Tři etudy pro animátora s dohrou

• USA Three Etudes for an Animator with an Epilogue (festivalový názov)
všetky plagáty
Animovaný / Bábkový / Krátkometrážny
Československo, 1977, 14 min

Snímek vznikl podle námětu Jaroslava Bočka, který ho také sám režíroval. Vyniká především bravurní animací, jež hraje významnou roli ve třech komických číslech varietních umělců, která mají navrch vtipnou dohru. Výtvarnicí loutek tu byla, stejně jako v následujícím snímku, grafička a ilustrátorka Dagmar Berková. (Anifilm)

Karlos80

Námět, scénář, režie: Jaroslav Boček. Animace: Vlasta Pospíšilová. Víceméně vlastně jde o takový animátorský recitál ve kterém hlavní a jedinou roli hraje Vlasta Pospíšilová. Etuda první: Na jevišti nějakého malého divadélka se nám představí nějaký vojáček zpěváček který nám chce recitovat a hrát snad na nějakou citeru, ale bohužel kvůli dotěrnému hmyzu se mu to nepodaří a jevištní opona spadne dřív než znovu spustí své la la la. Etuda druhá: V této se nám zas představí nějaká žena s košem která začne tančit poté co uvidí a uslyší ptáčka zpěváčka zpívati na studně. Když ale pták odletí tak je smutná..Tedy zas do té doby než...? Více ve snímku. Etuda třetí: Nějaký muž spadne na jeviště a uvidí tam před sebou visící provaz..Po chvilce kdy mu zvědavost nedá tak na něj začne šplhat. Je dlouhý až snad do nebe, a navíc samý uzel, když vyleze až téměř nakonec se zbytkem posledních sil tak náhle spadne a pohádky je konec. Nakonec: se nám ještě všechny tři varietní umělci představí v kratičkém skeči o přetahování ženy a potom v závěrečné mele o ní samotnou. Celkem zapomenutý loutkový animák, ale mě tedy moc nezaujal, chvílemi to nemělo hlavu ani patu a prostoduchost z toho syčela ze všech stran. ()