně překvapivě svérázný smysl pro humor. Žijí mezi námi, setkáváme se s nimi v podstatě každý den, a víme o nich tak málo! Přitom tito drobní tvorečkové denně prožívají svá velká i malá dobrodružství a leckdy i úsměvné groteskní situace. Vydejte se teď s námi do kouzelného animovaného světa a poznejte všední i sváteční dny našich hmyzích hrdinů. Věříme, že tato vtipná a lapidárně vypointovaná digitální parodie na lidský svět, zasazená do reálné přírody, poučí, potěší a hlavně pobaví děti i dospělé. (oficiálny text distribútora)

siki37

je to už nejaký piatok, čo som vyrástol z večerníčkov a svet rozprávok sa mi poriadne vzdialil, ale tento francúzsky seriál nemá chybu a pobavil ma ako žiaden iný!!! zasadiť animovaných chrobákov do reálnej prírody, pridať k šumeniu vetra a spevu vtákov neskutočne srandovné zvuky motoriek, bombardérov a pretekárskych formúl, tak to by rozosmialo aj mŕtveho. nudné prírodopisné filmy, plné strohých faktov, nedokážu udržať detskú pozornosť, ale pri tejto forme, kedy lienka provokuje muchy a pri naháňačkách robia zlosť pavúkovi, deti od obrazovky neodlepíte, kým neskončí posledný 15.diel. lienka je super podvraťák a svojim humorom si získa sympatie detí aj ich rodičov! ()

ceda1987

Abych pravdu řekl tak nemít dceru tak asi dlouho nevím co to mrňouskové vlastně je.A myslím si že se mi to líbí mnohem víc než dceři,která mě volá že už to bude začínat a v tu chvýli přestávám vše dělat a letím k televizi.No a samozřejmě že je mám už ve svý filmoté :-) .Nejlepší večerníček co jsem kdy viděl proto pět hvězdiček. ()

blondboss

Taká milá večerníčkovská blbina, ktorá sa na nič nehrá. Je to hravé, zábavné, hmyz je roztomilo spracovaný a animácie zaujímavé. Každopádne je to príliš detinské a niektoré časti boli ozaj slabé, pri niektorých som sa pre zmenu slušne zasmial. Samozrejme nevidel som komplet všetky časti, ale pre deti je toto skvelá vec a určite si to zamilujú. 65 % ()

Bilky

Život hmyzu ako ho vidia Frantíci. Väčšinou je to zábavné, niekedy ironické aj zlomyseľné ale aj poučné. Páčil sa mi minimalistický look a zaujímavá štylizácia hlavných hrdinov: lienka-provokatér, mucha- špekulant, kosec (sekáč) - úplný tragéd, slimák- uprchlík atď. Niektoré epizódy sú slabšie a časom sa nápady opakujú. 75% ()

Arachneuss

Dá se vůbec po Ferdu Mravencovi udělat originální pohled do světa hmyzu pro děti? Ano! A dokonce to funguje i pro dospělé. Neskutečně vtipná parodie na lidský život v podání nejslavnějších druhů breberek. Každý díl přináší pohled na problematiku našeho světa z úhlu pohledu jednoho (či více) brouka, ať už se jedná o "formule" včeličky, "policejní honičku" beruška vs. vážky či "problém odlišnosti" housenky a údajné rodiny hlemýžďů. Jediné co ve finále zamrzí je horší animace, ale i tak se jedná o jeden z nejdrsnějších seriálů (údajně) "pro děti". ()

• V epizodě "Bezdomovci" veme farmář bedničku jablek a položí ji na bedničku brambor. V okamžiku "evakuace" je bednička jablek stále nahoře, avšak když se farmář k bedničkám vrátí, jsou nahoře brambory. (Jirka_Šč)