Žraločí muž

(TV film)
  • Česko Žraločí muž (viac)

Na odlehlém ostrově v Tichém oceánu jsou prováděny tajné experimenty. Nadnárodní farmaceutickou společnost tento výzkum velice zajímá, protože by podle jejich názoru mohl vyléčit mnoho nemocí. Zástupce společnosti při návštěvě ostrova brzy zjistí, že věci se mají trochu jinak. Ve skutečnosti se zde provádí křížení žraloků a lidí. Podaří se mu uniknout? (oficiálny text distribútora)

Vitason

To si takhle Vitason vykračuje v obchodě směrem k auto-reprákům, když ho do očí praští dvd obal ukrývající tři filmy: Sharkman (ČSFD-19%-Teď je tomu trošku jinak, protože kvůli evidentní chybě českého distributora má tento film na čsfd dva profily), Larva (ČSFD-22%) a Mosquito Man (ČSFD-23%). A to vše jen za 150 korun! V ten moment se mladý milovník špatných filmů olízl od ucha k uchu, uši mu zastříhaly blahem ve vzduchu a v očích mu začaly hrát plamínky nad představou dalšího večera stráveného s úplným brakem... Hned na úvod musím dát varování pro ty, kteří na podobné filmy koukají, aby se zasmáli (Jako já), protože ono to moc sranda není. Sharkman je prostě špatný film, který si ze své stupidity moc neutahuje. Sice je tu pár hlášek (,,Nic se neděje. Pořád máš svoje sluneční brýle." ale to je zhruba tak všechno. Vlastně mě napadají jen dvě věci, které bych mohl pochválit. Jednou z nich je kamera, která v klidných pasážích používá zajímavé nájezdy, ale v akčních pasážích je kamera úmyslně nepřehledná, aby maskovala lacinost triků a masek. A druhou věcí stojící za pochvalu jsou herci, kteří se docela snaží. Ať už je to vypasený William Forsythe či Jeffrey Combs, který si svého záporáka vysloveně užívá a jak by řekl Bubba: ,,To je asi tak všechno." ()

HoneyBunny

Bizarní. Takhle nějak by natočil krvák zapálený studentík, který má rozpočet asi tak padesát dolarů, tudíž mu hlavního hrdinu musí hrát nehezký pupkáč, na monstrum taktéž nezbylo z rozpočtu, takže střihač používá mnoho "inovativních" prostřihů mezi záběry, které místy ani nenavazují (stylem Bob si sedne na zídku -- vidíme, jak se k němu kamera rychle přibližuje -- slyšíme výkřik -- hrdinka X se ptá: Kde je Bob? -- "Bob is gone..." Ale je to ještě horší, než to popisuji ). Většinu budgetu asi spotřeboval scénárista při nákupu haše či jiných omamných drog, protože jeho dílo je tak naivně jednoduchoučké, hloupé a béčkové, že bych ho z fleku nakopala do zadku (zepředu). Asi jsem masochista, ale tohle je opravdu jeden z filmů, který je tak špatný, že jsem se bavila. ()

vaviva

Ta krásná bílá vila, je rezidence Perla, bývalé letní sídlo bulharského prezidenta Živkova, stojící u stejnojmenné pláže, kousek od Primorska, kde býváme na dovolené, takže jedna hvězda je za tuto "herečku", no a nebýt jí, ani bych na film nekoukala, no a druhá , že jsem se docela vychechtala, i když to záměr autorů , řekla bych, nějak nebyl. ()

xaver odpad!

Shodou okolností jsem včera večer, t,j, 24.2.2012 zachytil na Nova Cinema začátek filmu Žraločí muž. Protrpěl jsem se až do konce filmu jenom proto, abych si mohl udělat celkový názor. Ten je jednoznačný. Něco tak stupidního jsem snad ještě neviděl. Když odhlídnu od mnohokrát opakovaného klišé, když se nějaký zneuznaný vědec snaží pomstít celému lidstvu, tak se film hemží spoustu nelogičností a rozporů, které snad ani nemá cenu rozebírat. A na závěr budu „zlej“, protože i hodnocení odpad je pro tento snímek ještě uznáním. ()

rublik05 odpad!

Už samotný název dává jasně najevo, že tady se fantazii rozhodně meze nekladou. Začněme tedy něčím pozitivním. Díky tomuto filmu jsem se dozvěděl, že existuje nějaký ostrov Aruba, který je dle fotek fakt nádherný. Za tohle tvůrcům děkuji. Jinak je ale celý snímek, jak zdejší hodnocení napoví, neskutečně amatérský, herci jsou doslova tragičtí, příběh je těžce o ničem, poutavost takřka nulová, hodina a půl se zdá jako věčnost. Absence triků je dokonale zamaskována rozmazanými záběry a nepřehledným střihem, takže "žraločího muže" je ze záběrů téměř nemožné identifikovat, vždy je vidět jen podivná silueta, když už moc, tak na sekundu se mihne člověk v kostýmu žraloka. Vtipně působí i brutalita a snaha o nějaké krvavé scény. Byl velký problém tuhle dlouhotrvající nudu vůbec dokoukat do konce, bláhově jsem doufal alespoň v nějaký drsný závěr, který by Žraločího muže vytáhl z odpadu, ale marně. 0/10. ()

• Ve filmu je zmíněna investičních banka Lehman Brothers jako firma vítězů. O 3 roky později krach této banky rozpoutal největší finanční krizi od 30. let 20. století. (PD321)