Matematický génius Han Tae-woong (Bin Hyeon) stretol ešte ako študent zvláštne dievča a hneď sa skamarátili. Tragická udalosť však ich priateľstvo predčasne ukončila. Stretli sa náhodou o veľa rokov neskôr ako druhotriedny boxer Han Duk-guk a namyslená mladá dáma z high society Kim Bo-ra (Yu-ri Seong), no už sa nepoznali. (aboj)

sniper18

Tento seriál je úžasný a podľa mňa posunul kvalitu seriálu daleko za hranicu, kde bol doteraz. Nedá sa ani hovoriť o ňom inak ako v superlatívoch, pretože je po všetkých stránkach prakticky dokonalý. Má krásny príbeh o vzťahu dvoch veľmi zaujímavých mladých ľudí a je aj perfektne spracovaný s množstvom nečakaných veľmi pekných situácií a iných nádherných scén. A poteší aj každého, koho aspoň trochu zaujíma matematika. Veľmi veľkú pochvalu musím vyjadriť hereckým výkonom, ktoré podľa mňa nemajú absolútne žiadnu konkurenciu. Ani vedľajším postavám sa nedá nič vytknúť, ale hlavné duo ma úplne dostalo. Bin Hyeon aj Yu-Ri Seong nemajú žiadnu chybu. Ich každé slovo, pohľad, slza alebo akákoľvek emócia už ani nemôže byť dôveryhodnejšia. A v tom ich podporujú aj veľmi inteligentné dialógy. Najväčšiu pozornosť si zaslúži hlavne Kim Bo-Ra, ktorá sa svojim výkonom postarala o množstvo nezabudnuteľných scén. Nikdy nezabudnem na jej prechádzku pri mori, kde od Han Tae-Woonga žiadala topánky, na jej radosť z prvého snehu, na jej hru basketbalu a mnohé iné. Nedá sa nespomenúť ani nádherná hudba, ktorú predstavuje mnoho krásnych piesní a tiež je tu aj výborná vizuálna stránka. Súhlasím tu prakticky so všetkými komentármi, ktoré v ničom nezveličujú. Ako každý seriál, aj tento sa musel vyvíjať a tak aj ked´ sa mi už od začiatku veľmi páčil, ale o nejakom nadšení sa ešte hovoriť nedalo. Od štvrtého dielu ma ale maximálne pohltil a už som nemohol myslieť na nič iné. Povedal som si, že každý deň len jeden diel a tak sa na dobu sledovania tohto seriálu môj čas rozdelil na čas, ked´ Snow Queen pozerám a čas, ked´ na Snow Queen myslím a teším na daľší diel. Je milý, zábavný, ale hlavne emocionálne veľmi silný. A o poslednom diely môžem povedať, že nič silnejšie som nikdy nevidel. Nikdy by ma nenapadlo, že mňa, fanúšika skôr akčných seriálov tak veľmi dostane romantický seriál, ale aspoň vidno, že Ázia je po tejto stránke na úplne inej úrovni ako USA. V čase, ked´ som si myslel, že sa už úplne poznám prišlo niekoľko zásadných diel, ktoré ma veľmi ovplyvnili. Najprv to bol Tiger a drak, potom Fontána a teraz Snow Queen, ktorý otvoril daľšiu časť môjho srdca, ktorá bola doteraz zatvorená. Niečo takéto tu ešte nikdy nebolo a ani neverím, že by ešte mohol vzniknúť takto kvalitný seriál. Budem sa z neho ešte dlho spamätávať. 100% ()

Pethushka

A je to tady! Zamilovala jsem se... Je to to nejkrásnější, co jsem kdy viděla a slyšela. Sedla jsem si a těšila se na to mistrovské dílo. Tentokrát jsem tušila, že to bude úžasné, a proto jsem měsíce čekala na tu správnou chvíli, kdy si Sněhovou královnu pustím. Nejde ani slovy vyjádřit, jak moc mě to dojalo. Tohle je pro mě láska... A když jsem si říkala, že už nemůže být lépe, všimla jsem si detailu - v pokoji hlavního hrdiny na stěně visí plakát mého nejoblíbenějšího filmu If only. Ten byl dosud mým největším filmovým zážitkem. Teď je v porovnání s tímto skvostem jen malým obrázkem. ()

Zíza

Podle místních komentářů to musí bejt pecka, tak jsem se na to těšila, a plna očekávání jsem se do toho pustila. Mé očekávání zamrzlo asi u 5. dílu, ale já pokračovala dál. Nelituji toho, ale ani nejsem kdovíjak nadšená a poctěná, že jsem tohle dorama zhlédla. U posledního dílu mi prolétlo hlavou, že vlastně její brácha umřít musel, jen aby z toho bylo ještě větší drama a aby v tom bylo ještě více utrpení. Nemůžu si pomoc, ale s hlavními hrdiny jsem se nesžila, do děje se jim mě podařilo vtáhnout asi 2x, jinak jsem na to koukala jako někdo, koho se to naprosto netýká, což je u dorama tohoto typu špatně, řekla bych. Neměl by tady člověk plakat a smát se s nimi? Ano, občas jsem s nimi smála, ale nedojali mě v zamýšlenou chvíli ani jednou. Hudba mi chytlavá nepřišla, přišla mi stejná jako v Coffee Princi, ne, ještě víc byla podobná Full Housu a ještě, ještě víc, Love to Kill. Možná jsem se na to až moc těšila, ale hlavně také nemám ráda hrdinky, které neustále křičí a mlatí všechny kolem sebe. P.S.: pokud nesnášíte jehly a dělá se vám při pohledu na ně špatně (obzvláště když ji někomu zapichují do paže), tak si dejte pozor u posledního dílu, je to tam vidět docela detailně ;-) Mně je to jedno, ale kamarádka se u toho málem složila... citlivka :-D Přeloženo. ()

molotov

Mám takový neodbytný pocit, že lepší seriál už neuvidím. Možná je to trochu unáhlené, protože to je můj první korejský seriál. Bin Hyeon je naprosto neuvěřitelný. To nejlepší je ale nádherný příběh, který mě dokázal na šestnáct hodin zarvat do sedačky a nepustit. Jako by v tu chvíli nic jiného nebylo. Tolik emocí jako tvůrci tohoto seriálu ze mě ještě nikdo nikdy nedostal a já jim za to děkuju. ()

Vavča

Co k tomu mám říci? Tohle se prostě musí vidět. Jakmile jsem začal sledovat tuto sérii, stala se z toho závislost, nezajímalo mě nic jiného a naprosto mě to pohltilo. Příběh vás prostě vtáhne, výborné herecké výkony, kterým se nedá nic vytknout. Skvěle obsazená hlavní dvojice, která je magnetem seriálu. Vyníkající Bin Hyeon a hlavně excelentní Yu-Ri Seong. Určitě nejenom já jsem pocítil emoční devastující nálet, který mě zanechal totálně vyždímaného. Tuto sérii asi hned tak něco nepřekoná. ()

ainny

Co jsem si to zase pustila?! Já, která se celý život smutným příběhům vyhýbala. Tohle je Nae meori sogui jiugae mezi seriály. Snad poprvé v životě jsem se bála posledního dílu a celou dobu jsem čekala na zázrak. Je to přece pohádka, ne? :^O Nějak nevím, co bych měla psát dál. Prostě jsem na šrot a ani k tomu nepotřebuju flašku něčeho ostřejšího. Jak Hyeon Bin tak i Seong Yu-ri byli úžasní, takže jsem jim věřila každé slovo a gesto. A nechtěla věřit, že vlastně "jenom" hrají. Děj nedrhnul snad ani na vteřinu. K tomu nádherný soundtrack... No nic, já fakt nemám slov, protože jak mě při sledování bolelo u srdce, to se popsat nedá. Jdu něco vyhodit z topky a zapsat se do fanklubu seriálu... ()

Mikah

Pro mě ten nejkrásnější seriál, jaký jsem kdy viděla. Nebudu zastírat, že to bude možná i díky tomu, že je to zároveň můj první asijský hraný seriál, bylo pro mě tedy něco naprosto nového vidět tak vyšperkovaných a emotivních šestnáct hodin a tehdy jsem si myslela, že je nedokáže nic předčít. Jsem si jista, že doba strávená s tímto seriálem byla kvalitnější, než kdybych zhlédla několik filmů. Překvapivá odhalení a částečně snobské prostředí možná vzdáleně připomenou latinskoamerické telenovely, skutečně ale jen vzdáleně. Opět se ukazuje obdivuhodná schopnost Korejců dokonale skloubit romantiku, smutek a vtip, díky čemuž člověk prožije rozličné emoce a ani na okamžik to nezavání trapností nebo křečovitostí. Čisté city, milý vtip, a přesto v nitru je ten nejhlubší smutek. ()

Fleur6

Pre mňa prvá dorama-dráma a ako som očakávala, tak sa zdá, že toto nebude žáner pre mňa. Iróniou je, že viac ma dojali komediálne doramy. Všetky zlomy boli viac-menej predvídateľné a nejak sa mi vôbec nepodarilo vžiť do postáv, hlavná hrdinka mi otravovala život svojou povahou. Bin Heyun je však krásny ako vždy. ()

Folpa

Něco tak krásného jako tento seriál snad není ani možné... Skvělý příběh který rozhodně není natahovaný, skvělí herci (jak hlavní tak i ve vedlejších rolích), hlavně pak Ju-yeon Go je skvělá. Obávám se, že už nikdy lepší seriál neuvidím... ()

Lama.Lama

Slovy nedokážu popsat, jak je tento seriál nádherný a zároveň velmi krutý pro mou romantickou duši. A nevím, jestli budu schopna se na něj někdy znovu podívat.. ()

Pirkaf

Začnu slabinama... mno... hmmm... tak samozřejmě by to mohlo být poněkud méně melodramatické a to včetně hudby, ale je to prostě korejský romantický seriál a tak se s tím asi musí počítat.. ;-) Jinak mě ovšem naprosto usadily herecké výkony snad všech herců, kterým věříte každý pohled a každou slzu, a hlavně neuvěřitelně charizmatická ústřední dvojice. Příběh, kvůli kterému jsem na 16 hodin zapomněl na okolní svět. ()

Naslund

Opravdu nádhera. Jen se musí přečkat prvních pár dílů, kde se ještě režisér inspiruje některými prvky telenovel. Myslím tím dost nevhodnou volbu korejské latinskoamerické hudby (z hloubi duše nenávidím "Say hello") a jejího umístění. Zpomalených kamer a nucených rádoby vtipných a dojemných scén bych si asi nevšímal, kdyby nebylo prokleté "Say hello" a jí podobných písní. Naštěstí jsou dialogy a herci tak dobří, že přinutí i režiséra, aby dělal svou práci víc filmově. Dokonce i hudba se k mému potěšení obmění silně k lepšímu. Pak už je to emotivní bomba, co rozcupuje všechny srdce v širokém okolí. Kim Bo-Ru nelze nemilovat a z chlapů... no, kupodivu mi víc sednul sympatickej doktor. ()

Mkqp

Pročetl jsem si komentáře, prohlédl hodnocení a plný očekávání se do Nunui pouštěl. Začátek byl super a dost dlouho se mi seriál líbil, pak ale přišla zhruba polovina a já si přál, ať už skončí. Často se mi stalo, že jsem si klepal na čelo a v duchu říkal: "Co to do háje děláte?" Melodramata od korejců holt nejsou nic pro mě. ()

hunty

Překrásný seriál, který bude asi mou vstupenkou do korejských doramat, jediné co mu musím vytknout je hudební motiv, který se na konci už opravdu moc nutil a kazil svojí všudypřítomností, ale naopak musím vyzdvihnout herecké výkony (prostě Asie) a krásu Seong Yu-ri : ) ()

Tyckin

Seriál mířící přímo do srdce. A míří vážně dobře. Ústředí dvojka je úžasná, zejména Bo-ra dokáže být nádherně drzá, namyšlená a protivná, nicméně cizí jí nejsou ani emotivní výjevy, přeci jen uvnitř je to křehká, hodná a nešťastná dívka. Sice se mi nelíbil její módní styl, ale to už je otázka vkusu, já si na extravagantnosti prostě nepotrpím. Charakter postav se zdařil, vedlejší postavy už příliš ne, mimo ty hlavní dva ten zbytek už nijak neoslní. Emotivní příběh na téma vnitřních traumat není vůbec špatný, téma Sněhová královna vnáší do celého dění jakousi pohádkovou ikonu, bohužel jisté telenovelovité prvky se ani tomuto dílu nevyhýbají, takže množství náhod, zapírání, zatajování událostí či citů někdy přesahuje rozumnou mez. Ale největším nedostatkem celého seriálu je předvídatelnost – vše je od samého začátku až příliš přesně a průhledně narýsované, tudíž vás vlastně nic nepřekvapí. Samotný závěr rovněž nepovažuji za zdařilý, z medicínského hlediska už vůbec ne. Přes všechny ty výtky ale stále jde o emotivní a zábavný kousek jež řadím mezi ty lepší dosud zhlédnuté i pro velmi povedený soundtrack. ()

Lord.Jim

Hlavní hrdina je velkej sympaťák, naproti tomu hlavní hrdinka – ve všech podobách, ve kterých se zde mihne – naprosto nesnesitelná. Po shlédnutí čtyř dílů si dám chvíli pauzu, už na to nemám nervy. Nicméně mě cosi nutí zjistit, jak to dopadne. Některé záběry mi připadaly hrozně legrační – například x-násobná sekvence obrazů pojednávající o vznikajícím a utužujícím se přátelství chlapeckých hrdinů, jinak řečeno: jak se z nepřátelství zrodilo přátelství. Nebo metoda zobrazujících se vzpomínek formou obrazů, doprovázená slovy vzpomínané osoby a detailním záběrem tváře přemýšlejícího. Ale..., nechci jenom pomlouvat, svoje kouzlo to opravdu má, některé dialogy jsou fajn a u tý otřesný holky předpokládám, že se asi změní a že je to jenom póza. Dala bych přednost, kdyby to nebylo tak "nervydrásající", ale toto k asijským filmům patří. P.S. Po shládnutí dalších pěti dílů zjišťuji, že přestože mě to štve, film si mě "nějak podmanil" a ztrácím averzi k hlavní hrdince. Sympatie k hlavnímu hrdinovi mají stále vzrůstající tendenci. Bude následovat i P.P.S. - po shlédnutí celé série. Zvedám hodnocení. ()

(mOnkey)

Já vím, že jsem zpočátku frflal. Vím, že jsem si stěžoval na telenoveloidní vizuál a nesnesitelnou postavu Bo-rai. Můj názor se ale v průběhu poupravoval a posledních pět šest dílů jsem neskutečně hltal a chtě nechtě musel svůj pohled přehodnotit. Nebývale silná závěrečná katarze se skutečně dostavila. 75% ()

Andrea1717

Po tomto budem potrebovať vidieť niečo veľmi pozitívne a šťastné. Vedela som, že to nebude happy end a snažila som sa voči tomu obrniť, nepomohlo, potoky sĺz. Ale Hyun Bin tu bol skvelý, som rada, že som to videla, a mením prvenstvo u filmu s najuplakanejším hlavným hrdinom, bolo to pekné, tak prepletené osudy, taká láska, nešťastie až človeku srdce láme a to sa tuším pobozkali len dvakrát, ak sa nepletiem... ()

Eriol

Matematický génius Han Tae-woong, namyšlená dcera z bohaté rodiny Kim Bo-ra a boxer bez maturity Han Deuk-gu. Tři jména, dvě duše, jeden osud. A taky nádherný seriál. Say 'hello'... ()